bugün

3. Filminde Fas tan kareler de olacakmış. Bekliyoruz...
Henüz izlemediğim ama listemde olan bir film.
lanet olasıca bir köpekti sadece lanet olasıca bir köpek.
lanet olasıca bir rus piçin yüzünden koskoca mafya imparatorluğunu haklı sebeplerden çökertti adam. çünkü o sadece bir köpek değildi adamın yeniden hayata tutunma nedeniydi.
polat alemdar'ın Amerikalı hali.
şu fani hayatta ne yaparsanız yapın ama bu adamın tavuğuna kışt demeyin.

görsel
köpeğim olmadan asla.

görsel
- rus mafya babası: john wick.. bir zamanlar ortaklarımızdan biriydi. ona baba yaga derlerdi.

- rus velet: karabasan yani.

- rus mafya babası: aslında john un kendi karabasan değil. o lanet olası karabasanı öldürmek için yollanan adamdı.john özel bir adamdır. inatçıdır.demir iradelidir.senin çok az bildiğin şeyler yani. onu bir barda üç adamı öldürürken görmüştüm.bir kurşun kalemle. sadece bir kurşun kalemle. bir gün aniden bırakmaya karar verdi. tabiki bir kadın içindi. bende onunla bir anlaşma yaptım. ona imkansız bir görev verdim . hiç kimsenin başaramayacağı bişeydi. o gün john un gömdüğü cesetler bizim imparatorluğumzun temelidir. ve sen oğlum karısı öldükten bir kaç gün sonra arabasını çaldın ve lanet olası köpeğini öldürdün.

https://www.youtube.com/watch?v=yK4fE7vN0u0
yeni filmi 2019 da umarım güzeldir.
ne kadar linç yiyeceğim umrumda değil. ama gereğinden fazla abartılan bir seri. bunu söylemek zorundayım. çünkü ben aksiyon sever bir izleyiciyim aynı zamanda iyi bir analizciyimdir.

abartı aksiyon filmleri olur bunlar rambo,zor ölüm, cehenem melekleri vb ama bilim kurguya kaçmadan abartıdan söz ediyorum. saydığım filmlerde karakter'ler ne kadar ölümsüz olduklarını kanıtlasalarda film içerisinde sıkışıklık hissini verir. yani arada bi acaba mı dersiniz ? sizi heyecanlandırır, gaz'a getirir.

yıl 2013 john wick ilk duyuru yapıldı fragmanı'nı izledim kafamda standart şişirilmiş bir aksiyon filmi olarak düşünüp es geçtim. 2014'de vizyon'a girdi. ben yine takmıyorum ama yorumlar bir geldi, millet yere göğe sığdıramıyor. sinemalar.com'a bi girdim ve john wick beni siksin tarzı yazılar gördüm o kadar uçmuşlar yani. takmadım. çünkü hislerim haklı ısınamadım konusuna, köpek öldürülmüş vs.

üzerinden 2 yıl geçti bi arkadaş konusunu açtı, yok şöyle yok böyle izlenmeden ölünmez falan. dedim ulan film'e haksızlık yapıyor olabilirim. bir şans vereyim. neyse ilk filmi açtım başladım izlemeye. ve sonuç ne oldu biliyor musunuz ? son dövüş sahnesini kesik kesik görebildim. gözlerim kapanıyordu kendimi zorluyordum ama yok gitmiştim. sebebinide hemen açıklayayım. filmde kaygı yok. john wick'i domuz bağı yapsan adam sikiyle ateş ediyor. düşmanlar vurulmak için john wick'e koşuyor. john wick'de mantar tabancası gibi silah kullanarak patır,patır kafadan indiriyor. aksiyon sahneleri izlerken kendimi müzikal bir filmde hissettim. hareketler zaten belli ilk iki adam kafadan vur 3. adam geldiğinde ayağını kafasına dola yere ser kafasına sık yerden'de 3 kişinin daha kafasına sık. böyle,böyle gidiyor film. bütün bunların john wick'in köpeği öldürüldüğünden değil geçen emeklilikte çok canı sıkılıp biri bir şey yapsada anasını siksem modunda anladığım bir film olmuştu.

