bugün

Geçen sene "mazotu 1 tl'ye satacağım" deyip, bu sene "mazotu 1,5 tl'ye satacağım" diyerek muhalefetken zam yapan tek lider.

Edit: eminim asgari ücret konusunda da bol keseden sallamamıştır. (bkz: ufak at da civcivler yesin)
Biri şuna oylarının azaldığınî söylesin garibim tek başına iktidar olmuş gibi seviniyor yazık la kimin çocuğuysa.
%25'i başarısızlık olarak görmeyip %41 alan partiyi başarısız gören enteresan adam.
(bkz: vasat troll)
saygıdeğer genel başkan hep hesap uzmanı olduğundan söz edip övünüp duruyor fakat daha barajı geçen 4 partiden geçmiş dönemde muhalefette bulunan 3 partinin oy oranlarını toplamaktan aciz.

sürekli bu 3 partinin %60 oy aldığını söyleyip duruyor fakat akp tek başına %40.87 oy almıştır daha buna bağımsızlar ve barajı aşamayan partiler eklenmemiştir.

chp % 24.95
mhp % 16.29
hdp%13.12 oy almıştır.

toplamda 54.36 oy almıştır bu 3 parti ve şöyle bir gerçek var ki ne chpye ne mhpye nede hdpye oy verenler bu partiler tek başlarına iktidar olsunlar diye oy vermemişlerdir.

bir parti genel başkanı düşünün ki bir önceki seçimden düşük oy almış ve mutlu oluyor sonuçtan memnunum diyebiliyor çünkü akp tek başına iktidar olamıyor ve kendisine ufak ta olsa bir ihtimal başbakanlık yapma şansı doğmuş oluyor. bu şansı kendi oyunu arttırıp kazansa eyvallah fakat bu şans hdp tarafından eline geçmiştir.

biz buna elalemin ... gerdeğe girmek deriz.

hemde kendisi ilk önce %35 sonra da %26 oy alamazsam istifa ederim diyen bir kişidir.

daha ne diyeyim başarısızlıktan mutlu olmak ta bir erdemdir.
Yaptığı basın açıklamasıyla ekonomiye şimdiden takla attırmıştır. Daha önce de söylediğim gibi bu daha başlangıç. (bkz: bi sus ya)

Kılıçdaroğlu nun açıklamalarının ardından 2.74'ü aşarken, borsada ise kayıplar yüzde 1 e yaklaştı.

http://uzmanpara.milliyet...ersine-dondu/21000/21278/
başarısız, parti seçmenini çileden çıkaran lidersizliğiyle sinir bozucu insandır.
seçmeninin zeka seviyesini çok iyi yansıttığını düşünüyorum. ahahahah.
(bkz: tape yayınladığı için kılıçdaroğlu na fezleke)
kendisinin yerine muharrem ince'yi chp'nin başında görmeyi isterim. zaten genel başkan seçimlerinde tekrar seçildiğinde chp'den umudum kesmiştim. umarım muharrem ince bir daha ki sefere ipi göğüsler.
chp'yi sosyal demokrat ve liberal bir parti yapmış, dürüst, özgürlükçü, kul hakkına dikkat eden güzel lider.
devlet bahçeli'ye "hükümet kurulsun, gerekirse başbakan sen ol." demiştir. ama bence bundan sonra mhp chp'ye kurban olsun.
çözüm odaklı siyaset yapan, ya da en azından yapmaya çalışan siyasetçi. sırf bu yüzden kendisine 2015 genel seçimlerinde oy verdim (evet benim için o oy kılıçdaroğluna verilmiş bir oy idi) ve bundan da şu ana kadar akp-chp koalisyonu söylentilerinin çıktığı dönem haricinde pişman olmadım. kendisinin kredisi bende büyüktür ve şu ana kadar rüştünü ispat etmiştir. erdoğanın çözümsüzlük üzerine inşa ettiği, dediğim dedik tavrı hezimete uğrattı akpyi. şimdi aynı hataya bahçeli düşüyor. eğer bu hızla devam ederlerse onlar, yakın bir gelecekte kendisini bir mucize eseri başbakanlık koltuğunda görebiliriz.
Shp'nin nasıl bittiğini iyi analiz etmesi gereken başkan. Kürtçü ve alevici kadrolar seçim barajının 3'e yahut 5'e indirildiği bir ortamda yüzde 25'i falan rüyasında görür.
iyi blöf oynar.
amcasının oğlu pkk'nın Hamburg sorumlusuymuş. şaşırdık mı tabi ki hayır.
(bkz: yaz boz)

kaynak: https://twitter.com/ahabe...status/612342033550823425
Siyasetci degil gercek bir Devlet Adamıdır kendisi.
yüzsüz.

şamar oğlanı.
kendisi samimi bir liderdir, umarım çabalarının karşılığını alır, zira hem kendi partisinde hem de diğer partilerde sevmeyeni çok.

not: görüldüğü gibi mallar küfür ediyor kendisine.
kaybedince zafer ilan eden, ender bulunan liderlerden biri.
tek suçu vardır .
iyi niyeti ve saygısı gereği.
mhp'yi adam yerine koyması.
ama anlamıştır sanırım o cenahtan adam çıkmayacağını.
https://www.youtube.com/watch?t=14&v=86Ms4Jrk3-o
kürtlerin çok sevdiği chp lideri.
cumhuriyet halk partisinin genel başkanı.

kurultayda gönderilebilir.
4 yıl önce bugün "tutuklu arkadaşlarımız yemin etmeden biz de etmeyeceğiz" demiş ve 3 gün sonra tıpış tıpış gidip yemin ederek tükürdüğünü yalamıştır.