bugün

Hayatım boyunca yediğim en güzel döneri üreten dönercidir.
izmit'te belki de onlarca "katık döner" tabelalı dönerci vardır ancak bunların en lezzetlisi Yürüyüş yolunun izmit belediyesi hizasında yolun karşısında bulunan "Öncü katık döner"dir.

Ben artık izmit'ten gittim, bambaşka bir hayat yaşıyorum ama Katık döner'in 14'tllik Tavuk dürüm, patates kızartması ve koladan oluşan menüsü hala benden gitmedi. Yapana saygılarımı sunuyorum. Bu entiri beni sebepsiz duygulandırdı efendim. Gözyaşım pıt.
paket yapmadan hemen yenilecekse tadına doyum olmaz ama eve getirirken döner ruhunu teslim eder.
derdiniz mi yok? canınız çok mu sıkılıyor, zaman mı geçmek bilmiyor? çözümü çok basit. hemen bir adet katık sipariş veriyor ve turşu ile gömüyorsunuz. sonuç müthiş. nur topu gibi bir derdiniz var artık ve canınız sıkılmıyor.
oldukça sert bir lavaş.

iğrenç bir sos. sürekli akıyor löp löp. zaten dönerin tadını alamıyorsun ki.
Eskiden güzeldi. Şuanda çok kotu yapıyorlar. Aslında hatay dürümün çakmasıdır.
Got,gobek yapar.

Muhtemelen ulkedeki en yagli doneri yapiyorlar.
2009 2010 yillarinda görüklede inanilmaz güzel dürümler yaparken 2012 2013ten sonra inanilmaz rezil döner yapan mekandir. Simdilerde ne kadar igrenctir tahmin edemiyorum.
an itibariyle görükle şubesi tavuk diye martı eti göndermiştir. afiyetle yedik tabi öğrenciyiz açız.
bir saattir altıüstü bir dürüm beklediğim, bir daha öldürseler sipariş vermeyeceğim sorumsuz işletme.
dön-er'dir o, dönmüştür çünkü. bu da size bilgi kıyağım olsun. she/male
adana'da yiyebileceğiniz en doyurucu ve bir o kadarda lezzetsiz dönerci.
(bkz: allahınız yok mu)
akşam akşam..
bursa da görükle ve setbaşı nda yeri olan içi sosa bulanmış lezzetli bir dürüm çeşidi. öğrenciliğin unutulmaz tatlarından. ancak o kadar yakın mesafeden bile eve siparişin geç gelmesi de ayrı bir sorun.
bursa'da görükle'de bir kere yemek gafletinde bulunduğum daha da yemem diye yemin ettiğim lanet olası yer. Bir dürüm yapıyorlar soba borusu gibi aga. Insan yiyecek lan onu bizdeki de boğaz kanalizasyon gideri mi?
yedikten sonra her seferinde daha da yemem dediğim ama her lafı geçişinde yesek mi acaba dedirten bir şey. her türlü bir pişmanlık oluyor.
Hatay usulü ile dürüm yapılarak önümüze sunulan, tavuk ve et çeşidi bulunan işletme. istanbul, Beşiktaş'ta bulunan ve 4 yıldır lezzetli bir şekilde yediğimiz ve bu 4 yıl içinde fiyatı artarak bir tavuk dürüm ayranına 5 tl verdiğimiz işletmedir.
soba, zurna gibi döner çeşitleriyle yaran işletme.

(bkz: 3 sobaa geeel 1i patatessiz)
izmit'in her köşe başında yer alan işletmenin adı.
sol freymde görüp ağız dolusu küfür ettiğim iğrenç tavuk dürümü olan fast food. geçenlerde öyle acıkmışız ki ev arkadaşımla ne yesek lan diye düşünürken, katık iyi diyorla ordan mı yesek deyiverdim.(allah benim belamı versin) demez olaydım. vay arkadaş tam 1.30 saatte geldi. tam ümidi kesmişiz. açlıktan iyide düşünemiyoz mu ne arasak ya getirmeyin kardeşim desek yok. neyse geldi işte adama da bişey diyemiyosun. hiçte söyleyemem öyle şeyleri. birde baktık ki ayran yok. bide demez mi arayın söyleyin getiririm ben yine. lan gevşek niye arıyoruz burdasın işte söylemeden özür dileriz istiyosanız getireyim demen lazım tam gevşek. verdik parayı girdik yemeye başladık ama içine doldurmuşlar patatesi tavuk eti göremedim hiç. her önünden geçişimde basıyorum küfrü.

Not: Görükle Katık
en güzel katık döner izmittekidir.
an itibarı ile bir saat oldu hala gelmediler ne diyoruz fuck...
iskenderun'daki şubesinde, kendi hazırladıkları domates sosu olmadan tatsız tuzsuz olan döner.
görüklede yüksek yiyici kitlesi bulunan işyeri. ama benden bu kadar, midemi bozmaya niyetim yok. bide çok mu geç geliyo ne?
izmit'teki şubelerinin tıklım tıklım dolduğu, öğrenci kesesine uygun dönerci.
öyle kalın bir lavaşı var ki 2 gün aç kalsam ancak bitirebilirim o döneri. *
görüklede acıkmadan önce sipariş verilmesi gereken dürümcüdür zira ortalama 1 saat 15 dakikada gelir.