bugün

kaleciler. takımın olmazsa olmazı.
bir kişi tribünde bir maç izlerken kalecilerden biri gol yiyince herkes güler. bir kişi hariç... o kişi kalecidir. o anı tatmıştır çünkü.
unutmayın kaleciler sizi güldürmeye çalışan palyaçolar değildir...
Takımını rezil de vezir de edebilen adamdır.
kalecinin çilesi:

görsel
Musleraaaa.
Tolga zenggsgsgsafsfsg.
kaleci eşit degildir tolga zengin.
Kimisi şampiyon yapar muslera volkan gibi kimi kanser yapar. Tolga gibi.
Futbola ilk başladığım mevkiimdir sonra forvet yok diye forvet oldum.
futbolun üvey evlatlarıdır , ve tüm takımın arkasını döndüğü yalnız adamdır . forvet gol kaçırırsa tekrar deneyebilir ama kaleciler hata yaparsa bu tüm takımın kaybetmesine neden olur . bu yüzden futbolun en önemli mevkisidir .
sunay akın'n tarifiyle;

futbol sahasının
en güvenilir oyuncusudur
görülmemiştir çünkü
doksan dakika boyunca
arkadaşlarına hiçbir kalecinin
sırtını döndüğü
kaleci denince aklima iki basarili isim gelir (bkz: fernando muslera) (bkz: claudio taffarel).
saha içerisinde arkadaşlarına sırtını dönmeyen tek adamdır.
Benim oynadığım mevkidir,hala devam etmekteyim.Babam eski kaleciydi,amcam da öyle babam sakatlanınca futbolu bırakıp camcı oldu.Amcam da sakatlandı,geçen sene.Ben hala aktif futbol yaşantıma nokta koymadım.Küçüklüğümde okul takımına giremedim ama Alibeyspor'un altyapısına girmeyi başardım.Okul takımının hocası sonra değerimi anladı ve beni kadroya davet etti.Ama kabul etmedim.Lise takımına girmeyi başardım,düşündüm de başarılı bir kariyerim varmış.
maçta ki en rahat adamdır. deli gibi koşturmak yok oh.
maçta sağ sol ve üst direk arasında bekleyen, kaleye gelen topları kurtarmakla yükümlü olan yalnız adamdır.
kutsal meslek sahibidir.
edit : imla.
edit2 : ek bilgi.
(bkz: ruud boffin)*
(bkz: iker casillas)*
(bkz: Gianluigi Buffon) *
(bkz: joe hart)*
(bkz: petr cech)*
(bkz: victor valdes)*
(bkz: fernando muslera) *
(bkz: faryd aly camilo mondragon)*
(bkz: Claudio Taffarel)**
Bazen iyi bazen kötü 3 direk arasında yalnız olan kişidir...Bütün maç iyi oynama rağmen son dakika da yiyeceğin bir gol yüzünden hain ilan edilmektir işin doğasında olan...Kalecilik akıllı insanın yapacağı iş değildir ama akıl işidir...Kalecilik öz güven gerektiren bir meslektir, çünkü bütün takımın kaderi senin elindedir...Koşmaktan hoşlanmayanlar kaleciliği seçebilir ama en ağır idmanı her zaman kaleciler yapar...
futbolda karşı takımın gol atması futbol kuralları içinde engelleyen oyuncudur. Genelde refleksleri iyi olanlar tercih edilir.
bir takımın en yalnızı. forması bile farklıdır.
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=xxbbg7g1IqE
http://www.izlesen.org/kaleci-rene-higuita-ilginc-kurtarisi.html
boş kale yoktur, boş boş bakan kaleci vardır.
Profesyonel liglerde , ortalama 20 bin kişini gol izlemeye geldiği müsabakalarda , gol yememeye çalışan arızalı tiptir .
cesaret ile delilik arasındaki ince çizgiyi tam anlamıyla tanımlar .
(bkz: taffarel)
Kaleci, futbolda, takım savunmasının en arkasında duran ve birincil görevi topun kaleye girmesini önlemek olan oyuncudur. Ceza sahası içinde olmak kaydıyla, topa elle dokunması kurallar içinde olan tek oyuncudur. Eğer kaleci sakatlanırsa, oyun durur ve tedavi saha içinde yapılır.

Kaleciler, çoğunlukla GK kısaltması ile (ingilizce'de kaleci: goalkeeper) belirtilirler. Forma numaraları, genellikle 1'dir.IFFHS'nin en son açıkladığı en iyi kaleci ise ispanya La Liga'da,Real Madrid takımında forma giyen ispanyol kaleci Iker Casillas'dır.