bugün

şu an trt de 4 tane rüzgar gülü ve yandaş gazetecinin art niyetli soruları karşısında terlemiyor bile.kendisini inanılmaz derecede geliştirmiş.duruşu ve oturuşunda gelişim açık seçik görülüyor.konulara çok hakim ve eveleyip gevelemeden halkın anlayabileceği şekilde cevapları yapıştırıyor.dürüstlüğünden zaten hükümet bile emin oldu o kadar aramaya taramaya rağmen.eninde sonunda hak ettiği yüksek mevkilere gelecektir,er yada geç
reşat abi nin göğüs istopu ile almış olduğu topla yaptığı ortaya ekrem dumanlı rakip ceza sahasının yay çizgisinin hemen önünden sağ ayağının üstü ile vurduğu top ağlara gitmiş ve kemal kılıçdaroğlu nun aleyhine gol olarak sonuçlanmıştır.

şu an programdaki konuşmacılar kemal kılıçdaroğlu ile resmen taşşak geçmekteler.

(bkz: yazık)
(bkz: bölücü)
gelecem birazdan en az 10 kere kullanmıştır ama daha gelememiştir.
şuanda trt'de konuşan, karşısında kendisine gazeteci diyen 4 tane şakirt bulunmasına rağmen lafları,yobazlara tek tek sokan siyasetçi.
25 saniyede kendini yalanlayan kişidir.
5 li sakirt forvetlerin devamli gol aradığı programda bir türlü gol yemedi, adamlar sinirden kendilerini sikecek sonunda.
Nukleer teknolojiye evet, Nukleer Santrala hayir.
yemin ediyorum ben 4 tane xanax çaksam şu gazeteci bozuntularının karşısında kendisi kadar sakin kalamam.böyle birşey olamaz.tarafsız olamak mecburiyetinde olan devlet televizyonunda resmen taciz ediliyor,daha vaatlerini bile sormadılar adama.
savaş baltasını bu kadar isabetli kullanan bir lider daha yok,yık faşizmi yık kamplaşmayı yık f tipi yapılanmayı öğretmenler ölmesin kızların kalça kemikleri kırılmasın meydanlarda devletin zenginliğini açlara dağıt okumak isteyene okulu çalışmak isteyene işi üretmek isteyene fabrikayı ekmek isteyene tarlayı göster.

yap başar yürüye dur.
ke-mal diyerek kendisine mal demeye çalışan arkadaşlar var, ayıp ama. lütfen.

edit: hayır ben demiyordum ak.
an itibariyle yandaş gazeteceler karşısında sağduyulu ve sakin. iyi niyetli biri olduğu görülüyor. keşke mitinglerde de daha sakin ve efendi bir dil kullansa daha da çok sempati toplayacaktır. asker konuşmasın akp mağduru oynayacak diyerek çok isabetli bir çıkış yapmıştır.
karşısına çıkan beş adet gazeteci müsveddesini
başarı ile püskürten beyefendi.
lan ayıp ayıp terbiyesiz herifler beşi bir ağızdan konuşuyor, götünüz yiyorsa başbakan efendiye de böyle davransanıza.
hem bu arada ağzınızı silin , salyalarınız akıyor.
üniversitelere türbanla girilebilmeli demis kisi. ayni kisi bu yasagin kalkmasi icin yapilan degisikligi anayasa mahkemsine götürüp iptal ettiren kisidir ayni zamanda.

bir de basbakana bölücübasi demistir, ülkenin yarisi bu bölücübasinin arkasindan gidiyor oysa. bu aksam 5 puan birden kaybetti. yazik, oysa ne ümitler vardi o'nu dinleyen.
kaybedecek bir şeyi olmayan kişidir. bu bakımdan her şeye çözümü vardır, iktidar olamayacağını bildiğinden her gittiği yerde elma şekeri dağıtmaktadır, türban sorununu biz çözeriz diye başladı yola, sonra terörü biz çözeriz dedi, kürt sorununu biz çözeriz dedi, cari açığı biz çözeriz, işsizliği biz çözeriz. bu laflarından anladığım kadarıyla atatürk.ten de büyük bir lider, her şeyi çözeceğini düşünüyor, ne acı ki vakti zamanında yönettiği ssk.nın pislik içindeki hastanelerini ve kurumun gırtlağa kadar borç batağına düşmesine bir çözüm bulamamış insan, 30 yıllık kürt sorununa, amerikanın bile başına bela olan işsizlik sorununa özgüven patlaması yaşayan ergen misali "ben çözerim" gibi ciddiyetten uzak yaklaşabiliyor. ne güzel gelsin o über süper ama kimsenin bilmediği çözümleriyle memleketteki tüm sorunları çözsün.

