bugün

alkol kullanmıyorum ama, kandil günü de alkol içilmeyeceği kuran'da falan yazmıyor.
hatta kuran'da kandil'de yazmıyor.
yine de siz bilirsiniz tabi.

not: şaka lan şaka, alkol tabi ki yeri ve zamanı geldiğinde kullanıyorum. rakıya hastayım.
(bkz: kurana göre berat kandilinde yapılması gerekenler)
Kardeşim ona gerek var mı ? Alkol içilmeyeceği zaten yazıyor kuranda , kandili , perşembesi, cuması yok bu işin içmeyeceksin hatta uzak duracaksın. Tabi müslümansan gerisine serbest.
Bunu rakı masasında tartışsak iyi olacak.
araplar sığır gibi yaşarlar, hatta bakınız o kadar mal değneği insanlardır ki peygamberler paso oraya gönderilmiştir.

e tabii akıl kıt olunca tavır da sıkıntı. adamlar ağzıyla içemiyor diye böyle oldu, göndersin tanrı trakya ya yemin ediyorum kızanlar islamı batıya kadar götürür. **
(img:#1419654)
Denedim oluyo aynı kafa. Sorun yok.
ulan mal normalde de içilmesi haram! bunun kandili, pazarı, ramazanı mı var!
Bakın bu da kur'andaki çelişkilerden birisidir.. Kur'an ın hiçbir ayetinde içki kelimesi geçmez. şarap geçer. sonra bunu sevgili çevirmen abilerimiz içki diye genelleyelim ya hiç içmesinler ne olacak diye içki olarak çevirmiş. ama orjinali şaraptır.. Şarap içmeyin bro viski felan için. cin için.
Doğru tespit. Normal olan da budur zira alkollü içecekler tamamen yasaktır ve kandilde alkol almak yasak dendiğinde diğer zamanlarda serbest izlenimi oluşur.
Biliyorsunuz insanoğlu yasakları delmek için açık arayıp durur.
Rakı sofrasında kandil simidi gördü bu gözler milletin hiçbi şeye saygısı yok.
kuranda kandil bile yokken ne alkolu? kendi yazmış kendi oynuyor adamlar. bir de bize kızar deliliğini görmez.
ona bakarsan namazın nasıl kılınacağı da kur'an da yazmıyor.
simit yiyoruz efendim.
kendinizi kandırmayın la. şu toplumda azımsanamayacak sayıda insanın günah anlayışı, perşembe gecesi içmeyip, cuma akşamı alkol alınabilir, seks yapılabilir şeklinde.
gittiğiniz tüm ortamlarda 3-5 kişide rahatlıkla görebiliyorsunuz bunu.

bunca farklı yorum değişmemiş bir kitap ve inanç için yorum normal mi?