bugün

çok fazla içki içen birinin kullandığı ya da o kişi için başkaları tarafından kullanılan bir deyiştir.
(bkz: o son dubleyi içmicektim)
ertesi güne dayak yemiş gibi uyanan insan modelinin deyişidir.
anlamsız bir harekettir.

şimdi efendim içki neden içilir? aşina olmamızdan rakıyı baz alalım. rakı masası adlı muhteşem bir kültüre sahibiz. o masanın adabına göre içkimiz yavaş yavaş içilir. amaç muhabbettir. mutlu, keyifli olmaktır. çok konuşmayanı açmaktır, beraber eğlenmektir. o masanın adabı budur. çakırkeyif olunca bırakırsın. çünkü en mutlu en çok zevk aldığın kısım odur masada.

bunun yanında rusların iş toplantılarında bardaktan fondip şeklinde değil, kapaktan içtikleri vodkalara kadar bir sürü örnek verilebilir.

lakin yaş grubu 16-21 arasındaki günümüz gençlerinin aklında hala "öyle bir sarhoş olsam ki yarın herkese artizlik yapsam, sonra ben öyle bi sarhoş oldum ki diye anlatsam millete.." gibi saçma sapan, ne idiğü belirsiz bir düşünce vardır. evladım git kolonya iç. kirletme şu meretin anlamını. kaçırma ulan işte fazla!

mutlu olmak için içmiyor musun sen bu zımbırtıyı? neden fazla içip b.kunu çıkarıyosun bebeğim? miden yanıyor, başın ağrıyor, çıkardığın rezillikler osu busu kustun sıçtın iyi mi oldu? lan adabında iç muhabbetini et, sonra git kafan rahat uyu lan!

adam olmazsınız siz... bak akşam oldu hüzünlendim ben yine.. hanım dolapta küçük olcaktı..
sarhoş olup ya ortalık bi yerde sızar kalırsın ya da etrafla uğraşırsın anlamsız hareketler yaparsın. olacak şey budur.
gereksizdir. içki içmesini bilen nerede duracağını da bilmelidir.
ertesi gün her zamankinden farklı olarak bir baş ağrısı ve ağzınızın içi kupkuru olmuş bir halde kalkmanıza yol açacak olay.
halbuki yatmadan önce alca seltzer içilse bunların hiçbiri olmayacak değil mi ama?
için için ama sapıtmayın. adam akıllı için kalkın. eğer engel olamıyorsanız vurun kafayı yatın bu kadar basit.