bugün

Kazakistan'a gidip hiç kazak görmemiş, tanımamış yazar beyanı. Bizim eksiğimiz tembelliğimizde gizli. Çok seviyoruz bir çeyrek bilip dört çeyrek konuşmayı. Soyunu o toprakları tanımak çok da zor olmasa gerek gençler.

https://goo.gl/SEGv5P
https://goo.gl/QJi9yD
sayın anasının damına freddy krueger'ın pençeli eldivenini soktuğum

Ananla hangi kazak macera yaşadı da bu kadar g*tünü kazaklara gondikletme merakın oluştu?

ismi verilen türkolog da şair de türkmen değil kazaktır

Kazak da kırgız da uygur da karakalpak da özbek de türkmen de tatar da türkistan da yaşayan türk dili konuşan türk kökenli halklardır burada neticeni sabahtan beri bana gondikleteceğine türk halkları yaz da bak bakayım kim türk kim değil

Aynı zamanda tuva,çuvaş,altay,yakut,gagavuz,karaçay-balkar,kumuk,nogay,kaşkay,halaçlar da türk kökenli halklardır

Arkadaş bunlar babadan oğula nesil herhalde moğol'a türk deyip de direk türk dili konuşan bir halkın türklüğünden şüphe duymak hangi sentetik uyarıcı ya da ot sayesinde merak ediyorum.
Türkolog şair diye bir şey yok o ikisi de farklı kişiler sayın anasının damına freddy krueger'ın rüyalara girdiği gibi girdiğim

Yazık aq bir de demiş aklını aldım yazarken sinirden elleri titriyor pezevengin öfkeden destan yazmış*
Işın enteresan tarafı karşımdaki kazma sapı adam türkmen çıkarsa kazaklar türk değil gibi bir mantıkla geliyor yapmaya çalıştığın manipülasyon tekniğine sokayım ulen macar,fransız türkologlar da onlar da kazaklar türk diyince kazaklar fransız mı olacak* buyur isimlerden adamları bul araştır bakayım neymiş kökeni

Neyse ben su an ananın yanındayım sonra yazacağını yazarsın benim laflarımı çalıp bana karşı kullanmayana kalkanın da bacısının g*tünde patlasın.
Çünkü onlar kazak.

Bok mu var zorla hepsine türk demeye çalışıyorsunuz? Azeriler bile kabul etmiyorlar azeri türkü ifadesini. Ne meraklısınız herkesi zorla türk yapmaya amk.
Aynen adam türkmen ya

Altay Sersenulı Amanjolov https://g.co/kgs/8pW5vb

Türkmen olduğunu kanıtlayamayan da en adı orospu çocuğudur hadi bakam*
Türkoğlu Türktür fakat asimile edilme yolunda veya asimile olmuşlardır.
Verdigimiz adam iki farklı isim diyorum adam şair diyor bak anasını rakı masalarından gidip aldığım

altay sersenulı amanjolov şair değil türkolog yani ilim adamı

Sair olan Sultanmhamut Toraygırov ikisini de ayırt edemiyorsan git neticeni ilkokul öğretmenine gondiklet

Hahahhaa*
anasını rakı masalarından gidip aldığım

Yalanım yok ki patlatasın

Ben seni zike zike kaynaklı entrylerle ziktim mi ?

Bağırta bağırta

şizofreni nöbetine soktum mu ?

soktum.

neticeni ilkokul öğretmenine gondikletmiş

belge göster dedin direk türkolog ismi verdim

ananın damında patlasın.

ha ha ha bu da o*rospu ananın hatrına sana son cevabım olsun*
(bkz: kazakeli)
Her şey aslına rücû eder. Kazaklar da aslına dönecek. Evet belki metehanın evladı, oğuz obasının bir çadırı olmaya bilirler. Ama bu onların bozkırın evlatları, bozkurtun turanın türkânın çocukları olmadığı anlamına gelmez. Kazaklar ön türktür. Hun türkleridir. Asla moğol değildirler. Her ne kadar lehçeleri moğolcaya kaçsa dahi. Hep Kalmuk kadınları almış olsalar dahi. Ruslar onlara öz benliklerini unutturmaya, asırlarca mankurtlaştırmaya çalışmış olsalar dahi. Damarlarında türk kanı var kazakların. Bu kan eninde sonunda damarına çeker. Su akar yatağını bulur.
kazaklar türktür.

