bugün

Bakan vermiş gazı dur daha yeni girdik 2015 e nedir bu aceleniz..
doğru önerme. kariyer peşindeysen çocuk yapma ikisini birden süper bir şekilde yürüteni görmedim.
çarpıtılmıştır. götüyle dinleyenler bir kez daha dinlesin derim.
kariyer denmemelide, en güzel icra edeceği ve yakışacağı vakar ve heybet bulacağı tariktir ve urvet-ül vûskâdır.
küçükken kız çocuklarının oyuncaklarının neden hep bebek olduğunu destekleyen önermedir.

çoğu kız çocuğunun "büyüyünce ne olacaksın?" sorusuna verdikleri cevabın "anne" olması da cabası.
uzunca süre zaytung şakası sandığım hadise.
“Anneler dünyada, bir başkasının sahip olamayacağı annelik kariyerine sahip oluyorlar. Anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir”

akp'li birini savunacağım aklıma gelmezdi hem de müezzinoğlu'nu hiç. lakin dediği ortada. anneliğin önüne hiç bir şeyi geçirmemeliler diyor. aradaki farkı anlayabilecek kadar zeki olmalısınız.
bu beyanı söyleyen gerzek insan, insanlar, kendi kızlarını, yeğenlerini önce lüks kolejlerde okutur, sonra amerika da bir üniversiteye yollar, iş sahibi yapar. eşini doktora götürdüğünde bayan doktor, bayan jinekolog arar. aynı iş halka geldiğinde böyle saçma beyanat çıkar ortaya. çünkü ikiyüzlüsünüz, çünkü herkesin zihniyetini kendi boktan kafalarınız kadar kirli sanıyorsunuz. bu zırvayı söyleyen şeyimin bakanı yiyorsa aynı beyanatı sümeyye'ye söylesin, zira sümeyye'nin sıfırlama konusunda hayli ilgi çekici bir kariyeri var.
biliyorum aileyi korumak için yapıyorlar bu konuşmaları anne terbiyesi, sevgisi almak önemli tabii ki.

ama bu söylem kadın evde otursun çocuk baksın zihniyetini de barındırabilir. işte bütün kaygılar bundan.
söz konusu tablo ve güdülen siyasi politika gereği iyimser yönden değerlendiremediğim söylem.
kadının en önemli kariyeri; öncelikle sosyokültürel ve sosyoekonomik açıdan kendi ayakları üzerinde, güçlü bir şekilde durmayı bilen bir birey olup, doğasında bulunan sevgisiyle güçlü çocuklar yetiştiren bir anne olmaktır şeklinde düzeltmek istediğimdir.
Saçma sapan söylem, erkeğin kariyeri de babalık olsun ozaman!
annelik bir kariyer değildir. her kesimden her kadının istediği takdirde içinde bulunabileceği bir oluşumdur. asıl kariyer annelikten ödün verilerek yapılandır... çocukta yaparım kariyer de zırvalıkları ise balondur... zira gerçek anlamda kariyer yapan annelerin çocuklarının bi yanı hep eksiktir.

imza: küçükken annesi kariyer yapan bir yazarımsı...
annelik kadınlar için bir ayrıcalıktır, mutluluk verici şeylerden biridir. kariyer gibi maddi bir şeyle bütünleştirilmemeli.
bunu türk kadını için söylemek tamamen lafıgüzaftır.
Kulaktan anlaşılan: Kadınların çalışma aşkı kadar aile aşkı da olsun.
Evlat yetiştirmek de kolay bir şey değil. Cebine parayı koyarak olmuyor.

Götten anlaşılan: Orospu çocuğu kadınları eve hapsetmek istiyor.

Ne psikopat bir toplum olduk ya.
Kadını üreme makinesi görecek kadar ahmak olan bakan beyanı.
kadına aşağılayıcı bir üslup ile sarf edilen bir sözdür. kadınları ikinci sınıf olarak görenleri esefle kınıyorum.
tecavüze uğrayan kadın ölsün, bebeği ölmesin sözünü de unutmamak gerekir. bunların hepsinin ruhu bozuk.
(bkz: bi örümcek beyin gördüm sanki)
Zihneyet piç olmuş beyler.
'tek' yerine 'en buyuk' denilseydi katilirdim.
Bunu kim söylüyorsa gericidir. Bir kere kadın ev hanımı ve anne diyelim. Özgürlüğünü bir kenara bırak, kendi ihtiyaçlarını da kocasından beklemek zorunda kalacak. Afedersiniz ama her erkeğin de eli öyle açık değil kimi verdiği kuruşu hesaplar ve hatta kadınlar çoğunlukla bu konuda dayak yer. ikincisi de kadınlar da insandır ve onların da gelecekle ilgili kariyer hayalleri olabilir. Bu yüzden kimsenin onu kısıtlama hakkı yoktur, olamaz da.
meslek sahibi birine söylenmemesi gereken söz . o kadar lise , üniversite okumuş bide ayrıca doktora falan da yapmışsa empati kurmayı bilip ona göre konuşalım .
tek kariyeri yalamalık olan bakan'ın cümleleridir.
Bunu diyen ölsün dediğim önerme.

Ben sekiz sene ilköğretim, dört sene lise, en az dört sene de üniversite okuyacağım, bitirene kadar canım çıkacak, sonra da evimde oturup sırf çocuk bakacağım öyle mi? Yok öyle bir dünya, böyle bir dünyada asıl kadının eli ekmek tutmalı. Siz kadını evin içine hapsedip, sindirip bu tür saçmalıklarla da üstünü örtmeye çalışıyorsunuz. türkiye'deki milyonlarca kadın sırf parası olmadığı için bir erkeğe bağımlı yaşıyoR. Siz de korkaksınız, bir kadının özgür olunca neler yapabileceğini bildiğiniz için korkuyorsunuz. Yazık size De, erkekliğinize de.