bugün

Bir (bkz: mike portnoy) olmasa da sağlam davulcuydu rahmetli.
bir nesile bateriyi sevdirmiş deli baterist. uykusunda hayatını kaybetmiştir maalesef. sevenlerini hüzne boğmuştur.
reise özenip çalamadığım halde eve bateri kurmuştum.
komşularla binbir kavgaya rağmen direndim satmadım öğrendim.
ışıklar içinde uyusun kendisini seviyordum.
Corey taylor'ın, Joey'i Slipknottan kovduktan sonra, Joey kendini bir daha toparlayamadı.. Umarım vicdan azabı çekiyorsundur Corey!..
46 yaşında hayatını kaybetmiş.

https://www.hurriyet.com....=t.co&utm_medium=post
Allah rahmet eylesin iyi bir bateristti.genç yaşta hayatını kaybetti. Paul gray'den sonra slipknot bir üyesini daha kaybetti.
Gözümden 1 damla yaş aktı. Bı ara sırf bunları dinliyodum. Vay bee.
mekanı cennet olsun. vefat haberiyle üzmüştür.
2013'te "bu yaştan sonra gruptan ayrılıp ne yapacak" diye yazmışım, tabi hastalığından sonra haberimiz oldu.
clown ve corey taylor ne düşünüyorlar şu an merak ediyorum.
paul gray'in ardından ağlayan corey bu sefer ağlayacak mı?
grubun kurucusunu, arkadaşlarını hastalık zamanında ortada bırakmaları zaten yakışmamıştı. ona rağmen efsane her zaman slipknot'taki kardeşlerim diye anmaya devam etti kendilerini.

metal davulcuları arasında en beğendiğim isimlerdendi her zaman. hatta people equal shit şarkısında coştuğu performansı slipknot'ı dinlemeye başlama sebebimdir. dümdüz saçlarını savura savura hayvan gibi davul çalmasıyla hatırlanacak.

dead memories ile uğurluyoruz.*
sağlam bateristti. huzur içinde uyusun.
46 yaşında aramızdan ayrılan efsane slipknot bateristi. slipknot'un kendisine yaptığı şerefsizliği unutmuyorum, huzur içinde uyusun. Şimdi bir Psychosocial, Vendetta dinlenir işte.
An itibari ile vefat etmiştir. RIP.
bilinen adıyla Joey Jordison (d. 26 Nisan 1975, Des Moines, Iowa, ABD), Slipknot'ın eski bateristi ve söz yazarıdır. Aynı zamanda prodüktördür.Bununla birlikte bir horror punk grubu olan Murderdolls'ta gitaristlik yapmaktadır. Modern Drummer tarafından 2001 yılında en iyi baterist ödülü aldı. "Double cross" kullanışı ve ritimleriyle bilinen bir baterist ve dünyanın en iyi "double cross" kullanan bateristi kabul edilmektedir.[kaynak belirtilmeli] Tek ayağıyla helikopter sesi çıkarabildiği söylenmektedir.[kaynak belirtilmeli] Jordison en son kullandığı bagetlerinin kırmızı boyasına sağ ve sol kolundan alınan bir tüp kanı karıştırarak yaptırmıştır. Gruptaki numarası #1'dir .Her albüm için farklı versiyonda kabuki maskesi takmaktadır.

1975 yılında Des Moines, Iowa Mercy hastanesi'nde doğmuştur. Müzik hayatına ilkokul takımında gitar çalarak başlamıştır.Daha sonra ailesinin 8 yaşında hediye ettiği bateri setiyle bateri öğrenmeye başlamıştır.Ardından Iowa'nın batısındaki Valley Lisesi'ne gitmiştir. Jordison, lisesinin baterist takımında en az bir caz grubu kadar iyi davul çalmaktaymış. Lise yıllarında olabildiğince müziğe odaklanmaya başlamış. 15 yaşında ilk ciddi grubu olan Modifidious'ta bateri çalmaya başlamış. Daha sonra türünü ilerleterek bu bir speed metal grubu olmuştur.Bu grupla birlikte konserlerde çalmaya başlamıştır ve o zamanlar Atomic Opera'da çalan James Root ve Heads on the Wall'da çalan Shawn Crahan'la tanışmasına yarar sağlamıştır.Sonraki yıllarda Paul Gray, Shawn Crahan, Josh Brainard, Donnie Steele, Anders Colsefini ve Craig "133" Jones ile Slipknot'ı kurup Visceral ve Mud Fuchia adında iki demo yayınlamışlardır.Daha sonra grup ile değişme dönemine girmiştir.