turanid ırk; beyaz ırk ile amerindien ırkın kaynaşması ile oluşmuş bir ırktır. amerindien ırkın, sarı ırkın bir kolu mu yoksa başlı başına bir ırk mı olduğu tartışmalıdır.

sibirya bölgesinden asya steplerine inen beyaz ırk toplulukları burada kızılderililerin de ataları olduğu bilinen amerindien ırkla melezleşmiş ve turanid ırkı oluşturmuştur.

beyaz ırk ve amerindien ırk'ın karışımı oldukları için turanidler; sarışın, esmer veya kumral olabilirler, saç ve göç rengi olarak tek tip yoktur. turanid ırkın belirgin özelliği kemik yapısıdır.

oğuzların (türkiye, balkanlar, azerbaycan, türkmenistan, iran, ırak, suriye ve afganistan'daki türklerin çoğu), kırım ve kazan tatarlarının, kırgızların, özbeklerin, uygurların, kazakların, nogayların, çuvaşların ve sayamadığım diğer tüm türk boylarının mensubu olduğu ırk, ırkımız...

bizim dışımızda moğollar da bu ırk'ın üyesidir, ayrıca korelilerin, macarların, finlerin de bu ırkla akrabalıkları vardır.
Kazak'ların etimolijik yapıları belli kökenleride. Sorun kazak'ların bunu kabul etmememeleri. Etmiyorlar kardeşim. Biz eskiden rus'lar gibi sarışın mavi gözlüymüşüz moğollar gelip bizimle çiftleşmiş böyle olmuşuz diyorlar ve buna da inanıyorlar.

Edit : siz ne kadar eksileseniz de hoşunuza gitmesede sonuç değişmiyor. Girin kazak forum sitelerine siz türk'sünüz deyin görün.
yafes'in oğlu türük(türk) ise, oğuz boyu türük(türk) soyu ise, oğuz boylarından bizi kızık(kazak) ise, kazaklar türktür.

hadi siktir git.
Ona bakarsanız tişörtlerde türk değildir.
Kazakların kabul edip etmemeleri bu gerçeği değiştirmez. Adamlar dil kültür ve soy olarak Türkler bildiğin. Üzerinden o kadar katliam açlık asimilasyon geçmiş bir halktan bahsediyorsunuz. Bir halkın nüfusunu en aydın ve bilge kişilerini öldürerek yarısından daha azına indirseniz ve yeni nesili işkence baskı asimilasyonla büyütseniz ne olacaktı ki başka. Kaldı ki Kazaklar bu kadar şey yaşamalarına rağmen yine çok iyiler. Ve her geçen gün Türklük bilinci artıyor. Bunları şarkılarında bile görebilirsiniz.
(bkz: türklerin aslında kazak olması)

bir de böyle bakın olaya
onlarda murun bizde burun en küçük örneği bu aramızda onca kilometlereler olmasına rağmen dillerinde herhangi bir asimile göremiyorum sadece sscb den kopma oldukları için devlet işleri rusça oluyor kimi zaman kazakça düşünün yeni yıla nazarbayev canlı yayında olur bazen rusça konusur bazen kazakça hala rusça bilmeyen kazak türkleri var ve türklük bilinci artıyor ayrı zamanda Kazakistan da artık 2025 yılında kiril alfabesini bırakıp latin alfabesine geçiyor çalışmalar başladı bitti 2025 yılına kadar öğrenmeyen kalmayacakmış. kazakistan yaşlılarına türkmüsünüz diye sormanıda tavsiye ederim bu yaşlıların kızlarına en büyük öğüdü yabancılarla evlenmeyindir .
evet kışlıktır.
peki ya tişört ler.
(bkz: türkler kazak değildir)