bugün

Kanal dde oynuyo.
konu olarak yaratıcılığı biraz tetiklemişsede klişe bir amerikan bilim kurgu filmi olmaktan öteye geçememiş yetişkinler için vasatın altında bir film.
t-rex to the rescue!!!!!!

o s.kik laboratuvar faresine dinazorlarin kralinin kim oldugunu gosterdi, kocum benim be. basini oksayasim geldi serefsizim.

keske imaxde izleseymisim. yazik oldu. uzuldum simdi.

9 puandan asagisi kurtarmaz bu film icin.
topuklu ayakkabı reklamı. maalesef. hayır bizim karılar istiklal'de topuklu ile yürüyemiyor diye taşları söktüler.
amarigan garısı dino kovalıyor, nası iş, nası ayak, emerim o ayağı.
yani jurassic park severler için ağza bir tutam bal kabilinden bir filmdir. filmden akılda kalanlar başroldeki sarı hatun, genetiğiyle oynanmış akıllı dinozor, evcilleştirilmiş velociraptorlar, dönerek giden cam taşıt...
hepsini izlememiş olsam da bir tane saçmalık var filmde. o da küçük çocuğun kullandığı fotoğraf makinesi ile ard arda fotoğraf çekemeyeceği gerçeği çünkü çocuğun elimdeki fotoğraf makinesi lomography diana f+. Filmli bir fotoğraf makinesi ve her fotoğraftan sonra üzerindeki tekerlek ile filmi sarmak gerekiyor bunu yapmazsanız bir diğer kareyi çekemezsiniz zaten.
Vasatin altında bi film olmuştur. Konu ve senaryo temcit pilavı tadinda, Ayrıca oyuncu seçimi de olmamış bence jurassic park bire bi vefa örneği gosterilerek. Ariana Richards ve joseph mazzello oynatila bilirdi hani şu ilk filmde dinozorlardan kacan afacanlar.
filmin sonunda Allahu teala'nın yarattığı insanın yarattığının amına koymuştur.
indominus Rex in 2 adamı hop diye yuttuktan sonrasını izlemedim. Korktum anam. Girişiyle mavi avatar filmini anımsattı. Dinozor parkı yapmışlar pony gibi binileni var, bütün büyük balık yiyeni var, indominus adlı psikopatı var.
henüz izlemedim. ama geçen hafta ilk 3 filmi oturdum sırasıyla izledim. amacim yeni filmi izlemeden onceki serilerden bilgi eksigim olnasin istedim. bence ilk film zamanına gore baya iyiymis. ama 2 ve 3 tirt . hele 2. film bombok.
çivi çiviyi söker sözünün anlamını merak ediyorsanız finalini izlemeniz gereken filmdir.

yalnız o nasıl bir finaldir öyle. dört dinazorun kavgası söz konusuydu son sahnede.

indominus rex, t-rex, raptor, mosasaurus iyi iş çıkarmışlar son sahnede. bilhassa mosasaurus'un vurucu son hamlesi çok iyiydi. t-rex ile de raptor'un dayanışması.

final sürpriz bir şekilde bitti. şişirilmiş balon olan dinazor, doğanın yarattığına yenildi.

ben son sahneyi şu şekilde yorumladım:

hibrid dinazor(indominus): pkk

t-rex: tsk

raptor: küçük enişte.

mosasaurus: ışid.
Filmi uzun zaman önce almama rağmen nihayet dün izleyebildim. Genel olarak değerlendirirsek, beğenmedim. Amerikan klişesi ne diye soran olursa bu filmi gösterin. Sadece finali hoştu, t rex reis iki bin kilo taşakla çıkıp hibrit dinozoru donunda sallaması hoşuma gitti açıkçası. Burası jurassic park burda her şey gerçek. Doğanın yarattığı insanın yarattığını alt etti. Ama unutmayalım ki ikisinin de yaratıcısı hz.allah'tır. Neyse mevzuya dönelim, bütün jp serisinin en kötü filmi olabilir. Neredesin spielberg reis diyecektim ama o da yapım aşamasında takip etmiş filmi.bir napiyonuz amına koduklarım diyemedin mi reis?
filmin özeti.

boşanmış ya da boşanma eşiğinde bir çift- tamam
ergen ve abazan genç- tamam
onun nerd ve meraklı kardeşi- tamam
eli ayağı düzgün ex-asker- tamam
güzel ve başarılı kadın- tamam
gözü para hırsı bürümüş paralı askerler- tamam
her an kaçmaya hazır hibrit dinozor- tamam.

bu elemanlarla klişe hollywood film senaryosu yazamayacak yoktur herhalde.
Güzelim senaryoların, para için mahvedilmesinin bir örneği. Bir diğeri için (bkz: star wars).
bu akşam netten indirip izlediğim film, eski jurassic serisine pek yaklaşamayan bi film 93 yapımı ilk filmde oynadıkları sahnede sizi kolduğunuza çivileyip nefesnizi tutturan raptorlar resmen evcil köpek olmuş bu filmde o yüzden de gerilim filmde sıfır. kesinlikle gerilmiyorsunuz. oyunculuk da çok vasat ve hikayede ilk filmin aksine ölüm kol gezmiyor.

