bugün

Zarafet.
uzun beyaz gömlek ve altında sadece siyah bir iç çamaşırı ile sabah sabah mutfakta kahvaltı hazırlaması.
Heralde etek ve topuklu ayakkabıdır. Bunun dışında da uzun saç ayrı bir hava katar
Örgü örmek.
ama bu sözümü anti feminist bir düşünce olarak algılamayın, yani kadının yeri kocasının yanıdır ya da kadının tek işi ev hanımlığıdır gibi saçma düşünceler oluşmasın kafanızda. Gerçekten de kadınların kocalarını ya da çocuklarını soğuktan korumak adına ördükleri kazak, çorap gibi neviler sevginin somut bir örneğidir. Sonuç olarak evleneceğiniz kadın sizin için bir şeyler örerse dünyaları o kadının ayaklarına serseniz azdır bile..
kırmızı bere
şirin bir üslup
güler yüzlülük
pembe renk
erkeğine sadık olmak.
kadına en çok yakışan manevi şey edep idir. maddeye gelirsek hardal rengi bir balıkçı kazak, üstüne kırmızı bir kaşe kaban, altına ise bilekte bir pantolon ve narin topuklu siyah deri bir ayakkabı. son dokunuşum üstünde gül resimli bir çift eldiven ve yuvarlak altın çerçeveli bir gözlük.
halhal ve hızma açık ve net kadınlara çok yakışır.
(bkz: gülmek)
Verdiğin sevginin güvenin resmini bir kadında görmek harika.hele hele samimiyet ve özgürlüğün yakışmasına paha biçilemez.
Bir kadını en güzel bir şiir anlatır o yüzden bir Kadına en çok yakışan şey bir şiirdir.
Doğallık. Samimiyet.
Bordo hırka.
Gurur, gülüş, kıymetli olmak.
kadına en çok yakışan manevi şey edep idir. Maddeye gelirsek hardal rengi bir balıkçı kazak, üstüne kırmızı bir kaşe kaban, altına ise bilekte bir pantolon ve narin topuklu siyah deri bir ayakkabı. Son dokunuşum üstünde gül resimli bir çift eldiven ve yuvarlak altın çerçeveli bir gözlük.
Saf-temiz olmak.
yapmacık olmayan, aile terbiyesi ve edindiği kültürden gelen kibarlığıdır. ve de zarafetidir. fiziksel olarak olmasa bile ruhunda olan zarafetidir, bunu şıklıkla yansıtmasıdır.
Sadakat.
Gülmek yakışır kadına sohbet masasında. Hele saçları bırakmışsa omuzlarının üstüne ve iki eli masada size bir şey anlatıyorsa dinleyin, sizi önemseyip içini dökmek isteyen bu kadını.
özgürlük...
Ne yakışmaz ki, güzele...
Ama kadinlara sarhoşluk hiç yakışmıyor.
güzele her şey yakışır.
belki imkansız ama tutarlılık.
bana her şey gerisine de her şey. çünkü kadın olmak. kadınız biz kadın.
neredeyse tüm kadınlardan ümidi kestiğim bu zamanlarda kadınlara en çok samimiyeti yakıştırıyorum.
sahiplenme. şahsen benim çok hoşuma gidiyor.