bugün

alfa mısın be adam.
3 kez arka arkaya balondor kazanmış olan efsane hollandalı futbolcu.
görsel
Hollandalı eski futbolcu, teknik direktör.
modern futbola ve forvet anlayışına en büyük katkıları olan futbolculardan biridir.

ama modern forvetin zirvesi brezilyalı ronaldodur, o ayrı tabi.
benim oyunum, biyografi kitabınıda yazandır...
Bugün Doğum günü olan efsane futbolcu. Evet.
Herhalde en fazla bu kadar olur. Babamın adamı yazmak için girdim ve yazılmış.

Babamın sarı faresi diyeyim.
allah rahmet eylesin.dünyaya gelmiş en büyük 5 topçudan biridir.
barcelona kendisi olmadan önce değil real madrid,atletico madrid seviyesinde bile değilken,kendisinin üstün çabaları sayesinde(futbolculuk ve teknik direktörlüğüyle) dünyanın en çok saygı duyulan kulübü oldu.sadece bu yönüyle bile saygıyı hak ediyor.keşke hollandanın bir dünya kupası aldığını görebilseydi.mekanın cennet olsun güzel insan.
pelenin rekorları maradonanın kupaları cruyff un ise kupalarla ölçülemeyecek asalet vardır.
14 numaralı futbol efsanesi.
ben böyle bir zeka görmedim.

amma ve lakin sigara mı futbol mu diye sorduklarında sigarayı seçtim cümlesi beni çok üzmüştür. çünkü onu daha fazla izleyemeyecektik.
tanrının yanında huzurlu ol!
kesinlikle en iyi ortasahalardan biriydi ve yaşadığı döneme damga vuran biriydi gerorge best johan cruff maradona totti herzaman saygıyı hak ediyorlar.
Büyük adamdı..
hiçbişeye üzülmedim ölümüne üzüldüm..
gebermiştir. açık ve net.
ne sigarakolik adammış be rahmetli. evet.
--spoiler--
"Doktorlar sigarayı bırakmazsam futbol oynayamayacağımı söylediler, ben de futbolu bıraktım"
--spoiler--

ışıklar içinde..

görsel

son kramponları 30 bin euroya satılmış.
https://www.bbc.com/turkc...1?ocid=socialflow_twitter
efsanedir. biz futbol romantikleri ayrı bir sever.

bulunduğu dönemin celtic ajax çekişmesini bilmek yeterli.
Modern futbolun rinus Micels ile birlikte mucidi olan, ne yazık ki kaybettiğimiz futbol devi. Tanrı ruhunu affetsin.
Penaltı atısında takım arkadasına pas verip tekrar ondan gelen pasla gol atan efsane.
Bir sistemin kurucusu olan futbolcu. Evet.
total futbolun öncülerinden olan efsane futbolcu.

sevenlerine allah sabır versin. futbolun başı sağolsun.
Allah rahmet eylesin çok severdim adamı.
"doktorlar ya futbolu ya sigarayı bırakmam gerektiğini söylediler ben de futbolu bıraktım" demişti . sigarayı bırakmayarak akciğer kanseri olarak bedelini ödedi.

şimdi ki barcelona'nın yaratıcısı ışıklar içinde yatsın.