bugün

selahattin demirtaş ile benzer yönleri bulunan şahıs. bir de yandaşlarının dediğine göre atatürk'ün partisinin başkanıymış. git araştır bak, bunun kafasında olan biri atatürk'ün zamanında parti binasından içeri adımını atabilmiş mi?
partisinin vakti zamanında dersim'de yaptıklarını bir dersimli olarak, "özür dilenecek olay değildir" diye yorumlayan fakat uludere olayında hükümetin özür dilemesi gerektiğini vurgulayan kahvedeki muhalif adam.
uludere hadisesi ile ilgili görüşleri küçük beyinli ırkçıları bayağı kızdırmış. kendisine Dersim olayları ile ilgili sessiz kaldığı için kızmıştım keşke dersimle ilgide böyle cesurca konuşsaydı. ama yine de sona açıklamaları yerindedir.kendisinin dediği gibi gerçekten chp varsa herkes için var olmalıdır.
öyle sinir etmişdir ki oyumu kaybetmişdir, ya hükümet niye bu katliamdan özür dilesin.. ulan gece kuzey ırakda gezinen ve içeri sızmaya çalışanlara nasıl davranılması gerektiğini hükümet mi veriyor?

beni sinir etmiş adam.
kemal kılıçdaroğlu sayesinde chp ye olan sempatimi artık tamamen kaybetmiş durumdayım. son olaylarla ilgili yapılan açıklamalar artık haddini aşmıştır. hükümeti sevmem ama bu konuda da hükümeti suçlaması bardağı taşıran son damla olmuştur. muhalafet yaparkende birazçık düşünmesi gerekir. oy toplamak için böyle yollara başvurması gerçekten ayıp.
recep tayyip erdoğan'ın istediği gibi at koşturması kendisinin siyasi yetersizliğinden kaynaklanmaktadır.
chpliler bile artık kendisini istemiyor.
belki de sorun kendisinde değil yandaş medyada...
bize çok kötü bir lider olarak aksettiriliyor.
oy toplamak yolunda herşey mübahtır politikasını işleyen genel başkan. artık bilmesi gerekir ki izlenen bu yol oy kazandırmaktan çok oy kaybettirmektedir.
http://siyaset.milliyet.c....2012/1482840/default.htm
uludere'de bombalanan sivillerin ailelerine tazminat ödenmesi gerektiğini söyleyen ana muhalefet lideri.
uluderedeki 35 köylünün öldürülmesi olayından bdp gibi nemalanmaya çalışan türk partisinin başındaki kürt.
benim ve ailemin oyunu kaybeden lider. *
bu adam böyle konuştukça gidip akp ye oy veresim geliyor ama yinede kendime hakim oluyorum.
belki oy çıkar diye her boktan faydalanmaya çalışan liderimsi. ulan dingil herif, burada halk türk silahlı kuvvetlerinin tavizsizliği
ve kararlılığı karşısında gururlanırken, sen nasıl özür dilenmeli dersin ? Bahçeli bile senden delikanlı çıktı lan. Adam asker gerekeni yapmıştır dedi.
kendisi bir apartman bile yönetemeyecek kadar beceriksizken zaten sikindirik haldeki partinin başına geçip iyice bok etmiştir.
yanar döner bir politikacıdır. farkında değildir ki ona ve partisine oy verenler. milli değerlere değer veren ve vatan topraklarının bölünmezliğini savunan kişilerdir. bir daha ki seçimde asla %15 bulamayacak liderdir.
insanı partiyi geçtim partinin adından soğutacak liderdir.
söz konusu kürtler olunca en koyu chp li akp li mhp'linin hem fikir olup saldırdığı adam. kendisi uludere olayı ile ilgili chp içerisindeki irlandılara rağmen gerçekleri söylemiştir. keşke dersim konusunda da bu kadar cesur olsaydı.
deniz baykal gidip bu adam gelceği zamanlar ne kadarda çok sevinmiştim ,şimdi bakıyorumda ne büyük bir yanılgıymış,herhalde chpnin gelmiş geçmiş en basiretsiz başkanı kanımca.korkarım ki bu adam yüzünden chpnin oyları yine düşcektir.
(bkz: chp milletvekili aday listesi/(#11389398))

ben demiştim hem de defalarca...
sürekli muhalefet olmaya çalışıp aslında olamamak demek.
ilker başbuğ'un tutuklanmasına ilişkin şu açıklamayı yapmıştır:

"yargı, siyasi iktidardan aldığı talimatla hareket etmiştir, bunları daha önce demiştik zaten".

şimdi, elbetteki bu açıklama ifade hürriyetinin sınırları içinde bu zikredilebilir bir ifade. ona katılıp katılmamamız bu gerçeği değiştirmez.

zaten mesele de başka. şöyle ki, eğer türkiye'de yargı gerçekten siyasi iktidarın yörüngesi altına girseydi kemal kılıçdaroğlu bu açıklamayı yapabilir miydi? yani, sayın kılıçdaroğlu kusura bakmasın ama sırf bunu ifade edebilmesi bile kendisini çelişkiye düşürüyor, kendi kendini yalanlıyor.
an itibariyle ulusal kanaldadır.
hükümete karşı adam gibi muhalefet edemediği için acilen parti başkanlığını bırakması gereken kişidir. adamlar uludere'de zora düşünce başbuğ'u tutuklatarak gündemi değiştiriyor, haberin yok.
tutuklu milletvekillerini ziyaret ettiği ve çıkışta içinde hakaret olmayan bir beyanet verdiği için hakkında soruşturma açılmıştır.

--spoiler--
kılıçdaroğlu o açıklamasında, "bir toplama kampının bahçesindeyiz. i̇ktidara muhalif olmamanın bedeli bu toplama kampında olmaktır" ifadelerini kullanmıştı. kılıçdaroğlu aynı zamanda ergenekon davalarına bakan mahkeme heyeti içinde "onlara yargıç demeyi içime sindiremiyorum" ifadelerini kullanmıştı.
--spoiler--
yukarıdaki hakareti bulun.
bu ülkede tutuklu milletvekillerini ziyaret etmek suç ise işte size hukukun bittiğinin göstergesi.

kaynakta götüm arayın bulun.
Ana muhalefet lideridir. Hesap uzmanıdır. Tek sevmediğim yönü 35 kişinin ailesine 64 biner tl lik yardım teklif etmesidir.
bu gidişle ak faşizmin kurbabı olacak siyasetçi.