bugün

(bkz: meraklı köfteci)

(bkz: bi insaniyetlik yapalım dedik)
3 cocuğunu bırakıp kaçan kadın, sana mı acıyacak kadir’im.

Bir aşufte icin yaktın kendini.
Bu olaydan su dersi cikartmamiz gerekiyor; dayak yiyen, tacize ugrayan veya olumle burun buruna olan ya da bicaklanmis - kursunlanmis kadina hicbir sekilde mudahale etmeden yolumuza bakmak... Aksi taktirde cigeri bes para etmez birisi icin bok yoluna gidebiliriz.

Sahsen ben oyle yapiyorum. Sikimde bile olmaz.
kadınlara güvenmemek gerektiğini bir kez daha göstermiş ibretlik olay.
https://onedio.com/haber/...sikayetci-olacagiz-886217

https://www.ortadogugazet...dina-siddet-video,56.html

Hatirlanirsa daha önce böyle bir olay daha vardı. Tüm kadınlar sonradan bizim erkegimiz döver de söver de moduna giriyor.

Olur da kadına şiddet görürseniz polis çağırmak dışında hiçbişey yapmayın. Sonra mazoşist kadın erkegini kolluyor ve olan size oluyor.
Bir adam için üç çocuğunu gözden çıkaran bir rospu kimi harcamaz ki...
insanlığın geldiği nokta şu: bu devirde babanın oğluna iyilik yapmayacaksın.
Olan o çocuğa oldu
Agbi sanane ama niye karışıyosun ki
Bırak zaten alan razı veren razı..

Bundan sonra isterse adam kadını öldürsün valla sesimi çıkarmam

Kadına şiddete hayır
Ama böyle kadınlara evet ..
Ne o herif için, ne bu kadın için bir gün cezaya değer. Serbest kalmalı çocuk.
ne olursa olsun nasıl bu kadar küstahça konuşabiliyor bu kadın? her şeyi geçtim bu çocuk senin iyiliğini düşündüğü için can vermiş bu kadar nankör olmasana aptal. kadir'in kurtardığı hayat boş yere oksijen israfı. keşke kurtarmasaymış diyeceğim de o zaman da kadirin değil de bu kadının cinayet haberini bir kadın daha öldürüldü diye üzülecektik.
biz şimdi sokakta şiddet gören bir kadın görürsek engel olmayalım mı napalım?
Üç çocuğunu bırakıp, 19 sabıka kaydı olan bir ite kaçan bir kahpenin yalanlarıdır.
duyar ve prim kasanlar bunuda açıklayın. geçenlerde de dayak yiyen bir kız esnafa şikayet etmişti. esnaf oğlanı dövüncede kadın esnafa saldırmıştı. sonra yok niye müdahale etmezsiniz korkaksınız insanlığınız yok mu felan filan. şiddeti , insan öldürmeyi hiçbir durum haklı göstermez ama birazda kadınlarda suç yok mu? nerde psikopat adam var git birlikte ol ya da kocası işteyken eve erkek al kocanı aldat. sonra herkesin başını yak. biri anlatmıştı mahkemede boşanırken kadın iftira atmış eşine kadının arkadaşıda yalancı şahitlik yapmış koca yalan olduğunu isbat etmiş hakim kadınlara sadece kızmış ve erkeğin aleyhine karar vermiş.
görsel
Şimdi bir kelime yazsam şu kadına küfür sayılır ama o küfürün vücut bulmuş hali.

Edit;

ölen herif malum taraftan. sanırım kadına baskı yapılmış. çocuğun başını yakacaklar bir pislik için. Kadın yalnız olduğu için ifadesini değiştirmek zorunda kaldı. Epey gezindim profillerinde. Tecavüz olayı var. Kadın o kadar da kötü olmayabilir. Ülkedeki adaletin durumu göz önünde bulundurulursa suçlamak için acele etmeyin derim. Dram içinden dram çıkabilir.
ifadesini az önce gördüm ve okudum.

Okumaz olsaydım bir umutla okumuştum oysa ki.

O ifadeyi veren sen belki hayatta olmayacaktın neyse Fazla bir şey söylemek istemiyorum.

en iyisi kimseye karışmamak gerektiğiymiş.
Seyirci gibi olmak gerekliymiş meğer.

