bugün

(bkz: geçmiş)
küçük istanbul diye tabir edilmektedir. merkezinde uzunca bir yürüyüş yolu bulunmaktadır.

istanbul'dan giden biri bulunan caddeler dolayısıyla kendini bir an istanbul'da hissedebilir. bunun nedeni ise cadde isimlerinin istanbul'daki ünlü caddelerle aynı isme sahip olmasıdır.
jandarma komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından yapılan uyuşturucu operasyonunda yakalanan 12 uyuşturucu taciri tutuklanmıştır.
Uzun bir ara sonra yağmur sonrası toprak kokusunun o güzel duygusunu yaşatmış olan şehir.Fabrikalarının baca gazlarından çıkan o kokulardan sonra iyi geldi saolsun varolsun.
türkiyede mobese sistemine geçilmemiş tek ildir.
kocaeli gibi nüfus yoğunluğu ve dolayısıyla suç oranı yüksek bir metropolde olmaması hayret verici durumdur.
öğrenciyken yiksindiğim şimdiyse özlediğim memlekettir.
*
2012 yılı itibari ile, toplu taşıma sisteminde bir dizi revizyona gitmiştir. istanbul'da da, geçerli olduğu üzre, ücretli binişler kaldırlmış yerine, tek kullanımlık seyahat kartları kullanıma sunulmuştur.

ayrıca; pekçok güzergah arasının, sefer numarası da değişmiştir. sonu "3"lü rakamla sonara eren, 33, 43, 53... gibi sefer sayılı araçların tümü, üniversite ve hastanesine ulaşmaktadır. son hanesi 4 ile sonra eren araçlar ise, "sanayi bölgesi"ne ulaşımı sağlamaktadır.

bununla birlikte; "izmit lisesi" dolaylarına yerleştirilecek bir "yüklematik" isimli otomat ile, uzunca süreli dolumlar yapılabilecektir.

"havuz sistemi" ne geçilmesiyle birlikte, araçların birbirleri ile yaptıkları yarışlar ve yaşanılan tatsızlıkların, nihayet bulması hedeflenmektedir.
yaşadığım şehir. yanılmıyorsam avrupa birliğine uygun türkiyedeki tek şehirdir kendisi. (bkz: seviyorum lan burayı)
insanlarının her birinin kendisini Polat Alemdar sandığı şehir.
(bkz: nefret).
(bkz: öfke).
adapazarında okurken. sık sık gelip gittiğim. adapazrından en az 61 kat daha güzel memleket.
bi kere denizi var. ikincisi kızları güzel. üçüncüsü insanları daha anlayışlı.
dolmuş fiyatlarının öğrencilere 1 liradan 1.5 liraya çıkarılacağı şehirdir.durmak yok yolunmaya devam.herkese geçmiş olsun.
insanları, gittikçe istanbul'a benzeyen şehrim. gelmeyin kardeşim siktirin gidin. kendi memleketimde hemşehri göremez olacam nerdeyse.
tencerem var tavam var, izmitliyim havam var şehridir.

maşukiyesi candır. doğa sporlarına ilgi duyanlar için güzel bir şehirdir.
Merkezdeki 2 alışveriş merkezinden * * * 1 inin yandığı şehirimsi.
(bkz: n city)
Yarışmaya istanbuldan katılanlar için hiçbir şey ifade etmemekle birlikte başka şehirlerden gelenlerin şikayetçi olmadığı ildir.
Bide yürüyüş yolunda yürürken dikkat edilmesi gerekir. Zira güvercini boldur ve her an kafanıza pisleyebilir.
(bkz: yobaz)
ben buraya böyle kar yağdığını gördüm ya, ölsemde gam yemem hani. caddelerde bile kar var.
bakkallarının, ekmekleri almadan poşet açıp bekleyerek, müşterisini gerdiği; sıkan, yoran; bu yıl 6 aydan fazla kış yaşayan, insanı soğuk, öğrenci şehri olmasına karşın kitapçısı bulunmayan, organize olsalar ihtilal yapacak kadar köpek popülasyonuna haiz, gece 22 sonrası kimselerin görünmediği bir garip il.
üniversiteden mezun olup zorunlu dönüş yaptığım şehrim. bu ne sıkıcılık bu ne boşluk anlayamadım. yapılacak hiç mi bir şey olmaz bir şehirde? yok mu bu yakınlarda zirve falan? zaman öldürsek, eğlensek...*
(bkz: hanım eli)
(bkz: anne eli)
(bkz: koca eli).
bu aralar çok sıcak ve sokakları bomboş olan şehir.
tavşantepesinde elektriklerin kesik olduğu şehir.
geçen sene gördüğüm ve bir önceki ziyaretime göre(2000) epeyi yobazlaşmış kent.
süper ligde olmayı hakeden taraftarı vardır.
bu duruma düşürenler utansin.
özel sektörün türkiye'deki tavanıdır kocaeli. tabi sanayi şehri olmasından mütevellittir bu.
kendimden biliyorum, o sebeple hakikaten ortalamanın üzerinde pahalıdır.
Benim de yaşadığım ve Sefa Sirmen'den sonra batırılan şehir. Şuan ibrahim Karaosmanoğlu bazı projeleri ben yaptım diyor ama o projelerin yarısı Sefa Sirmen'nin başkanlık süresi bittiğinde yarım kalan projelerdir.