ben bunları söyleyince sen birde 2. filmi izle dediler. dedim tamam ulan belki 2. film çok iyidir. başladım izlemeye hakkını yemeyeyim ilk filmden konusu iyi fakat işleyiş aynı amk. bir tek karagoğlanla kapışması biraz adrenalinliydi. gerisi vurulmak için koşan düşman ve tabi'ki john wick'in düşman'a ayak dolama fantezisi. velhasıl kelam demek istediğim film'i izlerken bir gram bile heyecanlanmayıp,kaygılanmayıp gerilmiyorum aksine uykumu getiriyor. ve hala anlam veremiyorum bu film neden arş'a çıkarılıyor?
ırkçılıkla işi olduğunu sanmıyorum.
Gelmiş geçmiş en iyi aksiyon serilerinden biri olduğunu düşünüyorum. Belki de son zamanlarda çok aksiyon filmi izlemediğimdendir.

Keanu reeves de yer aldığı her projeyi izlenebilir kılan oyunculardan bana kalırsa.
Cüneyt Arkın'dan hallice.
hayvanlara iyi davranılmaması durumunda olması gerekenler konulu film. biraz saçma olsa da güzel.
Kendine has kurgulanmış bir dünyası var bu filmin. Kendilerine göre belli başlı katı kuralları olan, dünyanın her yerinden Suikastçilerin olduğu bir topluluk var. Son filmde john wick abimiz içinde bulunduğu suikastçi tayfasıyla savaşıyor diye biliyorum. Çünkü 2. Filmin sonunda onlarla çok pis ters düşmüştü. Özetle güzel filmdir aksiyon severlere tavsiye edilir. Gerçi aksiyon seven herkes izlemiştir de ben yine de yazayım dedim.
sagda solda o kadar cok gordum duydum ki, dedim artık izliyim şu hedeyi. ve gördüm ki bu insanlar hâlâ klasik amerikan aksiyon filmi kalıbından sıkılmamışlar. Amk bilmem kac milyon dolar butceli film yapiyonuz bari az yaratici bir senaryo yazin. Adamin biri var son model ev son model araba inzivaya cekilmis karisini kaybetmis sonra birileri geliyor buna bulaşıyor bu da hurraaa diyip salıyor kendini ve çekirdek çitler gibi adam oldurmeye basliyor. 4 akorla aynı melodi uzerine yazilan pop sarkilari gibi oldu artik. Keanu reeves faktoru olmasa sanirim sinemanin tozlu raflarindaki 1 film anca olabilirdi.
görsel
Filmin tüm serilerinde herkes salak bir bu akıllı.. Vakit kaybı..

Cüney arkın yapınca yuh..
John yapınca refleks...
Keanu reeves tanışmak istediğim tek aktör ama bu serinin son filmi 3.film olmalıydı. Yine de severek izlemeye devam.
izlemiştim sanki daha önce bu flimi hatırlıyamıyorum.
1. ve 2.bölümleri bence mükemmeldi. ula o 3. bölümünün senaryosunu yazanın taaa 7 ceddini,neslini.
görsel
bütün serilerini sinemada izlediğim muazzam aksiyon dolu bir film serisidir.

beni daha çok etkileyen yanları filmin atmosferi olmuştur
dekorlarından tutun müziklerine kadar hatta aralara sıkıştırılan aforizmalar filmi tamamen bir sanat olarak nitelendiriyor.
evet film/sinema sanat olamıyor ne yazık ki.

öte yandan film içerisinde geçen (bkz: continental)ın gerçekten bir derin yapılaşma olduğunu düşünüyorum.
Soğuk ve şehirlerarası otobüslerde tanıştım onunla.
Burnumda buruk bir sidik kokusuydu aşti...
Az önce Peşpeşe Üç bölümlük seriyi bitirdiğim güzel bir film. Tavsiyemi dikkate alan filmsever arkadaşlara onerimdir. Ben biraz geç kaldım izlemeye ama siz aksiyon filmi seven biriyseniz muhakkak izleyin derim. Herif yüzyılın köpek seven adamı çıktı. Öyle böyle değil. Evet.