bugün

kedileri çok seviyorum. Ama köpeksiz bir hayat da düşünemiyorum.
Kedi de köpek de beslemiş biri olarak içim gide gide köpek diyorum. En son evcil hayvan olarak kedi besledim ve tam bir fiyaskoyla sonuçlandı. Haftasına eski sahibine gönderdim.
ikisi de birbirinden güzel seviyorum ikisini de ama kedileri daha çok severim.
Kediyi pek sevmem, köpeğe hastayım. Köpek her alanda kediden iyi ve üstündür.
kedileri severim, hatta yatağa koynuma alıp uyuyacak kadar severim, lakin köpeğin yeri apayrıdır nezhimde.
versusu olmayandır.

hayvanı sevin doğayı koruyun da isterseniz timsah besleyin. hayvanlar arası versus yapmak saçmalıktır.
Kesinlikle kedinin kazanacağı karşılaşmadır. Köpekler basit hayvanlardır, iki öğün yemeğini ver kulun köpeğin olur, itaat eder sana. Basit hayvanlardır köpekler, bugün sana itaat eder yarın başkası üç öğün yemek verirse seni anında satıverir.

Ama kedi öyle mi? Pekala değil. Birkaç öğün yemeğe tav olmaz. Senden sevgi bekler, şefkat bekler, öyle kolay kolay itaat etmez. Bundandır ki insanoğlu kedilere nankör, köpeklere sadık der. Bırakın olm bu ayakları. Kedi adam gibi adamdır!

Bu arada aramızda hala kedi ve köpekleri cıbır tavlamak için kullanan heyvanlar var, bırakın la artık şu işi.
Şu versuslar bi' bitmedi ya neyse.

Kedi tek atar.
https://www.instagram.com...ApbE/?igshid=3dmxgb53400t
erkekler köpek, kızlar kediyi tercih eder.
Kedilere nankör der cahiller.
Kediler nankör değildir. Uyanıklardır. Bu yüzden kedi.
Onun yeri onun yeri ayrı.ikisinin de huyu güzel değilse yaramaz.
biri sevimli aynı zamanda sinir bozucu hayvanken diğeri sevimli aynı zamanda korkutucu hayvandır.
Köpekler depremde insanları kurtardı. Kedi kumuna sıçtı. Diyeceklerim bu kadar.
insan tarafından evcilleştirilen ilk hayvan türü olan köpek, ilk olarak Kuzey Amerika’da, zamanımızdan 10 bin yılda tüm kıtaya yayılmıştır. Evcil kedilerin ortaya çıkması ile köpek ailesi dramatik bir şekilde azalmıştır.

Kediler, hayatta kalma konusunda köpeklerden daha başarılılar. 2.000 fosil üzerinde yapılan inceleme, kedilerin hayatta kalma becerileri konusundaki yetenekleri yanı sıra 40 kadar köpek türünün yok olmasına neden olduklarını tespit etti. Kediler, köpeklerle yiyecek kaynakları konusunda rekabete girmiyorlar çünkü kediler, köpeklerden çok daha iyi avcılar. Köpeklerin ise kedi türüne zarar verdiklerine dair bir kanıta rastlanmamıştır.
Köpek sevenler, kedi sevenlerden daha çok!

Teksas Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya katılanların neredeyse yarısı(%46) kendisini köpek sever olarak tanımlarken, kedi sever olduğunu söyleyenler %12 oldu. iki tür arasında ayrım yapmadan ikisini de sevdiğini bildirenler %27 iken, “hiçbiri” yanıtını verenler %15.
şehir yaşamı için kedi, kırsal yaşam için köpek.

ikisini de besledim. ikisini de insanlardan çok severim.
bazı kişilerin hayvansever kisvesi adı altında ikisini bir tuttuklarını görüyoruz. insanlara kendini sevdirmekten başka, insanlarla hiç işi olmayan ve keyfine bakan kedilerle ne zaman saldıracağı belli olmayan, kedilerin aksine tuvaletini olur olmaz yerlere yapan köpekler bir değildir.
Kedi besleyen ve seven biri olarak, elbette kedi. Çevreye Verdiği rahatsızlık sıfıra yakındır.
Tabi ki.

(img:#2256920)
köpek = karşılıksız sevgi

kedi = küçük dünyaları ben yarattım.
https://twitter.com/i/status/1579031145660153857
kedinin de aslan gibi dayısı var.
ikiside ayrı güzeldir. Hayvan ayrımı yapmamak gerekir ama tabiki bir favoriniz olabilir.