bugün

Hayırlı Kandiller Sözlük Üyeleri Allah Günahlarınızı Affeylesin.
Allah, tüm islam âlemine Kadir gecesinin hayrından yararlanmayı nasip etsin. Tövbelerimizi kabul, günahlarımızı affetsin. Tövbesini ettiğimiz günahlara dönmemek için, nefsimize hakim olmamız için yardım etsin. Kalan ömrümüzü geçen ömrümüzden hayırlı kılsın. Hakkımızda Hayırlı olan dualarımızı kabul etsin.

Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü mine'zzâlimîn. Âmin.
Bismihû

“Şüphesiz biz onu (Kur’ân’ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.” (Kadir, 1-5)

Benim için hususen de bir mühimliği olan bu gecede Hayırlar feth ola, şerler def ola, gönüller handan ola, hastalar şifa ola, dertliler deva ola, borçlular eda ola, kalplerimiz mesrur, ayıplarımız mestur, günahlarımız mağfur, dünyamız vedahi ahiretimiz mamur, ruhumuz pürnur ola, akıbetimiz hayrola...

mübarek olsun azizim...
o kadar önemli ise akşam kutsallara sövüp yatayım bari. uzun zamandır sövmüyordum da.
Gönlünüzdeki tüm hayırlı dilekleriniz bu gecenin hürmetine rabbim kabul etsin.
Aslen günü bilinmiyormuş. Yani bizim kadir gecesi sandığımız gün kadir gecesi değilmiş onu temsilen bir günmüş. Gerçek kadir gecesi ramazanin bitimine 10 gün kala içlerinden bir günmüş belki de suan kadir gecesindeyizdir ve haberimiz bile yoktur.
Kadir gecemiz mübarek olsun. Rabbim tekrarını nasip eylesin.
Yarın gelen gecedir. Bin geceden hayırlıdır. Evet.
islamiyette mübarek günlerden biridir.
Yarındır. Bin geceden daha hayırlıdır.
Bin gece değil bin aydan daha hayırlıdır.
Aslında kesin olarak bir gecesi yoktur. Kadir gecesi Ramazan ayının son 10 günü içinde saklıdır.

genellikle Ramazan'ın yirmi yedinci gecesinde olduğu tercih edilmiştir. Hz. Peygamber (s.a.s) bunun kesinlikle hangi gece olduğunu belirtmemiş, ancak; "Siz Kadir gecesini Ramazan'ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız" (Buhari, Leyletü'l-Kadir, 3; Müslim, Sıyam, 216) buyurmuştur.

Arayıp bulmuş olanlardan olmamız dileği ile.
Allah bu gecenin hayrından, rahmetinden, bereketinden yararlanmayı nasip etsin. Dualarımızı, tövbelerimizi kabul etsin.
Tüm aylardan en hayırlı gece. Bu gece tövbe kapıları ardına kadar açılır.
Bu sene bu gecedir. 1000 geceden daha hayırlı olduğu söylenir, bol bol dua edilmelidir.

Allah kabul etsin.
bin aydan daha hayırlı gecedir. allah ettiğimiz duaları, ettiğimiz tövbeleri kabul eylesin. hayırlı kandiller.
Bir kez daha erişilmekte olan hayırlı gece. Affımıza vesile olması temennisiyle, mübarek olsun dostlar.
görsel
Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi Ramazan ayının son on gününde aranmalıdır. En kuvvetli ihtimalle, Kadir Gecesi ramazan ayının yirmi yedinci gecesidir. O da bugün.

Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin… Kadir geceniz hayırlı olsun.
Kadir gecemizin hayırlara vesile olmasını yüce Allah'tan dilerim.
Bin yıldan daha hayırlıdır.
O yüzden ben en son 5 sene önce kadir Gecesinde duva ettim.
Bu seneyi pas geçiyorum.
Temsili olarak bugün kutlanan gecedir. Kadir gecesinin ramazanın hangi günü olduğu esasen belli değildir.
Mübarek olsun.
mübarek olsun genncolar.
Bu gecenin hürmetine rabbim devletimizi ve türk halkını bir an önce şu sıkıntılardan kurtarsın inşallah.