bugün

girmek için lise sınavını fullemeniz gereken, türkiyedeki tüm liseler arasından galatasaraydan sonra girilmesi en zor lise.

kötü bir olayla şu an gündemde, açıkçası bende şaşırdım.
fetöcü orospu evlatlarının sızdığı ülkesinin en prestijli ve tarihi okullarından birisidir.

sınav sorularını yandaşlarına verip buraya da giriş yapmışlar anlaşılan.
Yobazın akrabasının okuduğu okulmuş.

Malum pisliği yapan veletlerden birisi bu çıkarsa hiç şaşırmam.

Fakat asıl mesele şu: millete imam hatip dayatırlar, kendileri fırsatını buldu mu soluğu bizim okullarda alır, o güzide kurumların tertemiz havasını kirletirler. Yahu madem ki veledin puanı yüksek, kartal imam hatip ne güne duruyor, oraya verseydiniz ya!

Bunların bir adana milletvekili vardı, tüm okullar imam hatip olacak inşallah filan derdi, bir ortaya çıktı ki torunu pierre loti'de okuyor. Sözkonusu okul ülkemizdeki diğer Fransız okullarına benzemez, doğrudan Fransız müfredatı okutturulur, MEB'e bağlı değildir, diploması ülkemizde geçersizdir.

Velhasıl, bunlar böyledir. Ele verirler talkını, kendileri yutar salkımı. Hem de ne yutmak, çöpünü bile bırakmazlar alimallah..
eski esma hatun konağı. padişahların yazlık olarak kullandığı istanbul boğazının en güzel göründüğü yer.

atatürk gençlere vermiş.
tebrik ederiz liseli, demek kız sayısı erkek sayısından fazla, ne muazzam bir şey.
21 sene önce çok kaliteli eğitim veriyordu, umarız halen öyledir.
gerçekten fetöcülerinmiş denilen lise. boşuna bu lisede 4 sene okumuş. vay amk...
mezunu olmaktan gurur duyduğum arttırıyorum en son erkek lisesi mezunu olmaktan ayrıca gurur duyduğum lisem..
1976'da 1-B'de daimi yatılı olarak başladım, çalışkan, başarılı öğrenciydim. Gözde Halazaoğlu, Hayrünüsa Besen, ibrahim Konukman, sami ipekboyayan gibi çok değerli öğretmenlerimiz vardı.
Canim okulum, hayat ogretmenim. Keske yeniden baslasam sana, sahilinde yine islansam yagmurda.

Yeniden guzel bir hikaye yazsam, Kabatas'ta..
proje okulu adı altında, ya da gericilik projesi de olabilir, yozlaştırılmaya çalışılan köklü liselerden biri, canım okulum. her ne kadar okula atanan o sığ tipleri görmüyor olsam da, insan sadece hatıralarında kalmasını istemiyor bazı güzelliklerin. kaç tane böyle lisemiz var ki; aydın, başarılı ve güzel? umarım yalaka dernek ve vakıf dışında mezunların sesi biraz olsun gür çıkabilir.

bilmeyenler için; müdür yardımcısı ''tüm liselerimiz imam hatip gibi olmalı'' şeklinde bir laf etmiş. eski aydın hocaları yaka paça okuldan attıkları yetmedi, ne bitmez kinmiş bu. insan üzülüyor sözlük.
Kabatasta degil Ortakoyde bulunan egitim yuvasidir, bir zamanlar cikan bir yangindan dolayi Ataturk ortakoy`e tasindirtmis okulu.

Kabatas`ta yatili kalan bir arkadastan edindigim engin bilgilere gore alt ve ust donemler arasindaki hiyerarsiden dolayi genellikle alt donemlerin yemek bulamadigi ogrencilerin bu yuzden zayifladigi ve ayni zamanda cok eglenceli yurt muhabbetlerinin gectigi lisedir

bir istanbul erkek lisesi degildir kanaatimce ama yillar sonra ah calissaydim da kabatas a girseydim ne guzel bogaz manzarasina karsi okurdum

bu liseden mezun cok kisi tanimadim belki ama tandiklarimin hepsi pek aktif, pek kendini gelistirmis kimselerdi, okula girenlerin bu durumda akilli/caliskan kimseler olmasinin buyuk bir etkisi oldugunu dusunuyorum.
ilerde hep güzel anacağım okulum. deniziyle, yürüyüşüyle, dönemler arası kardeşlik duygusuyla, hatta kırmızı-siyahıyla bile yeter adı geçince gülümsemeye.

belki tercih edecek birileri okuyordur veya okuyacaktır buraları bilemiyorum ama tavsiyem şudur onlara: almanca seçin, hem yabancı öğretmeniniz hem elinizde dil diplomanız olsun.
5 kişilik extrabarzo tayfamızla deniz kenarındaki demirlerine çöküp yaptıklarımızı asla unutamayacağım, adıyla az hava atmadığım okulum.
kabataş'ta değil ortaköy'de bulunan lise.
lise defteri dizisi ve okul filmiyle aklımda yer edinmiş boğaza sıfır lise.
bu okula girerken çok büyük beklentiler içinde olmayın, üzülürsünüz.
dunku yapilan eylem degil geleneksel bir yuruyus olan okul , okulum.
denize nazır olan okul. lise defteri dizisiyle ününe ün KATMIŞTIR.
bir türlü sahiplenemediğim okul(um).
istanbul'un en iyi liselerinden biri. zamanında rüyalarıma dahi girdiği olmuştu. ama babam istanbul'a gitmeme izin vermedi ve o mükemmel lise yerine atatürk lisesine gitmiştim.
Bır Istanbul Erkek,Galatasaray,Kabatas ucgenın C kenarıdır.
inönü stadına çok yakın olan bir lise.
vikipedi'nin kabataş erkek lisesi sayfasında " kayda değer öğretmenleri " başlığı altında ilk sırada yer alan, " kurucu öğretmenlerinden " yazısını görünce baya bir şaşırdığım olay. ayrıca arapça öğretmeniymiş de.

http://tr.wikipedia.org/w...Kabata%C5%9F_Erkek_Lisesi
Teşekkürler Kabataş Liseliler ... Teşekkürler!

http://www.sabah.com.tr/Y...tas-liseliler-tesekkurler