bugün

(bkz: görecelik)
(bkz: bana bunlarla gelmeyin)
entry girmek için yazılan, hiçbir çüke yaramayan, sözlükler tarihinin en siktir boktan kalıbı.
Burak Bora Anadolu Lisesi'nin sağlam matematik öğretmenlerinden Yavuz Engin'in ağzından hemen her sınav öncesi duyulan ifade. Sınav nasıl, çok mu zor şeklindeki tipik sınav öncesi öğrenci sorularını suratında kocaman bir sırıtmayla 'kime göre zor neye göre zor? ben mat. öğretmeniyim, bence sınav çok kolay' şeklinde cevaplayıp, ardından da bir Fred Çakmaktaş kahkahası atar yavuz hocamız. Böyle de şirin bir insandır. Okul bittikten sonra özlenecek yegane insanlardandır. Özlenmeyecekler için (bkz: Binali Kayacan)
ben çok güzelim diyen kızlara verilmesi gereken çok tatlı söz öbeği.
görecelliği özetleyen,elektromanyetik alan kuramı dersinde hocamızın bize sürekli tekrarladığı cümle.bu cümle ışığında hocamız noktayı tartışmaya açtı ve biz sınıfça iptal olduk.
sanıldığının aksine çok işe yarayan klişedir. çünkü sözlük herkesin kendi fikirlerini ortaya koyduğu yerdir. yazarlardan bazıları özel bir durumu genellerlerse, böyle yapan yazarlara iki saat açıklama yapmak yerine bu sihirli cümleyi kullandığınızda hem siz hem de karşı taraf kazanmış oluyor. yani küfür gibidir. iki saat laf anlatmak yerine bi siktir git dersiniz o da gider. *
bir mevzu hakkında baktın kişiyi susturamıyosun soyle bu lafı kurtul
elbet yerine göre gerekli olan, fakat sözlük içerisinde illallah ettirmiş sözdür. arkasına sığınıp kıç büyütmek için kullanmayı sevenler sağolsun.
biz insanlar insanlar olarak genelizdir. ama bireyler olarak özelizdir. bir birey diğer bireyden sarı rengini başka renk olarak görür. beyinlerimiz bukadar farklı yaratılmışken olayların akışını yorumlamak herkese göre değişir. kurallar birdir.
konuşanlar söylediklerinin mutlaklığından entelektüel alçakgönüllülük adına vazgeçtiği ve dinleyenler her sözün başında gizli bir "bana göre," olduğundan emin olduğu zaman gereksiz kalacak sözdür.
(bkz: sana göre süt bana göre çikolata)
koru korune savundugu fikrin dogrulugunu ispatlamaya calısan, her seye gozunde ki at gozlukleriyle bakan bunyelerin beynine parmak atmak icin soylenen ayar cumlesi.
(bkz: kime gore bana gore neye gore sana ne)
öznel kavramları kısaca tanımlayan söz... örneğin:güzellik
-komşu komşu huuu. oğlun geldi mi?
+geldi.
-kime göre neye göre?
+sana göre bana göre.
-başka kime?
+kara kediye... *
sözlükte görmekten artık...
(pardon, kapı çaldı. bakıp geliyorum sözlük.)
( 1 dk. 36 sn. sonra ) * *
şeymiş ya, "gına" diye bir arkadaş. her neyse, ne diyodum ? heh. *...gına geldi.
(#3474612)
göreceli kelimesinin kıvrak halidir. genellikle tartışmalarda sivrilmeye çalışırken kullanılır.
işler çığrından çıktığı zaman boku başkasına atmak için kullanılacak ilk sorudur.
angutların verdiği bakınızıdır. (bkz: #7633610)
http://tinyurl.com/3ytpukk
sözlükten çıkıp gerçek hayatın derinliklerine inen cümledir.
genelde herkese göre diye cevap verilen fakat sadece kendine göre olan cümlelere sorulur.
ahraz bünyelerin ayarı yedikten sonra verecek cevap bulamayıp kullandıkları cümledir. ama bir boka yaramaz. çünkü her şeye ve çok alakasız şeylere kime göre neye göre deyip çok bir laf ettiklerini sanarlar.

(bkz: kime göre neye göre sözlük)
(bkz: kime göre neye göre su bardağı)
(bkz: kime göre neye göre tayyip erdoğan)
her an cevabını aradığım ve hayatıma yön veren soru kalıplarıdır. kendimle özleştirdiğimdir.