bugün

yapımı çok kolayken neden bu kadar abartıldığını anlayamadığım yemek. Ne bu yapabiliyorum havaları canım?
neyse siz daha iyi bilirsiniz tabi.
Gaziantep’te yediğim ve hala tadını aradığım muazzam bir detay. Yapılan çok yer var ama yerini tutmadığı bir gerçek var.
Hastasıyım.

Yapanım olmadığı için oturup (tabi ki bağdaş kurmak suretiyle ve sofra örtüsünü dizlerime kadar çekerek) kendim yapmaya çalıştım bir kaç kez. Ancak her seferinde çorabı delip çıkan başparmak gibi deliyorum bulguru. Tak! Bıraktım ben de. Sabah oldu takım elbisemi giyip plazaya gittim. Hiç o sahneleri yaşamamış bir insan gibi hayatıma devam ettim.
Bakın iddia ediyorum benim yediğim kadar lezzetlisini yüzde 99 unuz yememiştir. Zaten antepte yemediyseniz hiç şansınız yok. Evet
annemin yaptığı, cevizlisini ailecek az önce yemiş olduğum tarifsiz lezzetli yemek. yanında sebze salatası ve ayran iyi gider.
Kolay duygulanıp incinen, duygulu, hassas, hisli bir köfte çeşididir.
Şu saatte normalde acıkmam ama olsa da yenir yani.bol limon sıkarım neyse..
olsa da yesek dedirtendir.
görsel
gecenin bu vaktinde bu başlığı hortlatan eeeeyy yazar efendi. sen kimsin yav? ayıp değil mi şimdi bu?
Canım çektimi gömdüğüm köfte. Limonu üstüne sıkınca pek lezzetli olur.
olsa da yesek .
yüreğimde ''gitme'' diyecek takat kalmadı benim. sevmeye mecalim yok anlıyor musun asuman ? zaten senin pederin kara listesinin kenar süsü olmuşuz. ne yapayım seni de kendimle beraber yakayım mı ? hem bakma sen evleneceğin adam kötü biri değil. En azından parası var yaparsın bi çocuk oturursun aşşağı.

merak etme, mükremin çıtır'ı da unuttuğundan daha az hatırlarsın..

Hani insanın canı bazen, hiç hesapta yokken içli köfte ister ya, öyle bir şey işte. o gün de köfte yemeyiver be asuman..
haşlaması daha iyi olur. çatalla böldüğünde içinden çıkan buhar bile yeter.
bölgelere göre pişirme yöntemi ve malzemeleri değişiklik gösteren köftemiz. ben kabuğu ince içinde cevizi bol olanı seviyorum.
tıpkı tarhana gibi yöresel olarak malzemesi ve yapılış usulü değişiklik gösterebilir.
kimi zaman içine az malzeme konulup üzerine mantı gibi salça, yoğurt falan yapılır.
kıyma ile olsun, ıspanak ile olsun veya boş olsun her çeşidi ayrı lezzet içeren; her bölgede yapımı, adı, tarifi değişiklik gösteren oldukça sağlıklı ve lezzetli bir anne yemeğidir. çokça sevilir
Yapmasını bilmem ama fena yerim.
Kızartma ve haşlama olarak iki türlü pişiriliyor.
Haşlama olanı denemedim yalnız kızartma olanı tam bana göre. bolca limon sıkıp yemesi keyifli oluyor.
Nasıl yapıldığı konusuna gelirsek, hiç yapmadım.
yenilmesi en itici köftelerden biridir. lan içinde kıyma mikroskop la görünüyor. evet..
En guzeli kaynamis olanidir. Acacaksin ikiye ortadan basacaksin limonu ve ayranla cila yapacaksin..

Off canim cekti lan.

Pesinen edit: erkegim.
her şeyi içine atandır. kıymayı, soğanı vs.
1 defa tattığım ve beğendiğim yiyecek.
sevdiğimiz köftedir. makinesiyle hamurunu çekerdim.
bu saatte karşımda duran.
yesem bir dert yemesem bir dert.