bugün

hayvanlarda sırtı tamamen ya da kısmen örten kitinsi ya da kemiksi kabuk.
beni bir melek öldürdü parçaları ile insanı kolundan tutup geçmişe götürebilen gruptur. sadece oyun havası dinleyen lise zamanı arkadaşlarınızı canınız sıkkın diye sizle dinleyip "ya şu şarkı neydi bir açsana" diyecek kadar bağımlı yapabilir.
- hayata bak! önce annemi öldürdüm, şimdi kendi çocuğumu.
+kendine acıkmaktan vazgeç, onu sen öldürmedin! madem anneni bu kadar çok seviyorsun; sana hediye ettiği hayatı adam gibi yaşamaya bak!
- nasıl? kendi çocuğumun ölümüne seyirci kalarak mı?
+annen benden sakladı. ben de çok sonra öğrendim.
-neyi?
+doktor, doğumun çok riskli olduğunu söylemiş ona. doğum sırasında ölebileceğini biliyordu.
-bile bile mi yani?
+bilseydim izin vermezdim ama kadınlarla erkekleri birbirlerinden ayıran şey de bu zaten. galiba bu.
onlar can vermekte usta, biz can almakta...
(bkz: paralaks)
(bkz: serbest çağrışım)
iki yol parçası şebnem ferah la her ne kadar genç osman yavaş gibi kulağı doldurmasada şeboya saygıdan dinleilir.
beni bir melek öldürdü. melenkolıkleştiren bır parca.
mavi sakal ın devamı olarak nefis şarkıları olan grup. özellikle oyuncak ve hüznü gözlerinin arkasında parçaları tavsiye edilir.

'' ben senin için oyuncaktım.
senin için yaşam oyunsuz kalacak... ''
Şebnem Ferah'la olan düetleri de güzeldir.
http://www.youtube.com/watch?v=ERqC4zcyyt8&feature=related
(bkz: beni bir melek öldürdü)
http://www.youtube.com/watch?v=DZnJbFJPEkM gece gece bünyeye ne de güzel giden şarkıdır, kendileri.
yeni albüm için çalışmaya başladıkları kaan altan tarafından müjdelendi. sonuçta ortaya yine çok güzel bir şey çıkacağını biliyoruz, önemli olan ne zaman çıkacağı.
düşlerimi aldılar'ın eski versiyonuna geldi klip aylar sonra. sinan tansal hazırlamış çalışmayı. diğer kliplerine nazaran beğenmedim diyebilirim. sanırım böylelikle beğenmediğim tek şey de bu oldu karapaks hakkında.
pilli bebek ten sonra en sevdiğim ikinci grup.şarkılarıyla bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım.en güzel şarkıları arasında benim listemde "beni bir melek öldürdü" ve "hüznü gözlerinin arkasında olan kız " vardır.şuan fazla bir popülerlikleri yok umarım hep öyle kalırlar.bazı şeyleri az kişi bildiği zaman daha iyi oluyor.
çekileceğinden bahsedilen ikinci video klibi muhtemelen yalan olan grup. oysa ki kaan altan "eylül'de düşünüyoruz" demişti, albüm sonrası çıktığı yüxexes'de.
(bkz: iki yol)
(bkz: ikinci yol)
değeri bilinmeyen gruplardan birisi. gerek müzik gerek söz olarak gayet güzeldir, kalitelidir. düşlerimi aldılar, beni bir melek öldürdü, kraliçe karınca gibi çok güzel şarkıları var.
en sevdiğim ve büyük hayranları olduğum türkçe rock grubu. çoğu kişi pek derinliğine inemez bu adamların yaptığı müziğin, sanatın. müziklerini dinlerken, zaten derinlerde olduğun için çıkması bir hayli vakit alır bazen. ikinci yol adlı albümleri ruhta çok şey alıp götürürken aynı zamanda ruha çok şey kazandırır.
favori şarkıları hüznü gözlerinin arkasında ve oyuncak olan harika grup. farklı duygular tattırır aynı anda.
(bkz: oyuncak)
Akustik albümüyle yardıran grup. Bir kaç şarkı haricinde Karapaks dinlemek çok tercihim olmasa da 3 gündür dönüp dolaşıp akustik albümlerini dinliyorum. Kesinlikle tavsiye edilir.
kaan altan'ın başını çektiği ve bir çok eski mavi sakal hayranı için artık ikinci yol olan, oldukça kaliteli müzik yapan müthiş grup.
yarın cennet olacak adlı parçasıyla beni benden alan grup. türkiye'de rock müziği en iyi yapan gruplardan bir tanesi. inanılmaz soundlar yakalamışlar. helal olsun ne diyelim. tabii ki kaan altan'ın grubun başarısındaki payı büyük. o gitarda harikalar yaratırken, oğulcan çınar da enfes yorumuyla büyülüyor. davulun yanısıra perküsyon da gruba ayrı bir hava katıyor. umarım müzik yapmaya son vermezler.
kendine özel ve sağlam bir yer edinebilmiş kaliteli grup. vokalin sesi oldukça hoş.
2006 çıkışlı ikinci yol adlı albümlerinin şarkı listesi şöyledir:
-böyle
-düşlerimi aldılar
-düşününce
-gerçekleri biliriz
-gönlümde
-hüzünlü gözlerinin arkasında
-kraliçe karınca
-unutma
-yarın cennet olacak
-zararlı hayatlar
az bilinmesinden bencilce bir zevk aldığım, bütün şarkılarının ayrı ayrı güzel olduğu aşmış grup.. ruhta geçici, çoğunlukla kalıcı zararlara yol açar..
an itibariyle avrupa yakası'nda afişi görülmüş olan grup.