bugün

trabzonspor'u sevme sebebim.
Yaptıgı meslekte süper olan bir insan. siyasi görüşü dünya görüşü hatta dini görüşü hiç umrumda olmayan fakat şarkılarını büyük beğeni ile dinledigim rahmetli sanatçımız.
gün geçtikçe kalitesi düşen bu sanat ortamında kişiliğiyle belleklere kazınmış sanatcı velhasıl adam gibi adam..mekanın cennet olsun kazım koyuncu..
kendisini yaşarken hiç televizyonlarda falan göremedim. konserlerine gidemedim çünkü benim kuşağıma denk gelmedi sanırım. şarkıları gerçekten çok kaliteli. adamın resmine baktığımda insanın içini ısıtacak birine benziyor. keşke yaşasaydı da konserine gidebilseydim. keşke bu kadar erken ölmeseydi de türkiye böyle bir üstadı kaybetmeseydi..
kendisi öldükten sonra çok kaliteli olduğu iddiaları ortaya atılmış, kendisini sevmeyenlere karşı manyak bir şekilde ağızdan köpükler saçarak savunulmuştur taraftarları ve fanatikleri tarafından. allah rahmet eylesin, ruhu şad olsun.
diyarbakır konserinde "deniz'in çocuklarından , dağların çocuklarına selam getirdim." diyen bir sosyalisttir.
ne denebilir ki? o sadece kendisi olmak istiyordu, oldu da... ruhun şad olsun, hemşerim...
--spoiler--
baba ben yıkıcıyım ama
kendini bilmez değilim.
yaşamak istiyorum sadece
kendi savaşlarım uğrunda.
ben sadece ben olmak istiyorum.
işık hızıyla geçen zamanı
yaşamak belki de çok zor.
korkuyorum ben geçmişten
korkuyorum gelecekten.
--spoiler--
"işte gidiyorum
bir şey demeden
arkamı dönmeden
şikayet etmeden
hiçbir şey almadan
bir şey vermeden
yol ayrılmış, görmeden gidiyorum"

işte böyle giden ve bize o güzel şarkılarını bırakan sanatçıdır.
(bkz: cilveloy/@la paz)
yalnızlığın tanımını yalnızlığı anla isimli şarkısıyla yapmıştır. işte gidiyorum derken ağlamış mıdır bilmiyorum ama dinlerken çoğu insanı ağlattığına inanıyorum. mekanı cennet olsun.
bugün doğum günü olan kumral çocuk.
nur içinde yat.
şair ceketli çocuk, doğum günün kutlu olsun.
nur içinde yat...
o hala dünyada bir yerde. Doğum günün kutlu olsun şair ceketli çocuk...

http://www.dailymotion.co...yorum-kazim-koyuncu_music
doğum günün kutlu olsun..nur içinde yat..
yağmurlu havalarda, yol kenarlarındaki su birikintilerinde aranılan güzel yürekli adam.
dünyada bir yerdeyim ben, demişti zamanında. her baktığım yerde onu görüyorum ben de bazen...

iyi ki gelmiş dünyamıza.. biz onu gözümüz yaşlı uğurlasak da...
sen yaşıyorsun.. doğum günün de kutlu olsun hemşerim..
(bkz: kazım kazım)
laz müziğinin genç ölen kaliteli temsilcisi..

hala yeri doldurulmamıştır..
aynı anda çok zıt duygular yaşatabilen ender insan; güzel söyler...

hem içimi çok derinden sızlatır hem de incecik bi tebessüm'dür...
benim için şarkın var mı kazım abi?.

söyle be abi?
sen ne yaptın be kazım koyuncu sabah sabah..
http://www.youtube.com/watch?v=2PbBiNKkZi8
Hayde be abi hayde..!
türkiye'nin en büyük sanatçısı. keşke yaşıyor olsaydı. o güzel şarkılarını yazsaydı. o ölünce ailemden birisi ölmüş kadar üzülmüştüm. toprağı bol olsun.

hayde! (bkz: av mevsimi)
karadeniz şarkılarına harikaları sunan kişi.allah rahmet eylesin.
--spoiler--
kumral bir çocuğun yaz öyküsü bu,
şarkılarla geçtim aranızdan...
--spoiler--