bugün

doğru söz. tecrübeyle sabit. 3 kitap bitirdim hayatım boyunca. son 2 sini son 1 yılda okudum. hele o son kitaptan bu yana insanlarla daha net daha çekici bir iletişim kuruyorum.
Kesinlikle katılıyorum. Benim şu ana kadar olan kız arkadaşlarımla hep kitaplar üzerinden tanıştık, konuştuk. Birbirimize hep kitaplar hediye ettik. Kütüphane candır kitaplar aşktır. Kütüphanede kız ayarlamak isteyen varsa pm atsın.
kesinlikle katılmıyorum.Kitap okumak günümüzde eskilerden kalmış bir tabudur. vaktini internette geçiren birisi ile daha fazla şey paylaşabilirim.Tabi instagram dan ibaret gören birisi ile değil.
vallaha tam katılmıyorum. çünkü günümüz kitapları genelde salak saçma aşk romanları, vampirli romanlar v.b işte bu tarz kitaplardan 100 tane okuyan adamdansa 15-20 tane kaliteli kitap okuyan, dünya klasikleri okumuş adam daha daha makbul ve kültürlüdür...
Kitap okuyan dertli olur kültür değil. Çünkü insanı haddinden fazla düşünmeye sorgulamaya iter.
Okunan kitabın niteliği de önemli.
ne profesörler, ne hukukçular gördü bu gözler dediğimdir. ne okuduğunun çok daha büyük önemi var. yanlış bilgiler okuyup hayatını mahvedenler var.
Sadece kitap okumakla kültürlü okunmaz, okuduğu yorumlayıp, günlük hayatta kullanırsan bir kültür abidesi olursun. Yok instagramda kitap fotosu paylaşarak kültürlü olunmaz güzel kardeşim.
eğer güzel bir ateş elde etmek istiyorsanız, kullandığınız odunların kalitesi kadar, odunları dizme şekliniz ve onları tutuşturacak parçaların da düzgün malzeme olması gerekir. söyleyeceklerim bu kadar.
Cübbeli ahmet tüm geçimini kitaplardan sağlamaktadır. Aman dikkat.
Boş beleş kitap okuyarak sadece okumanızı ve telaffuzunuzu geliştirirsiniz fakat kaliteli kitaplar okursanız dünyayı bile değiştirebilirsiniz..