bugün

videoyu izledim; maske takmadı diye arkadan kıza "takmaya" çalışıyordu polis. maskeyi.

bir kere arkadaşlar az empati yapın lan. bir kadına böyle yaptırım uygulanır mı? kızın kendi yakınınız olduğunu düşünün. hadi düşünün lan!

bu arada başlığı açan dallama kadıköy kızı demiş, ayrım burada başlamış zaten, hayırdır senin kız nereli aslanım? senin kıza yapsalar şöyle hareket? burda böğürürdünüz! böyle yer ayrımı olur mu?
Ne kadar mal adamlar var amk.
Maske takmadı diye dayak yedi yalanını yiyen beyinsizler var. Bi videoyu izlese anlar zaten ama onlarda nerde o beyin, bi işi sorgulayarak öğrenecek?
Sen gel güzel güzel uyaran polisi sallama sonra adam ceza yazınca zirla hakaret et tekmele polis napacakti amini siktigim güzellikten anlamayip saldırırsa adam daha ne yapsın az bile yapmış.
Bu sosyal medyanın kendini aydın sanan cahil orospu çocukları yüzünden koyun yetişiyor,insanlar polise düşman edilmeye çalışılıyor,maksat galeyana getirmek. Basın polemik yaratmak için elinden geleni yapar,videoyu sadece polisin müdahalesinden alıp utanmasalar evinde çay içen vatandaşı döverek darp ederek tutukladılar derler.
Polis saldırgan insana güç kullanır hakkı da vardır olması gereken de budur.
Müdahalenin kadını erkeği de olmaz. Polis-vatandas olayı var.
Vay efendim hinimliri biyli divrinilir mi.
Polisin görevine hızlı şekilde iade edilmesi gerek bu haksızlık.
Maske takılmalı polis haklı.

Maske, özellikle medikal maskeler sizi değil de başkalarını enfekte olmasına karşı kullanılır ki; kız haksız.
Her şeyden önce yönetmelik talimat kanunlar her kese aynı uygulanmalı. Burada yasa tam uygulanmıyor uyulmuyor, polisler (yeterli denetim elemanı eksikliği, anında onlarca kişiye müdahale edecek sayıda olmamaları) mülkî idare amirlikleri başta olmak üzere yasa koyucu idareci uygulayıcı, uyucu halk sorumsuz.

Polisin gösterdiği şiddet kabul edilebilir seviyede, başkaları şöyle böyle demek ona da aynı davran demek geçerli mazeret değil.
3-5 polis yüzlerce insanın olduğu onlarca insanın talimat yönetmelik açısından uymadığı bir ortamda bir anda yakınında olduğu kişiye müdahale sırasında "bak diğer insanlara git onlara neden bana sadece ben miyim?" demek mantıksızlık.

Polislere verilen uzaklaştırma ise tam bir sorumsuzluk, idari zafiyet.
Yarın taksim meydanı veya istiklal caddesinde 3-5 polis onlarca insan maskesiz gerektiği gibi maskesi takılmamış görse onlara nasıl müdahale edecek?
Etse ve insanlar bu kız gibi sorunsuzca davranıp "diğerleri de maskesiz git onlara sadece ben miyim? diye polise diktir çekse karşı koysa polis onu nasıl gözaltına alacak ceza yazacak?
Meslektaşları gibi uzaklaştırma alacak.

Ülke olarak nasıl bir hale geldik?
Vizyonu misyonu olmayan, liyakatın ve sosyal sorumluğun ne olduğunu bilmeyen bazı insanlar yüzünden bu ülkenin çivisi çıktı.
Avrupa'da Amerika'da aynı hareketi yapın da görün, uçaktan toplu taşımadan, cafe veya meydandan sizi it ölüsü gibi ayaklarınızdan tutup sürükleyerek götürürler.
Kabahatler kanunu mu?
Polis tutup karakola götüremez buna yetkisi mi yok?
Bu konuda bölge mülkî idare amiri (kaymakam veya vali) karar mı verir?