17 Eylül 2013'te Loudwire'nin En iyi Metal Davulcusu yarışmasında oylamalar sonucu yarı finalde Dave Lombardo'yu ve finalde Vinnie Paul'u eleyerek birinci olmuştur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Joey_Jordison
Slipknot ve Murderdolls gruplarının bagetlerinin kırmızı kısmını kendi kanından yaptığı bilinen insan üstü yetenekli bateristi.
asıl ismi nathan jonas jordison olan usta baterist. slipknot grubunda uzun süre baterist olarak kaldıktan sonra 2013 yılında gruptan ayrılmıştır. modern drummer tarafından genellikle en iyi metal müzik davulcusu seçilir.2013'te de loudwire'nin en iyi metal davulcusu yarışmasında oylamalar sonucu yarı finalde dave lombardo'yu ve finalde vinnie paul'u eleyerek birinci olmuştur. ayrıca murderdolls grubunda gitaristlik yapmıştır.
16 lık twin pedal kullanan, japon kabuki maskesi takan, inanılmaz seri çalabilen ve beni bateri almaya ikna eden adam. Slipknottan ayrıldığı söyleniyor. umarım geri döner.
Başta corey'in da Allah belasını vermesi dileğiyle.. bu gidişata neden olan hepsinin ta mına koyim.. şerefsizler. başka da söyleyecek laf bulamıyorum . güzelim 2014'de bu yapılırmı lan. biz 2014 albümü beklerken.. al işte slipknot' tan soğumamıza neden oldu a.k. şerefsizleri yüzünden. her neyse slipknot'ı bir daha dinlemeyiz olur biter. lan joey bir slipknot ekibi 2, yani grubun demirbaşını saldınız olum varya ne mallar adamlarmışsınız lan.
slipknot'dan ayrıldıktan sonra hangi grupta yer alacağı merakla beklenmektedir.
slipknot'tan ayrılmasına fazlasıyla şaşırdığım davulcudur. malum slipknot dendiğinde akla gelen ilk eleman joey jordison'dur. bakalım bundan sonrasında ne gibi projeler içerisinde yer alacak? takip etmekteyiz.
muhtemelen slipknotun bütün kadrosu değişecekmiş gibi gösteren artık dinlemek için morderdools'a falan kayacağımız en hatasız ve güzel bateri çalan adama joey jordison denir.
yeteneğini söyleyebileceğim tek bir olumsuz eleştirim yok.bundan 5-6 sene evvel performansını dinledim slipknot'ta.sololarını dinlemek ayrıca bir keyifti.bir ara korn'da falan da çalmıştı.severek takip ettiğimiz bir abimizdi.uzun zamandır ilgilenmiyorum bu piyasayla,ayrılmış gruptan.ne diyelim gönlüne göre olsun joey!*
bu yaştan sonra slipknot'tan ayrılıp ne yapacağı merak konusu süper davulcu. max cavalera'nın sepultura'dan ayrılışılı ile benzer etkiyi yaratması muhtemel.
slipknot'dan ayrılmasına şaşırdığım , ama mutlu olduğum müthiş baterist.

kısa boylu olması sebebiyle lise'de kompleks yapmış ve sırf bu yüzden stres atmak için bateriye sarmıştır..bu da anektod.
slipknot'tan ayrılmıştır, çok da iyi yapmıştır. yeteneğini harcıyordu o grupta.

http://en.wikipedia.org/w...Jordison#Leaving_Slipknot
dünyanın en harika bateristidir slipknot grubunda çalar kısa boyludur gruptaki numarası 1dir. Ayrıca wednesday 13 denen fazla bilinmeyen bir gruptada gitar çalmaktadır.
aşağıdaki videosu ile "çılgın atmak" deyiminin ne demek olduğunu gösteren baterist.

http://www.youtube.com/watch?v=ZN7o7oolaA4