bugün

Araf Suresi, 138. ayet: israiloğulları'nı denizden geçirdik. Putları önünde bel büküp eğilmekte olan bir topluluğa rastladılar. Musa'ya dediler ki: "Ey Musa, onların ilahları (var; onlarınki) gibi, sen de bize bir ilah yap." O: "Siz gerçekten cahillik etmekte olan bir kavimsiniz" dedi.

ibrahim Suresi, 35. ayet: Hani ibrahim şöyle demişti: "Bu şehri güvenli kıl, beni ve çocuklarımı putlara kulluk etmekten uzak tut."

Enbiya Suresi, 57. ayet: "Andolsun Allah'a, sizler arkanızı dönüp gittikten sonra, ben sizin putlarınıza muhakkak bir tuzak kuracağım."

Hac Suresi, 30. ayet: işte böyle; kim Allah'ın haram kıldıklarını (gözetip hükümlerini) yüceltirse, Rabbinin Katında kendisi için hayırlıdır. Size (haklarında yasaklar) okunanlar dışındaki hayvanlar helal kılındı. Öyleyse iğrenç bir pislik olan putlardan kaçının, yalan söz söylemekten de kaçının.
Mustafa Kemal'i çok seven ve kuran'ı anlayarak okuyan biri olarak kendime bu ayeti bırakıyorum. Ayetleri kendi çıkarlarına göre eğip-bükmeyen, zorbalıkla mustafa kemal severleri putatapar insanlar olarak yaftalayan insanlar da allah'ın açık ve net ayetlerini anlarlar diye ümit ediyorum. Peygamber'e dahi "senin görevin sadece hatırlatmak" denirken kendini ceza kesici görevliler zannedenler özellikle dikkatlice okusun.
görsel