+ Neden maske takmıyordun?
- sana ne?
+ Kimlik ceza falan...
- ne kimliği ya ne cezası?
+ alo Sn kaymakamım-valim vatandaş maske takmıyor.
- tamam ben oraya gelip kulağını çekeceğim.
Polisin bu konuda ceza yazma yetkisi yok diyen arkadaşlar haklılar. Şimdilerde Zaten polis ceza yazmıyor. Mahkeme iptal edene kadar yazıldı sonra farklı bir yönteme geçildi. Bu konuda yani il hıfzıssıhha kurulu kararlarına uymayanlara yaptırım uygulama yetkisi kanunen mülki idare amirlerinde. Bu bahsettiğim uygulamayla polis maske takmayanlar hakkında maske takmadıklarına dair tutanak tutuyor. Ve bu tutanağı bağlı bulunduğu mülki idare amirliğine teslim ediyor. Mülki idare de bu tutanağa istinaden ceza yazıyor. Bu tamamen kanuna uygundur.
milletin vicdanını sızlatan bir karar. yanlıştan dönülmeli. görevini yapan polisimize tuzak kuranlar bedelini ödemeli.
Polis haklı Maske takmıyorsa yallah çin’e.
göz altına alacak olsa dahil bir kadına sırf bir maske yüzünden öyle siddet uygulayamaz ki kadın cigara içmek için cıkarmamiş indirmiş.
Bir Gün gelir yol ayrılır dünya döner kul ayrılır kadıköydeki giyimi yüzünden ALLAHIN yarattığı bir bayana cuma günü orospu diyerek şeytanın ihanet çemberine düşen dostlar! bugün kendinize bir iyilik edin birazcık empati yapın sokakta eşiniz dostunuz maske çenesinin altında yürüyor ve bir iki polis karşısına çıkıyor ve maske çene altında olduğu için ceza yazıyor. ceza yazan polisin maskeside çene altında! haksızlığa uğradığını düşünen bir bayan sizin arayamadığınız hakkı arıyor ve bu bayan iki polis tarafından tacize uğruyor.

yüce polis teşkilatı bu tür ruh hastası polisleri temizlemek zorunda bana dokunmayan bin yaşasın derseniz bir sonraki hedefi eşiniz dostunuz olur .tanımadığınız hiç bir bayanı giyimiyle yargılamayın orospu dediğiniz bayan namusluysa toprağın altı hepinize dar olur!
kapatın madem emniyet genel müdürlüğünü. ne de olsa sadece emniyet binasında oturup çay içmeleri serbest. yakında dışarı bile çıktıklarında bu polis üniformayla sokağa çıkıp beni korkuttu diyen kadın çıkar.
Başlıktaki üslup bile zaten açıklıyor. Bu polise tapanları da anlamıyorum. Bir, yarın öbür gün sana veya yakınına şiddet uygulasa veya kötü muamele etse yine görevini yapıyor diyip savunur musun ? iki, geçen gün tecavüzden tutuklanan uzman çavuş örneği gibi, üniforma giyen herkes haklı değildir, iyi insan değildir, bilemezsiniz. bunları da göz önünde bulundurmak lazım.
kızı döven polisin kendi maskesi aşağıda.
hala kız için halk sağlığını tehlikeye atıyor. iyi olmuş diyorlar.
kendi halinde bir kızı terörist ilan eden mi çirkin mesleki yakıştırmalar yapan onun bunun çocuğu mu istersin. hepsi mevcut.
her gün tamamen maskesiz dolaşan bir sürü türbanlı görüyorum.
kimsenin onlara iliştiği yok.
kıza mini etekli diye saldırdılar.
bu devran döner. polis kisvesi altında devletten maaş alıp devletin içini oyan tarikatçı polislerin hesap vereceği gün de gelir.
fetöcü polisler de kendilerini kanunun üstünde sanıyordu.
burada fetöcülere küfür ettiğimizde de eksileniyorduk. organize suç örgütüsünüz. topluca eksileyeceksiniz elbet.
Bu kafayı yaşamak için ne yiyip ne içiyorsunuz siz ya.
Videoda görüldüğü üzere polis dahi maskesini düzgün takmıyor ki sokakta da takmayanlar olduğu görülüyor videoda.
Kızın yaptığı yanlışı yapan bir sürü insan var yani.
Ama polis bariz şekilde yaşam tarzından dolayı kızı hedef alıyor bu olayda.
Üstüne üstlük orantısız güç kullanıyor.
Tekme atıyo diye çamur attıyosunuz ama onu da bu orantısız güce karşı koymaya çalışırken yapıyor zaten.

Bu olayda haklı haksız yok belki ama daha haksız olan kesinlikle var o da polis.
kızcağıza orospu diyen olmuş.hak verenler insanlığını sorgulasın demiş malın biri.
Asker polis gelse anasını sike bu orospu çocuğu suçu POLiSDE bulmaz anasında bulur der ki anamın orada ne işi varmış.Lan istanbulda kim maskeyi sikliyor.Ankarada kim maskeyi sikliyor ? maskeyi siklemeyen herkese böyle davransın polis.Türbanlı ak partili muhafazakar biri olsa şurada polis şunu yapsa o polis chp li solcu piçin teki olur.Kaldı ki videoda polis bile düzgün takmamış maskesini.Polisin ortada olay yokken sosyal mesafeyi sikip kadının amına kolunu sokması normal karşılanıyor ülkede xd.Kadıköyde onlarca kişi maskesini takmıyor.O Kızın hedef seçilmesi sıf açık giyindiği için.başka hiç bir şeyiniz yok.