bugün

Yaptıkları hataların farkına varamamak.
sevgiyi çok belli etmek.
bunun hata olduğunu bilmezdim, seviyorum tabii ki belli edeceğim derdim. öyle değilmiş.

meğer ben de ahmakmışım.
tümünün üst başlığı "anlayışlı olamamak" olabilir.

not: erkeğin yaptığı ayılık/davarlıkları bu entry'de ele almıyoruz. yanlı yorum olduğu varsayılmasın. sikerim.
erkeğe göre hayatını şekillendirmek.

öyle insanlar tanıdım ki o gitme dedi diye çay içmeye gitmeyen, o orada ne işin var dedi diye mekandan kalkan, tavla oynama dedi diye oyunun ortasında oyunu bırakan..

ne mi oldu 4 senelik ilişki ben kpss ye çalışıcam bahanesiyle kpss ye 1 ay varken çöp oldu.

ne mi oldu sen beni çok sıkıyorsun artık diye 7 yıllık ilişki çöp oldu

ne mi oldu senin maaşın bile yok biz evlenmeyiz diye çöp oldu

sevdiğiniz kişilere tolerans gösterin ama hayatınızı bütünüyle şekillendirmesine izin vermeyin.

bir de ota boka beni niye aramadın, sormadın, merak etmedin diye trip atmayın anasını satim.
direkt evliliğe kanalize olup, aşkı harcamak.
sıkıldıkça eski sevgililere dönmek.
Fazla naz aşık usandırır yapmayın şöyle şeyler.
kıskançsa eğer kıskandığını hissettirmek!

ben mesela çok kıskancım, aşırı kıskancım.. bunun sebebi güvensizlik değil, çok güvensem dahi kıskanıyorum karşımdakini.

ve bunu karşı tarafa hissettirince ya da dile getirince, iyice damarınıza basmaya başlar gibi oluyor. hassas noktanız o ya, basıyor da basıyor tartıştıkça.

aferin güzelce delirtin beni..
değiştirmeye çalışmak.
niye aşık oldun o zaman !
Bir şeyleri saklamak.
Sevgi adına, kişiliğinden taviz vermek.
kıskanılma arzusunu abartmasıdır. tamam abi eyvallah her insan kıskanılmaktan biraz hoşlanabilir. ama kıskanılmak çok kötü bir duygudur. yıktığı yuvalar ayakta tuttuklarından daha çok. hele bir de yeni çıkmış nazlıların yaptığı kıskandırmalar yok mu? işte o zaman erkek istediği kadar olgun olsun sevmese bile gurur yapacak ve elinden geleni (laf dalaşı kavga tuzak piçlik vb.) ardına dahi koymayacak. yapmayın bayanlar. hanımefendiler. dozunda bırakın şu hissi.

seven zaten kıskanır.
herşeyde ilk adımı beklemek.
güvenmek.
ilgi çekmek için bir sürü saçma salak triplere girilmesi.
Aslında böyle şeylere girmeden şımarmak istediğimizi söyleyebilsek belki o zaman daha kalıcı ilişkiler yaşayabiliriz.
deli gibi bağlandığını karşı tarafa belli etmek. tabi ne bok yerse yesin affedileceğini anlayan karşı tarafın üzecek hiçbir davranıştan kaçınmamasıyla sonuçlanır. kadınlar sözüm size; karşı tarafı olası bi ihtimalde terkedebileceğinizi hissetirin ki kendilerini vazgeçilmez sanmasınlar canım.
Bence fazla güvensizlik. Onunla niye konuştun, bunu niye takip ettin, onu niye beğendin, ona niye baktın, o son görülme ne. Lan bu ne? Bunları yapan arkadaşlarım var ve hepsine acıyarak bakıyorum.
Hatalari kesinlikle yoktur , bizim hatalarimizdan kaynaklanan sorunlari kadinlara yikmak baslibasina bir hatadir zaten .
Kıskançlığı kavga boyutuna taşımak.
Geçmişteki kişilerin hataları yüzünden erkeklere güvenmemek.
ilgiyi hep karşıdan beklemek.
Ben özgürüm kimse bana karışamaz tripleri.
Sevmekdir. Sevmeyin efenim değmiyorlar.
Kendisini seveni sevmemek yanlışı ile ilişkideki tüm doğruları götürüp netlerde sıfır puanla mutluluk barajını geçemezler.
içlerindeki panteri saklamaya çalışmaları.
Sadece sevgi isteyen Efendi erkeğe tribin kralı yapıp bir sevgiyi çok görüp tekmeyi vurmak, amacı vurmak olan, trip yapan piç erkeğe sorgusuz sualsiz vurdurmak. Tabi sonra zır zır ağlamak.
Kankalarına ilişkiyi en ufak detayına kadar anlatmaları, akıl almaları ve buna göre hareket etmeleridir. Bilinmelidir ki evde kalmış kızların yüzde sekseninin nedeni onların kankalarıdır.