özetle 93 de çekilen filmin şu havası, bu filmde bir gram dahi yok.

https://www.youtube.com/watch?v=dnRxQ3dcaQk

kız da ki oyunculuğa da dikkat bu arada...
Fena sayılmaz. Oturun kardeşinizle izleyin işte. Ailecek izlenilebilir.
--spoiler--

Ayağındaki bir karış topuklu ayakkabı ile ormanda koşturup dinazor avlayan bir kadın var.

--spoiler--

Buna rağmen daha da izlerseniz aklınızı skym..
5 gün önce sözde "antalya tatilim"'de sıkıntımı bir nebze olsun azaltayım diye gittiğim filmdir. ayrıca antalya deepo'da 6 liraya biletler. istanbul'lu olup 6 liraya sinema görünce insanın ali kundilli'ye bile gidesi geliyor* filme gelirsek;

--spoiler gibi--
e tabi 20 yıl öncesini arıyoruz. filmde bile geçiyor geyiği, "20 önceki park tam bir efsaneydi" diye. filmin genelinin gün ışığında geçmesi gergin bir ortam oluşturmaya engel olmuş. halbuki karanlık ortam demek gerginlik, bilinmezlik demektir. karanlıkta bir hırıltı duyulur ama nereden geldiği bilinmez, birden bir t-rex çıkar ve kovalamaca başlar. böyle öğrendik biz jurassic parkı. son 20 dk'da falan eski tadı yakalar gibi olduk işte.

ha tabi kesinlikle sıkıcı bir film denemez. hatta serinin diğer filmleriyle karşılaştırmadan, tek olarak değerlendirirsek "iyi" bile denebilir. ha kaldı ki insanız hepimiz, o çocukluğumuzda bizi dinozorlarla tanıştıran ilk filmle kıyaslayacağız mecburen, yani kıyaslamamak diye bir seçenek yok.

değerlendirecek fazla bir şey de yok aslında filmde. 20 yıl aranın olumlu yanı grafiklerin çok iyi olması. o da olsun artık arkadaş, millet 7 boyutlu film çekiyor.
--spoiler gibi--

sonuç olarak gidip izlemekle bir şey kaybetmezsiniz, ama yüksek beklenti ile giderseniz de üzülürsünüz. filme "sıkılmamak" ve "zaman geçirmek" parolası ile giderseniz iyi sonuçlar alabilirsiniz.

ayrıca başroldeki chris pratt'de 2-3 yıl öncesinde baya göt göbekliyken, filmde kaya gibi bir vücudu var. baya erkek güzeli olmuş taktir etmek lazım.*
6/10
zaman geçirmelik film. sıkılmadan izlenir hele 3d olunca daha bir keyifli olmuş. senaryo klasik, pek bir şey beklememek lazım ekstra olarak.

claire abla da erik gibiymiş.
serinin önceki filmlerini izlemeyen biri olarak bu filmde sıkıldım.

ayrıca şuan en izlenebilir film değildir.

izlenebilir filmler için;

(bkz: terminator genisys) tabi önceki filmleri izlemeniz şartıyla.

(bkz: spy)
genel anlamda güzel bir film olmuş, özellikle görsellik cidden iyiydi.. bununla birlikte senaryo kurgusu biraz daha sağlam yapılabilirdi.
yalnız filmin sonunda t-rex'e yardıma koşan kahraman raptor süperdi, çok güldüm..
Hayranlık bırakan ağzınızı açık bırakacak cinsten olmasa da güzel ve şuan vizyondaki en izlenesi film.
---spoiler---
park yöneticisi hatunun topuklu ayakkabı ile t rex in önünde koşması falan...
---spoiler---
egitici, ögretici ve ilgi cekici filmlerden.

jurrasic park tadini vermemis ama 3D efektleriyle illaki kendisini seyrettiren bir film olmustur. bazi sahnelerde "hadi lan, o kadar da degil" diyerek abarttiklarini düsünürken "film olm otur izle iste" diyerekte zevk almanin yollarini buluyorsunuz.

puanlama yapmaya kalkarsam: 5 üzerinden ve izlenilen film 3D olarak izlenilmistir.

konu: 3 (daha fazla heyecan katilabilinirdi)
film akisi: 4
oyunculuklar: 5 (dinozorsuz bir ortamda, dinozor varmis gibi davranmak ya deliliktir ya da yetenek isidir)
efektler: 5 (görüntü ve ses)
sürükleyicilik: 3
gercege yakinligi: 2

toplam: 4,4

izlemeye kesinlikle deger ama beklentileri düsük tutun.
Çocukluğumuzun korkusu olan ilk filmin yerini asla ve asla tutmayacak serinin 4.filmidir.

Link:

http://filmakinesi.net/ju...sic-park-4-full-izle.html