Parlak geleceği olan bir gence yazık oldu.
türk kadınının dövülmekten hoşlandığını bir kez daha suratımıza vuran ifade.
evet yanlış duymadınız, o *feminazi* muhabbetini yapanlar dövülmekten hoşlanıyor.
Dövülünce *demek ki beni daha çok seviyor* kafası var.
çok ama çok acı bir olay.
her zaman kadınların çalışmasını, üretmesini, güçlü olmasını ve hiçbir erkek için değerini düşürmemesi gerektiğini savunuyorum.
eğitim şart diyoruz. ama daha geçenlerde eğitimli diyebileceğim bir kadın arkadaşım, sevgililik döneminde kendisine şiddet uygulayan biriyle evlendi. sırf 5 senemi verdim çöpe atamam diyerek.
bu kadın modeliyle bu olayın öznesi olan kadın modeli birebir aynı.
siz bir şeylere bile bile lades deyip atlarsanız eğer bu ortadoğu batağında sonunuz az çok belli. şanslıysanız öldürülmezsiniz ama yaşadığınız hayatın da cehennemden farkı olmaz.
acıyorum böyle kadınlara.

gencecik bir çocuğun hayatı karardı. kadir kendince haklı sebeplerle yapmış olsa bile kendisi katil artık. bir insanı öldürdü.
yurdum insanının aşkı bile varoş. adına aşk diyorlar bir de bunun.
Herkes şimdi böyle bir şey görürsem asla müdahale etmem diyor. Böyle bir durum oldu diye gerçekten şiddet gören insanın suçu ne olacak ? Hepimizin görevi şiddeti gördüğümüzde en azından ihbar etmek gidip saldırmak değil. Sonra polise kocamı seviyorum memur bey biraz da burama vursun diyorsa o sizin probleminiz değil o saatten sonra.
okudum ifadeyi, ama yazacak bir şey bulamıyorum. boş boş ekrana bakıyorum. bir kadın olarak hala şoktayım nasıl bir kadın dayağı kendine yakıştırabilir, üstelik kendine dayak atan birini yüceltebilir? aslında düşününce çok var bu gurursuz kadınlardan. daha yakın zamanda bir arkadaşım kendisini döven erkek arkadaşının yanına başka bir şehre taşındı. kendisiyle konuşmaya çalıştığım zaman ise bana sürekli çocuğu savundu.

benimse aklım almıyor nasıl böyle kadınlar olabilir diye. kadının ifadesi bu genç için hayati önem taşırken böyle şeyler söylemesi çok çirkin.

kadir olmasaydı belki de kendisinin adını 3. sayfada görecektik, belki de ölüsünün 3. sayfaya çıkması bile mümkün olamayacaktı malum her gün ülkede onlarca kadın şiddet kurbanı oluyor.

şu ifadeden sonra korkarım ki kadına şiddet daha da artacak çünkü sen kendine değer vermezsen, başkaları niye versin ki? 4 sayfa entry girilmiş benden önce, okudum hepsini. genel kanı şu: "bir kadının şiddet gördüğünü görsem, yürür giderim." zaten öncesinde de duyarlı bir toplum değildik, şimdi insanlar kendi başları derde girmesin diye suça göz yumacaklar.

söylenenler doğru. kadınlara zararı en çok aslında başka kadınlar veriyor.

