bugün

cumhuriyet sevgisi olmaayan kent.
cumhuriyet sevgisi olmaayan kent.
hayvan katilleri varmış. afedersiniz ama biri siksin şu dangalağı. köpekler parçalamamış, efendim tecavüz varmış çocukta. Yetkili arkadaşımız öyle diyor. varsa delilin getir, ya da ötme.

böyle elim bir olay üzerinden bilgi kirliliği yayanın da ne biliyim, kafasına tükürmek istiyorum.

iç anadolunun güzide şehirlerinden bir tanesi.
cumhuriyet sevgisi olmaayan kent hemde yoğun.
dün gece atatürk sevgisi olmadığını bize gösterdi.
akp ye bilmem kaç oy vererek atatürke olan nefretini gösteren kent.
23 nisan kutlandımı merak ederim.
Erciyes dağını bünyesinde barindiran iç anadolu şehri. Daha onceki deneyimlerimden gozlemledigim kadariyla buradaki kizlar sevgiliyken kari koca roleplay yapmayi cok sevmektedir. Muhafazakarlardir da fakat ne derece içten oldugu tartisilir.
Seçimden 2 hafta önce 75 kuruş olan ekmek fiyatının seçimden 2 hafta sonra tekrar 1 lira olduğu, Türkiye'nin en leş belediye başkanına sahip olan insanı yobaz memleket.
Atatürk sevgisi olmayan yer.
Muhafazakarlığını bi nevi baskı politikası ile korumaya çalışmış bi şehir.
Yanlış anlamayın bu kimse sizin sokakta önünüzü kesmez ya da şiddete başvurmaz. Mesela belediyesinden mülk sahibine "burası Kayseri" savunmasıyla alkollü mekan açtırmaz. Ama gizli gizli içer.
Kız arkadaşınla el ele gezersin ters rers bakar ama kendisinin Talas'ta metres evi vardır.
Vatanseverdir ama Gürcistan'dan Bulgaristan'dan araba getirip vergi kaçırır.
Kapatılan üniversiteyle beraber 4 üniversiteye sahiptir ama sevmez üniliyi. Başka bi Anadolu şehrinde böyle potansiyel olsaydı çoktan uçup gitmişti o şehir.
Sosyal hayatı birbirine benzeyen kafelerden ibarettir. Bi de geçen okuduğum bi tweet var : "Kayseride sosyal hayat: evden dağı izlersin, dağa çıkıp evi izlersin."
Özellikle yerlisinin öyle bi tavrı olur ki, en hümanist insanı bile radikalleştirir.
Gençlerinin, özellikle de erkeklerinin, tek tipleştiğini görürsün. Birbirinin kopyası giyimlerinin yanında düşünce ve yaşam tarzları vardır.
Özellikle üniversite okuyacak arkadaşlara tavsiye: ilk işiniz özellikle beraber yaşamanın çile olmayacağı, kafa yapınıza uygun çekirdek bi arkadaş kadrosu oluşturup sosyal hayatınızı ona göre şekillendirin, mümkünse beraber eve çıkın. işletmecisinin Kayserili olduğu özel yurtlarla çok muhatap olmayın. Vakit geçirmek adına özellikle üni bünyesinde başarılı denebilecek kulüplerde şansınızı deneyin.
Atatürk çü olmayan kent.
Belediyeciliği güzel. Asla bir öğrenci şehri değil. Öğrencilikte ne aradığınıza da bağlı gerçi ama hem pahalı, hem de eğlenmek için olanaklar kısıtlı.
insanları da yobaz. Gerçekten öyleler, önyargı değil bu.
erkeklerinin cinsellikle ilk eşek, koyun, keçi gibi hayvanlarla tanıştığı ve bu durum normal karşılanan şehir. kayserili bir arkadaşım vardı çok komikmiş ya da zevkliymiş gibi nasıl eşek siktiği iğrençliğini anlatırdı bize. siktir ettik biz de onu.
tarım bakanlığının açıkladığı listenin yarısını oluşturan şehir. sucukların alayını at eşek etinden yapmış amınakoduklarım.
Kişin korkunç bi soğugu vardir.
Kurnaz olduklari söylenir..
Bir kaşiğa 40 Kayseri mantisi siğar..
29 ekim kutlandımı doğrusu çok merak ettiğim şehirlerden.
Buralı değilim fakat burada büyüdüm. insanlarıyla geçinemiyorum. Başka şehirlerde iyi kötü oranı %50 %50 ise burada iyi insan oranı %5, taş çatlasa %10'dur. Başka şehirlere gittiğimde insanlarla çok rahat iletişim kuruyorum, sohbete hemen giriyorum ama buradaki insanlarla bir türlü iletişim kuramıyorum. Ayrıca menfaatçi insanlarla doludur. Belediyecilikle abartılır fakat gelin görünki şerin içine edildi. Sosyal hayat sıfıra yakındır. Allah'tan zaman zaman başka şehirlere gidiyorum.
Kayseride haftada en az bir kere çatı falan uçuran fırtına olur zaten efendim. Normaldir.
her yıl bu sıralarda mutlaka şiddetli bir fırtına yaşanan memleketim. hemşehrilerime geçmiş olsun.
Şu an rüzgardan dolayı herkesin bir gözü yukarda gezdiği şehir .
en sevdiğim şeyler arasında olan mantılarıyla ünlülerdir.
görsel

Kayseri'de üretilen (KTF) Gotha Go-145A uçağı önünde bir Türk pilotu, 1939.
soruya soruyla cevap veren bir toplumun şehri...
iç anadolu bölgesinde yer alan ilimiz.