bugün

16 mart’ta vizyona girecek, başrollerini nejat işler ve yiğit özşener’in paylaştığı film.
olimposa gidiyorlarmış, film hakkında tek bildiğim bu.
bu konseptle başka bir yere gitmelerini de beklenemezdi zaten.
filmden çok, filmin galasında oyuncuların halleri bir garip geldi bana. iki kelimeyi bir araya getirememek?
Popüler kültürü ağzına alan zırva.

Viski içiyorsun, kafan ne eserse yapıyorsun, tuttuğunu sikiyorsun, çalışma okuma derdin yok, sağlığın yerinde tüm bunlara rağmen ay ben kaybettim yeaa diye ağlıyorlar? Neyi kaybettiniz orospu çocukları?

Izlemeye tenezzül etmem. Hayatı popüler kültürü yalamakla geçmiş, tek kaybettiği telefonun kılıfı olan embesiller izlerken, ıslansın, kendini parmaklasin, Yaa kaybettik diye orgazm olsun boşverin.
Görüyorum ki aramıza yeni cahiller katılmış.

Kadıköy de ki Ahlaksızlığı tartışacaksak, rüyalarınıza bakın önce. Bilinçaltınıza neleri gömmüşsünüz.
beraber gitmeyi planladığımız kişiyle vakitsiz küslüğümüz yüzünden gitmeyeceğim film.
Sikko bir film olacaktır.
Popüler kültürün etkisiyle paralarına para katacaklar, hepsi bu.
etrafı yine “ben seni üzerim kızım, benim sorunlarım var.” erkekleriyle donatacak filmimsi. ilkinde yine bir izlenebilirlik vardı lakin fragman ve teaserdan anladığım kadarıyla twitter’dan buldukları okan bayülgen ve nejat işler’e ait olmayan ama öyle gösterilen sözlerden oluşuyor bu ikinci filmleri.
ilk filmin ruhunu şeytana satıp işin ticari boyutuna odaklanmışlar gibi bir hava var fragmanında.
Revy e katılıyorum. işte bu kadar.
Sinemalarda 150 bin civarı izlenmiş. Hasılatta patladı demekki.
Az önce çıktım sinemadan filmin kısa özeti; seks, seks, çok saha fazla seks, düzensiz hayatlar boktan psikolojiler, çarpık ve düzmeye dayalı ilişkiler, alkol, sigara ve daha çok sigara dumanı. Son olarak filmin verdiği mesaj; “kadınlar piç erkeklere aşık olur fakat düzgün ve iyi erkeklerle evlenirler.” Ayrıca özenilecek bir hayat yok filmde, bu ikilinin hayatlarını özenenler genelde hayatı boyunca elinden başkasını tanımamış cinsel açlığı tavan yapmış kimselerdir açıkçası ben onlara göre düzenli bir hayatım olduğu için şükrettim. Filmde paso bir şeyler yiyip pc başında video izleyen asalak bir tip de vardı o gerçekten iyi yansıtılmış toplumda böyle kimseler az değil, onun dışında filmin müzikleri yavuz çetinden hotel california’ya kadar çok başarılıydı izleyenler bu entryme hak verecekler.
Yani ne iyi filmdi ne kötü. Sahneler ışıklar çok güzeldi arada geçen hikayelerde iyidi. Müzikler fena değil. Kaybedenler kulübü değil adı başka birşey olsaymış daha iyidi.
köy halkının korkulu rüyası mustafa musa ahahah.
Çok özenti. Biraz grinin elli tonundan araklanmış basit sahneler, cool görüncem diye ıkına ıkına sesine bi hal olan iki tipsiz baş rolde. Hacı var ya şu tipler sokakta yanından geçse kızların, dönüp bakmazlar bile ama şöhretin etkisiyle, bunları yakışıklı kabul ediyolar. Tamam kıvanç, çağatay falan yakışıklıdır ayrıca oyunculuklarını da git gide geliştiriyolar. Onlara lafımız yok bizde seviyoruz onları erkekler olarak ama şu nejat, yanında ki mavi gözlü hobbit, oğuzhan koç denen yer mantarı, yeteneksizliğin vücut bulmuş hali kerem bursin i falan da yakışıklı diye yutturmayın. Göz var izan var sonuçta.
Yazılanlar kadar acımasızca eleştirmek yanlış olur. Sahiller, müzikler zaten güzeldi.

