bugün

Jürgen Klinsmann ve kraliçe 2. Elizabeth, Euro 96.
görsel
oynadığı dönemleri hatırlarım. ulan ne topçuydu be. messi kimmiş, ronaldo kimmiş amk. bu heriflerin devresi çok sağlamdı.
görsel
Bu adamı canlı izlemek gerçekten bir şanstı.
https://www.youtube.com/watch?v=ecp675b1Hao
görsel
Avrupa takımlarına en çok gol atan Alman futbolcudur. buna rağmen avrupa kupalarında hiç gol krallığı bulunmamaktadır.
Bizden uzak durmalıdır. Yetenekli ancak Türkiyede iş yapacak hoca değildir. Bielsa gibi eli sopalı hocalar lazım bize.
Futbolculuğu harikaydı. 94'te bize karşı canlı izlemiştim. Hey gidi günler.
(bkz: Amiga bilgisayar) da (bkz: sensible soccer) oynarken alırdım kendisini hep. (bkz: joystick) ile rakip geldiğinde 360 derece dönme çalımı atıp arkasından mükemmel gollere imza atardım.
kendisine kötü teknik direktör denilemez. abd ye mükemmele yakın bir oyun disiplini kazandırmıştır. kendisini türkiye de görebilseydik keşke.
devri aleminin en iyi forvetlerinden biriydi.
kariyerinde en çok gol attığı kulüp 79 gol ile stuttgart olan alman forvet.
bir demet tiyatro'da mükremin'in horozunun adı.
iyi futbolcu, kötü teknik direktör zincrinin halkalarından biri. hagi, van basten, gullit, reykart derken klinsmann da eklendi oraya.
abartılan bir teknik direktör.efendim zaten takır takır top oynayan almanya'yı ben de dünya 3. yapardım.

hem kendisi bayern münih gibi bir takımı da başarıya taşıyamadı.ııh, olmamış bu teknik direktör.
bir çok futbolseverin idolü olan alman futbol dehası.
türk milli takımının başına geçmesi gündemde olan teknik direktör. bayern munih macerasını hatırlatanlara "klup takımlarında cok başarısız ama milli takımlarda çok iyi" cevabını veriyor diğerleri. bekleyip görelim.
futbolculuğu döneminde tapardı buna almanlar. sarı saçları, üstün fiziği ve agresif oyunuyla güzel ve sağlıklı üstün alman ırkı hayallerinin vücud bulmuş şekli gibiydi adeta. günümüzdeki muadili olarak ise, gerek fiziği gerek oyun stiliyle kendisine bir hayli benzeyen liverpoollu torres gösterilebilir pekala.
geçtiğimiz yılın tam bu günlerinde en gözde boş antrenörlerden biri iken şu anda bayern münih'ten kovulmuş boş bir antrenör konumunda olan teknik direktör.
geçtiğimiz günlerde bayern münich ten kovulan,şimdilerde adı bülent korkmaz ın yerine galatasaray için anılan eski futbolcu,yeni teknik direktör.
Bu adam öyle goller kaçırırdı ki Hakan Şükür'e bile rahmet okuturdu ama öyle fantastik gollerde atardı ki onlarca kere spikerlerden "bunu sadece klinsmann atabilirdi" diye duymuşluğum vardır. Teknik direktörlüğüne bakıyorum Alman Milli Takımı'na 2006 senesinde Dünya Kupası'nda mükemmel futbol oynatmış ama bu sene Bayern Munchen'de bavyeralılara saç baş yoldurtmuştur. Yok mu bunun orta yolu?
adnan polat galatasaray'ın başına getirir diye tırım tırım tırstığım teknik adam. futbolcu olarak ne kadar efsaneyse de teknik adamlık bakımından bülent korkmaz'dan fazlası yoktur, eksiği çoktur...
futbolculuğunda kurtken teknik direktörlüğünde maskara olanlardan.
(bkz: gheorghe hagi)
(bkz: marco van basten)
ömrünün geri kalanini balikcilikla gecirmesi gereken adam. insallah gs bu adami almaz.