bugün

gözlüğüyle bile bir ekol olan kişiliktir. yaptıklarına zaten sözüm yok.
Hangi yöne gideceğimi bilmeden ilerleyememem ki... John Lennon
--spoiler--
ben john lennon, beatles'ın lennon'ı.
--spoiler--
tam bir uruspu cucuğu. para bokken ahkam kesmek kolay. o satın aldığın adayı nasıl açıklayacan amk?
görsel

görsel
görsel
aga ne gözlüğün varmış ya. millet hala o gözlük üzerinden prim yapmaya çalışıyor.
sesi, müziği ve kişiliği ile özlenendir.
imagine diye bir şarkısı vardır ki. of be.
imagine'ın sözlerinde ne kadar büyük bir insan olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.
başıma bir iş gelmeyecekse söylemek isterim ki çocukluğumdqn beri sevmediğim korkutucu bulduğum biridir.
Ayrıca onun savaş karşıtı ve barış yanlısı bir insan evladı olduğuna da inanmıyorum. Bence illuminatinin gönüllü kölesiydi.
Bi de bu adamın karısının aşırı derecede güzel olduğunu söylüyor herkes. çok seksiymiş allahaşkına!
görsel
erken olumuyle ilahi seviyelere yukselen, beatles'in medyatik, buzdagininsa gorunen yuzu. oysa olmeden bir sure once siyasi islerden elini etegini cekmis, yine muzikle ugrasmaya baslamisti.

lennon'i seven otcu, biraci, gitarci abilerle ablalar, paul mccartney'i, "ya kanka o adam hep cebini dusundu serefsiz ya," dedikten sonra, iphone'lariyla berkecanlari arayarak starbucks'a giderler, sisteme olan isyanlarini da aksam ezanindan birkac dakika once kosa kosa eve giderek, sabahlari servise bes dakika gec binerek tamamlarlar.

john lennon kim midir? sesi vasat, tipsiz, al yanakli bir liverpool delikanlisidir, sanat okulunun reisidir, kizlari kesen, okulundakileri doven bir firlamadir, lahmacun soylesen oturur yer, sogani yumruguyla kirar. devrim sehidi, ozgurluk havarisi, postmodern peygamber olarak bellediginiz adam john degil. bunu kendisi bile degistiremez. o hep, yapayalniz, annesiz, babasiz bir cocuk kaldi. teyzesinde, stuart'ta, paul'de, cynthia'da ve en son yoko'da hep annesini aradi, hepsi bu. kocaman aklinda yarattiklarini soyledi sonra bizlere, kutup yildizina, butun evrene. siz gozlugunu takip kari kiz dusurun, aforizmalarini lastiklestirin diye dogmadi o. bu adami isiltili frontman'lerle karistirmayin, cunku frontman bile degil. asla buyumemek laneti olan bir cocuk, icip icip kustugun en yakin arkadas, "karsim elli kurus var mi?" diyen okulun serserisi, gitar calip kiz dusuren yavsak. john lennon allah da degil, efsane de degil. icimizden birkac parca bir sey.

bu adami somurmenizden biktim veletler. cekin ellerinizi john'un uzerinden.
örnek alınacak bir insandır.hzengels john'a hayrandır.
düğününü cebeliarıkta yapmış.görsel
Ergenlerin eline düşmüş hem fikir hem müzik adamı. Tekrar sahiplenmek için modasının geçmesini beklemekteyim.
dünyadaki insanların saflığını ortaya döken ulu adam. abicim bana kimse hümanist ol demedi. idrak ettim ama oldum. ama bazı mallar dinlediği müzikle hümanist oluyor. yav insanlık ırkını sikeyim. kafa yok kafa.
bazen dünyayı tek o değiştirebilirdi diyorum. imagine'den daha fazlasını yapabilirdi.
eski bir dergi de şöyle bir yazısı alıntı yapılmıştır:
''çocuğum 16 yaşına geldiğinde eve şu saatte geleceksin dersem ve o da öyle yaparsa söyleyeceğim şu olacak: '' ben senin yaşındayken bana söylenenleri yapmazdım. cinsellikten uzak dur dediler, dinlemedim; sigara içme dediler, içtim'' eğer çocuğum kendisine her söyleneni yaparsa kahrolurum!!''
imagine parçasıyla insanı alıp götüren adamdır. RIP
aynen. imagine uçurup götürür insanı. doyulmayan insan. beatlesın da en iyisi bence.
Katledilişinin 33.yılı olan dahiyane müzisyen. Dünya barışı için çırpınmış olan insan.

R.I.P
öldürülmeden 6 saat önce katili için albüm imzalayan dünya barışı aşığı yüce insan.

buyrun bu da imza anının fotoğrafı (katil sağda): görsel

edit: yok artık! müziklerimi mix etmiş dinlerken john lennon'dan imagine çalmaya başlamıştı ve ben de açıp biraz didikleyeyim şu adamın hayatını dedim ve üstte yazdığım tüyleri diken diken olayı öğrendim. ardından da entry'yi girdim. ama işin asıl tüyleri diken diken eden kısmı, -entry'yi girdikten sonra- cinayetin yıl dönümü olduğunu öğrenmem oldu. az önce sol frame'de john lennon (6)'yı görünce öğrendim şok edici gerçeği. yok artık daha neler! koca 365 gün içerisinde nasıl olur böylesi bir tesadüf!?
Seni çok seviyorum. Sen gittiğinden beri çok tuhaf günler yaşıyoruz John, nobody told me'de söylediğin gibi ve bize de kimse söylemedi bunları. Hala aynı insanlar, umursamıyolar, hareket etmiyolar, bir yandan bazıları da açlıktan ölüyo. Ama artık bunları söyleyen birisi yok, tek fark bu. Sen yoksun. Liverpoollu John, John Lennon, Beatles'ın Lennon'ı, ya da her kimsen işte. Artık kimse şarkı söylemiyo, ya da ben dinlemiyorum, bilmiyorum. Bu yıl da ölüsün. Bu yıl da insanlar öldü. Bu yıl da hoşça kal. Seneye görüşürüz. iyi ki vardın.
Vahşet her yanda uluorta sergilenirken, sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir dünyada yaşıyoruz…

John Lennon