ondan sonra bu adama utanmadan dürüst, efendi diyorsunuz, hangisi dürüstlük dostum, başbakanın ağzından hiç ben bu işsizliği bitireceğim lafını duydun mu, veya ben bu kürt sorununu çözerim dediğini duydun mu, bu sorunlar öyle ben çözerim denmeyecek kadar ciddi ve uzun yıllar mücadele edilmesi gereken sorunlar, başbakan şu gandi kemalin halka söylediği yalanların onda birini söyleseydi bugün oyu %60.tı, ama o herkese 600 TL vaad etmiyor, üniversite harçlarını kaldırmayı, mazottan vergiyi kaldırmayı ve buna benzer bi sürü saçma sapan, devletin hazinesini boşaltacak vaadlerde bulunmuyor, ama buna rağmen gandi kemal o cici vaadleriyle dürüst oluyor, başbakan kötü oluyor, siz kemalin rüyalarına inanmaya devam edin, aferin, vakti zamanında demirelin herkese iki anahtar vaad edip de memleketi nasıl uçurumlara sürüklediğini burdaki çoğu yaşı küçük arkadaş bilmiyor, o dönem belki kısa pantolonla sokakta top oynuyorlardı.

ikinci bir tanıma girecek olursak, insanlara hesapsız kitapsız vaadlerde bulunup, memleketin gelirini nasıl artırarak bu kadar ağır yükleri karşılayacağını milletten sır gibi saklayan kişidir, helal olsun, bi yerden gömü filan buldu zahar.
cesur, sempatik ve sakin adam.
sadece "laiklik" üzerinden siyaset yapan chp'nin çehresini değiştirmiştir. projelerle geldiğinde "nasıl yapacaksın ki?", "samimi değil" gibi laflarla eleştirilen chp genel başkanı. bugün trt'de 4 gazeteci 1 genel yönetmene karşı muhteşem bir duruş sağlamıştır. helal olsun.
görsel bu karikatürü çizene kılıçtayaroğlu önder savı ve köhneleşmiş kadroyu tekmeleyip şimdiki muazam kadrosunu kurduğunda bir yerine girmiştir.
trt'deki programda ekrem dumanlı sorduğu her sorunun ardından stüdyodaki biriyle -artık kimse- göz göze geldi, nasıl iyi koydum demi, bakışı attı. iyi de bok yedi. bazılarının gözüne girmekten başka istediği hiçbir şeyi de yapamadı kanımca.

ayrıca şunu da söylemeden geçemiycem; bu adam umut veriyor, korkuyorlar.
arkasından atıp tuttuğu kürşat tüzmen.i karşısında görünce ben o lafları size demedim diyecek kadar cesur (!) bir kişi.

ne cesuru ne korkusuzu be dostum. bu adam muhalefet lideri değil mi, eee ne diye korksun, hangi gazeteci çıkarsa çıksın, sonuçta adamın bir icraatı yok, hükümet değil, birilerinin ayağına çelme takma durumu yok, ben olsam ben de her türlü gazetecinin karşısına çıkarım, sonuçta bu adamın karşısına çıkıp neyini eleştirecekler.

başbakan da bu yüzden çıkmıyor, yılmaz özdil gibi demogoji ustası bi insanın tabiri caizse kaleci gibi attığı her topu tutmaya niye çalışsın, icraat makamındaki kişilerin eksikliği, yanlışı yetersizliği mutlaka olur, kusursuz değil ki bu adam, bu durumda ortada mahkeme kararı olmayan yolsuzluk iddiaları, yanlış yapılan bazı konular, yetersiz kalınan konular vs, her şeyi başbakana sorulacak, bunlarla niye muhatap olsun, başbakan 1 hafta sonra seçime gidiyor, milletin kendisi zaten hayatından memnun değilse oyunu buna vermez, yılmaz özdillerle niye muhatap olsun, işte sen de diyorsun yılmaz özdilin senin taraftan olduğunu, adam hem icraat makamında, hem de candaş medyadan kişilerle ne diye boğuşsun bu stresli ortamda, yılmaz özdili ikna etmeye niye çalışsın, ki edemez zaten.
(bkz: şakirt ayarmatörü)
devletin televizyonu olduğunu fazlaca belli eden trt'de 4-5 tane yanlı adamla mücadele etmiştir bu gece. verdiği cevapları, karşısındaki özenle seçilmiş heriflerin kıvranmalarını zevkle izliyoruz ancak, sesinin daha fazla kısılmaması için televizyon programlarına katılmasa daha iyi olacak.
yandaş gazetecileri her gece itina ile tokatlayan kişidir. her gece başka bir şakirt düzüyor korkuyorlar bu adamdan hem de çok korkuyorlar.
şaşkın, acemi, yeni doğmuş dana tedirginliği, ergen sakarlığı, işlem öncesi beceriksizliği.. tam bir çelişkiler yumağı..şaşkaloz,tuhaf ,muamma ..kelimelerle anlatılmaz, nevi şahsına münhasır..bazen tam bir şizo ..bazen depresiflikten sonraki ölü sesizliği .bazen meczub coşkunluğu...benim için bir eğlence .yetmiş karakteri aynı anda, aynı lahza oynayabilen .sadece seyirlik..ne cem yılmaz ne ata ne hayrettin ne de yalçın çakır ..ya git başımdan .nolduğun belli değil..başıma musallat oldun.yürü git işine seni çözmek zorunda mıyım...
sürekli zirvalayan,kendi sallama vaadlerine kendisi gülen bir garip piyon.