bugün

Dizinin en gıcık adamıydı net.
(bkz: arkadaş olunmak istenen dizi karakterleri)
Dizide ki karakteri yıllar yılı hala bilinç altımda istemsizce ara ara ayyuka çıkıyor.
(bkz: es selamın aleyküm brother)
oz un en sevdiğim karakteri.
oz da amerika'da çekilen bir dizide, en karizmatik gösterilen karakterdi. islamı gayet iyi yansıtıyorlardı yani. italyanları tiye alıp nazilerle dalga geçerken, bu islamcı adamlar pek karizmatikti hani. ne ayaktı bu durum hala anlayamıyorum. hadi yazan böyle yazdı seyredenler hiç mi tepki göstermedi? kareem said adamdır, ahah.
Sen git bi film teklifi için diziden vazgeç, kendini öldürt. Dünya üzerinde oynayabilecegin daha üst bir yapım yoktu amk. Son olarak;

i refuse your pardon!
işte gerçek islam bu.

gerçek islam türkiyedeki göt kılları değil. gerçek islam bu abi.
Bu adam ölünce oz da benim için bitmişti ruhun şaad olsun reiss. Kareem Said adamdır.
--spoiler--

Allahuakbar

--spoiler--
Ulan adam filmde oynamak için şu diziyi bırakmış ya vay Amk. Gerçi en son Oz a gelen ibne ile muhattap olmaktan kurtuldu.
--spoiler--

--spoiler--

lemuel itzik tarafından öldürülmüştür.

--spoiler--

--spoiler--
Negro esta negro.

Emme gene de bir din bağımız var,

- asselamu aleykum brother!

+ eat me nigga!

- woooww!!
Üzerimde derin izler bırakmış dizi karakteri. Bazı izleri silmeye çalışıyorum, yok. Bu kadar hayranlıkla izlersen kişiliğine dokunuyor haliyle. Yıllar geçti ben hâla adını duydukça hüzünlenirim kareem başkanın.
11 eylüle kadar olan süreçte müslümanlara karşı ciddi bir sempati yarattığı söyleniyor.

tabi 11 eylülden sonra said de kurtaramadı imajı.
malcolm x'in müslüman-siyahi isyankarlığından ve martin luther king'in insan hakları-eşitlik arayışından izler taşıyan kurgusal oz dizisi karakteri.

bu karakterle ilgili en çarpıcı bulduğum şeylerden birisi 12 eylül'den 4 yıl önce başlayan bir dizide yazılıp 2001'den sonraki yayınlanan bölümlerde bile aynı karizmatik havasını taşıyan müslüman siyahi lider olarak, örnek bir insan gibi senaryoda yazımının devam etmesi.