bugün

bunun dışında başka birşey yemek kilo aldırabilir.
- Tesbih sallayıp, ağzından küfür etmeyi eksik etmeyen
- Karısını türbana sokmak isteyen,
- Karım evden çıkmasın, ben hayat kadınlarıyla kaçamak yapayım (bunu asla bilemez tabi),
- her gün kumaş pantolon giyinen,
- Giyimine önem vermeyip, genelde beyaz çorap giyinen
- markasız giyinip, saçını başını yapmayan,
- Futbol ya da boks vs tutkunu
- Eşime çiçek almam , kedilerden nefret ederim diyen, çiçek bitki hayvan düşmanı
- Gazete , dergi, kitap okumayan
- Silaha ilgi duyan
- Ya toprağımsın ya benim gibi kıro vari sözler söyleyem,
- Yıldız Tilbe, Müslüm Gürses vs genel Arabesk dinleyen ya da doğu halk müziklerini dinleyen
- Şivesi ve konuşması az bile olsa bozuk olan

Tipte erkek seçtikler için karşılaştıkları durumdur.

Bazıları için geçerlidir. Bu tip erkek seçersen dayak yemen muhtemel durumdur dedirten ve uzak durulması gereken durumlardır.
genellikle erkeğin şerefsizliğinden, ahlaksızlığından, terbiyesizliğinden.
Kadınların dayak yemesinin nedeni muhattabının erkek olmamasıdır.
Kadına şiddet uygulayan erkek değildir.
Yanlış soruya cevap arıyorsunuz.
Erkekler neden "dayak atar" demeniz gerek. Böyle söyleyince sanki kadınlar napiyor da hakediyor gibi geliyor çünkü.
onları çok sevdiğimiz için efendim.
şimdi burada aslında soru bence şu şekilde olsa daha mantıklı olurdu.

Türkiye de kadınların dayak yemesine sebep olan nedir?

O zaman çok farklı yorumlar gelebilirdi.

ister öyle olsun, ister böyle olsun gende bu soruya bir cevap vermek isterim.

Bakın türkiye de ister babanız olsun, ister sokaktaki adam olsun, türk erkeklerinin en zayıf oldukları ve en çok kızdıkları konu erkekliklerine laf söylenmesidir.

Şimdi bakıyorsunuz kadına yanında ki erkekle (sevgilisi olabilir, eşi olabilir yada sokaktaki herhangi biri olabilir) kavga ediyor ağız dalaşı yapıyor erkeğin tipine bakıyorsunuz "kazma, hanzo, ayı, zonta, maço, piç" kadın bu adamların bu tiplerini göre göre ve bile bile adama diyor ki;

"lan oğlum sen erkekmisin ki, senin ki bamya kadar erkeğim diye sokakta geziyorsun"

bu lafı duyan adam ne kadar "kazma, hanzo, ayı, zonta, maço, piç" yada okumuş, ne kadar görmüş ve geçirmiş, ne kadar modern olursa olsun adamın sigortalar atıyor, yaradana sığınarak girişiyor kadına.

Neyse araya birileri giriyor, kadını kenara çekiyorlar kadın gene susmuyor, "lan bamya kadar sikinle adam mı oldun" diye gene bağırıyor ve gene dayak yiyor, hatta bu gibi hareketler cinayetle bitebiliyor.

Neden öldürdün, yada neden dövdün dediklerinde erkeğe "benim erkekliğime laf etti" diyor.

Bu yukarıda anlattığımı çevrenizde mutlaka görmüşsünüzdür.

Birde özellikle toplum içinde "kazma, hanzo, ayı, zonta, maço, piç" tipindeki erkekleri seven hatunlar var. bu erkeklerden şu yada bu sebeple dayak yiyorlar, "bir daha mı, asla" diyerek ayrılıyorlar ve bir bakıyorsun bir önceki erkeğin tıpatıp kopyası gene "kazma, hanzo, ayı, zonta, maço, piç" bir erkek buluyor gene dayak yiyor.

Şimdi bu durumda olan kadınlar ne denir bilmem ama zorla kaşınan da var, kazaya kurban gidende.

kadınlara tavsiyem. Sizler avrupada yaşamıyorsunuz, türkiye de yaşıyorsunuz. ister tanıyın, ister tanımayanın bir erkek ile türkiye sınırları içinde tartışıyorsanız asla erkeklikleri konusunda onlara hakaret etmeyin, babanız bile olsa sizi döver, emin olun.
(bkz: flört şiddeti) ile baslar. Bu evlilige taşıdığında durum daha ileriye tasinir. Ölüm olasılığı bile vardır. Aklinizi kullanin.
Çünkü onlara el kaldırıcak kadar aciz, yoksun, küçük, noksan, serefsiz... insanlar var. Çünkü onlar bu çirkinliği yapacak kadar pislik insanlar. Buraya yazıyorum ister şort giyerim, ister çarşaf giyerim, ister inanırım, ister inanmam seni ilgilendirmez ve bu sana o pis ellerinle bana dokunma hakkını vermez. Kendi hatalarından karısını hayattan soğutup sonrada bosanmak isteyince karısının canına kıyan şerefsizler ise iste onlar inşallah acılar icinde geberip gidicekler.
erkeklerin hayvanlığından.

ayrıca dinin, yanlış tasarlanmış toplumsal ahlakın, cehaletin de yadsınamaz katkıları vardır.
Ailelerin, bilhassa babaların "gelinliğinle çıktığın eve kefeninle dönersin" mantığındaki şerefsizlik ve şuursuzluğundan kaynaklanan durumdur.
orospular doğum yaptığı için.
edit: düzeltme gereği duyuyorum çünkü amacım cinsiyetçi küfür etmek değil.
birine sinirlendiğinizde kullandığınız küfürler her zaman cinsiyetçi olmak zorunda değil.
birine sinirlendiğinizde küfür edersiniz.
içinizi rahatlatacaksa eğer babasının da yanına koyayım.
bu girideki amacım kadın dövenlere bir yakıştırma yapmaktı ve kendimi o anda bu küfürle açıkladım.
henüz gelişimini tamamlamadığının göstergelerinden biridir. insan şeklinde doğunca insan kalıp insanlığını geliştirerek ölmek kendi çabana bağlı. çaba yoksa hayvandan bile aşağı dereceye düşmek şekilde bahsedildiği gibi mümkündür ne yazık ki.
ben izlediğim belgesellerde eşini döven bir hayvana raslamadım.