bugün

temiz tc no var mı elinde. benim içki kotam dolduda.
nereye domalıyoruz dediğim öneri.
içkiyi nufüsumuza mı geçiricez? sorusunu akıllara getirir. saçmadır, gereksizdir.
Sakirtler kudurdu amk. Size ne kimin icki ictiginden pezevenk? Adam çalışır gider çatır çatır yer icer kariya kiza yedirir. Sana ne lan sana ne? Senin götüne giren bisey mi var?
Vergisini yiyen kimse onun adını da sisteme kaydedelim yasası ile iyi gider.
Mesela silsile şöyle olabilir

Mehmet Görmez (Diyanet işleri başkanı) 980.334.443 LT
Rahmi Yaran (istanbul müftüsü) 12.489.633 LT

Ben beğendim
tekel bayilerinin önünde bir liracıların* türemesine sebep olacak yasa olur. "ver bi lira kendime yazdırayım"

boş iş yaptığın yatırımla kalırsın. gerçi en azından dilenciler çalışmaya başlamış olur.

edit: korkudan değilde kimse ne sebeple olursa olsun "fişlenmek" istemez.
Bir çok avrupa ülkesinde kullanılan yasa.

gayet faydalı olur. kamu alacağı adamın ne halk olduğunu bilsin. özel kadrolara kesinlikle bunlar alınmasın.
Sonraki adım camilere kart basarak girilmesidir.
Bana ne ben içmiyorum, içen düşünsün onun derdine demi biz düşek?
abi ben tcmi unuttum sen bana şimdi ver ben sana bir dakine 2 tc veriyim.
iyi olacak uygulama bizim gizlimiz saklımız yok ne yapyorsak ortada. müminlerin ve akplilerin gerçek yüzü ortaya çìkar.
Gercekse çok komik degilse faciadır.
fişlenme değil, doğrudan orospu çocukluğudur. bütün ülkede alkol satışını yasaklasanız bile asla içmeme engel olamayacaksınız. isterseniz şeriat getirin yine fark etmez.
passolig gibi bir sistem olacakmış. adı da alkolcard. içkinin kişi başı en fazla iki bira alınabilecek.
arta kalan her şey gibi yalan olacak yasadır.
o yasa cikmaya yakin stoklarin baslayacagi ve icki satisinin tavan yapacagi bi gercektir. ayrica yasa cikarsa giderim bu ulkeden.
Ooo fişleme alırım bi dal... Ülkede her şey gammazlama üzerine kurulmaya başladı. Sanane kardeşim kazandığı parayı istediği yere yatırır. iddaa oynayanları, at yarışı oynayanları vs herkesi fişleyecek misiniz? Neyin kafası?
insanları fişlemek için kullanılacak yasadır. tecavüzcü ve tacizci ile alakası yoktur. dinci ülkede yaşanan erozyondur.
He bok. Öyle bir şey olmaz götünüzden sallamayın.
Yaftalamanin bu kadarı.
Onun yerine sigaraya böyle bir uygulama başlatılması gereklidir.
- bana çarpı iki yaz. iyi içiyor desinler hehehe.
destekleyeceğim yasa.

"sürüden " bi farkımız olur.
o zaman çok alanlara da indirim uygulansın.
oooo efenim düzenli müşterimizsiniz siz bizim bu da müessesenin ikramı olsun.
alkol ve sigaradan dehşet vergi geliri sağlayan devletin kendi bacağına sıkmasıdır.