-Spoiler-

Filmde nişanlısından sıkılan kızımızın kafa karışıklığını zamanında ben de yaşadım da, gerçekçi olmayanı hangi türk erkeği bunu kabul eder? Gittim seni aldattım geldim toparlayabiliriz? Benim kafam karıştığı an direkt ayrıldım. Evlenmek için illa istediği hayatı sağlamak mı lazım? Mantık üzerine mi olmalı evlilikler? Sanırım 20li yaşlarda aşk üzerine de , 30lu yaşlarda mantık üzerine gerçekten.

Bir de kitaplık sahnesinden fazlaca derin aforizmalar çıkartılabilir. Çok kadın yüzünden o değerli kadını sonunda aralarından seçememek gibi gibi gibi.
gelip burada eleştiriyorsunuz ama normal hayata uygun olmak zorunda mı film?
ya amk sanki yapılan filmler hayatınıza uygun olmak zorundaymış gibi davranışlarınız yok mu öldürüyor beni.
günümüz insanlarının içinde bulunduğu durum işte, yabancısıymış gibi davranmanız tamamen sikindirik ikiyüzlülüğünüzden.
çok iyi değildi işte ama izleniyor. sevişme sahneleri vasattı yalnız.
spoiler vermek gibi olmasın ama,

Ulan kocaman kaybedenler kulübü bir tane kevaşenin çevresinde geçiyor, izlerken delirdim.

Radyo sahnesi 5 tane miydi neydi? içine etmişsiniz filmin, evet tamda bu. ilk filmin %1 i yok, can gox sahnesinde çoştum sadece. Sonra kızı düzüyor. Bu kadar basit olmamalıydı, parayı içkiye yatırdınız herhalde.

Yok efendim nişanlımışta, yok bilmem ne de. Bana ne arkadaş? Beni geçtim, gerçek hayattaki Kaan ve Mete nin umurunda olur muydu?

Film bitti ben hâlâ "e ulan hani film, aha başladı başlayacak" modunadyım.

Çöp, gitmeyin. Korsanına para vermeyin, internetiniz kotalı ise torrentten indirmeyin bile.

Kaybedenler kulübü yoldaymış. Nah yolda. Kaybedenler kulübünü batırdınız. Ben dahil Bir çok kişi ilk filmin hatırası yüzünden gitti. Siz bu fırsatı geri tepkiniz.
oyuncuların paraları azaldığı için böyle bir filmde oynamaya ihtiyac duydugu hissedilmistir . herşeyin ilki güzel abisi.
kasadaki kadın bunu pompacıya ver dedi ahahah.
mekânlar ve müzikler harika.
ilk film gibi çok başarılı monologlar yok ama bu açığı esprili sahneler ve bazı bazı seks sahneleri ile kapatmışlar.
film kısaca şöyle ;
akşam içki - gece seks - sabah yola düş - akşam iç - gece seks - sabah yol - akşam iç - gece seks - sabah yol - akşam iç - gece seks !

tüm filmi anlattım lan !

ayrıca kadınlar piç erkeğe bayılır ama efendi kuzu gibi adamlarla evlenirler teorimi destekleyen film olmuştur.

senarist benle aynı kafada sanırsam.
alkolü, sigarası, yolu, motosikleti, nejat işler'i ve yiğit özşener'i ile insanı yollara düşürme kapasitesi olan film.
- çok sigara içiyorsun.

- öyle bir bakıyorsun ki, insana başka şans tanımıyorsun.

Bu sefer şehrin kötü çocuklarına değil de, şehrin kadınlar tarafından bıçak yemiş adamlarına adanmış film olmuş. Ama ben beğendim.
Kişilik bulamamış tiplerin ve hayata yeni atılmış gençlerin duygularını sömüren filmlerden biridir.
Seks sahnelerine bolca yer verilmiş bu sefer. ilk filme göre güzel değildi. Resmen seks üzerine kurulmuş bir hayat. Birbirini aldatan karakterler vs. Amaçsız bir senaryoydu biraz. Yine de saygı duymak lazım emek vermişler o kadar.
Yarısında çıktım timine üye olduğum yapımdır.
Kadıköy tayfanın hoşuna gidebilecek türde overrated bir filmdir.