emine bulut kocası tarafından öldürülürken videoya çeken ve olaya müdahale etmeyenler çok fazla kınanmıştı sosyal medyada. böyle bir ifadeden sonra kim cesaret edebilir ki karışmaya? kendi 3 çocuğunu yaktığın gibi tanımadığın onlarca kadını da yaktın, yazıklar olsun.
Ülke buram buram cehalet kokuyor. Kadın cinayetleri keşke olmasa ama görünen o ki daha çok olacak. Bu durumu gören, duyan ne yapar şimdi? Kim araya girip ayırmak ister? Ne biçim bir hal aldı herşey ya böyle. Birinin hayatını kurtarıyorsun, seni suçluyor. Dokunmuyorsun yine sen suçlu oluyorsun. Ben gerçekten anlam veremiyorum bu ülkedeki düzene.
Bu kadını orada görsen ve olaya müdahale etmesen karaktersiz orospu çocuğu derler. Müdahale edersin adam ölür kadın ifade değiştirir mal oğlan derler. Napalım, domalalım bizi sikin kavga etmeyin mi diyelim.
Ya çocuk neyi yakmış. Bir kendinize gelin. Ümidim odur ki ağırlaştırılmış müebbet alır. Takmış beline çakıyı, parktan geçerken gürültü yapmalarına sinirlenmiş doğramış orada adamı. Ölen adama üzüldüm. Çocuk için temennim ağırlaştırılmış müebbet. Yok 19 suç kaydı varmış. Size ne. Cezasını çekmiş çıkmış, o zaman hepimiz silahlanıp sokakta mahkum avına çıkalım. Olayın dramatilize edilecek hiçbir yanı yok. Bildiğin katil, o zaman sizinde bir yakınınız eşiyle parkta tartışsın, biri de gelsin bıçağı vurup cesedini yere sersin.
Kriminal bir tip olmasa zaten bıçak taşımaz, sırf o an yaptıkları gürültü nedeniyle canı sıkıldığı için birini öldüren biri benim için. Yakın bir yerde olsaydı da duruşmaları izleyebilseydim keşke.
alelade bir 3.sayfa haberi olacakken, gündemi; kadir şeker adlı sosyal medya tarafından makyajlanmış "sözde kahraman" bir katil, katilin meyve soymak için taşıdığı meyve bıçağı ile kalbine saplayarak öldürdüğü 19 sabıkası olan bir gereksiz maktül ve maktül eşinin ifadesi meşgul ediyor. meşgul ediyor, çünkü herkes sosyal medyada vicdan mastürbasyonu peşinde.
Şunu anlayabilen allah rızası için anlatsın, Sana şiddet uygulayan birini nasıl savunabilirsin? Nasıl 19 suç kaydı olması onu kötü yapmaz dersin?

Yarın bir gün aynısı başkasının başına gelse, senin gibi kadınlar yüzünden belki de kimse koşmayacak yardıma, bu haberi okuyan milyonlarca kişi yardım bile etmeye korkacak artık.

Belki de bu haber ilerde kaç kadın cinayetine sebep olacak, kaç yardım çığlığı böyle kadınlar yüzünden yanıtsız kalacak.

Yere batsın sizin aileniz, sevginiz, ahlakınız.
Birileri tarafından sağlam şekilde öğütlenmiş ve özellikle üniversiteli çocuğun (kadirin) başını yakmak için planlı bir şekilde hazırlanarak verilen ifadedir. Hemde her detayıyla. Resmen bile bile üstüne yıkmaya çalışmış. ister korku deyin ister döneklik ilk ifadesini tutmuyor. Zaten burdan belli. Lakin bu durumu yine değiştirmiyor. ilk gün de aynı şeyi söyledim. Kadın kancıklık edip ifadesini değiştirse ve suçun hepsini kadirin üzerine yıkmaya kalksa bile ortada bir cinayet var ve bu sebepsiz olamaz. Peki bu ne demek? kimse kimseyi durduk yere öldürmez. Fail (sanık) maktulü öldürdüyse ortada haksız bir eylem yani fiziki ve sözlü hakaret olmalı velev ki kadının eşiyle kavgasından kaynaklanmamış olsun. Yani kadir kavgaya müdahil oldu (özgür kadını dövdü yada dövmedi hiç farketmez) bu özgürün zoruna gitti kalktı kadire karışma dedi karışınca küfretti hatta kavgaya tutuştular boğuştular darp etti ve durum normalden ve kontrolden çıktı ve öfke ve ruh halinin elem verici değişmesine sebep olan haksız tahrik unsuru oluştu ve sonuçta cinayet işlendi.

Peki netice? Tahmini;

Maktul özgür ..'den kaynaklanan ve sanık (fail) kadir'e yönelen haksız eylem oluşturan söz ve davranışı bulunduğundan Tehdit, Hakaret ve Fiziksel Saldırı Halinde Haksız Tahrik indirim hükmü uygulanmasına..

Muhtemelen Tck 29 a göre 12 ila 18 yıl arası ceza verilir. Yani 15 yıl. iyi hali hariç infazı dahil 7,5 yıl yatarı olur. 2 yıl iyi hal indirimi uygulanırsa 5,5 sene yatar.

En kötü ihtimal haksız tahrik indiriminde tahriği önce hangi tarafın yaptığı belirlenemez ise yine tahmini üst sınırdan yani 18 yıldan ceza alır. 2 yıl iyi hal indirimi, infaz ve şartlı tahliyeyle birlikte ve bu süre zarfında başkaca suça karışmaz ise 7 sene yatar çıkar. Her halukârda haksız tahrik var ve müebbet yemez.

Neticede müdahil olup karı koca kavgasına karıştığı için yazık oldu çocuğa.