bugün

bir kediye bile yapılan şerefsizliğe türkiye de hangi ilin hALKI böyle tepki verir.

iZMiRE FAŞO GAVUR diyen hibineler izmirin ne üstün bir şehir olduğunu bilmezler.
beyaz türklerimizin nacizane isteği. destekliyorum arkadaşım sizi, eğer gerçekten böyle bir şey isteyen varsa canıma minnet, hiç olmazsa çoğu zaman türk'üm demekten utanmam. siz beyaz türklüğünüzü ilan edersiniz, ben de türk olarak kalır, ırkımla, memleketimle kendimi değil, düşüncelerimle insanlığımı savunurum. ne ala.
izmir ülke olursa istanbul kıta olur. *
(bkz: bira da verin)
miss izmir güzellik yarışmasına katılan izmir sever bir dişinin isteğidir.**
--spoiler--
izmir ülke olsun. penguenler ölmesin. ehe bu kadar. ay ay pardon unutmadan söyleyeyim;berke de cansu dan ayrılsın istiyorum.
--spoiler--
böyle şeylere gerek olmadığını artık herkesin anlaması gereken bir önermedir.

izmirimizi çok güzel tamam. izmir bazı şehirlere göre çok daha modern olabilir. ama bu söylemin, güneydoğu kürdistan olsun demekten ne farkı vardır? merak ediyorum.

bir izmirli olarak bu önermeye sonuna kadar karşı çıkıyorum.

izmir ülke olmasın. ülkemiz izmir gibi olsun! o yeter zaten türkiyemize.
böyle yobazlara ilgi gösterilmeyerek prim yapmaları engellenmelidir.izmir ayrı ülke olamaz sadece güzel ülkemizin yaşadığım ilidir.
gereksiz iddiadır. izmir zaten farklı mozaikleri ustalıkla eritmesi, düşünce özgürlüğüne verdiği önem ile apayrı bir coğrafyadır.
milli marşlarının; bütün mallar toplandık toplandık toooplandık toplandık... diye sürmesi muhtemeldir.
istanbul için söylendi duruldu zamanında baktılar ki olmuyor şimdi izmir'e mi talip olundu. ne acayip fikirlerde bulunuyoruz. ülkeyi ülke ettikte, içinden başka ülkeler çıkarmaya çalışıyoruz. batıyla daha fazla uğraşıcağımıza doğuyu batıya eşleştirelim. içimizde kendimizi aynı konuma getirmeden birde içimizden başka ülke çıkarmak... trajikomik geliyor.
böyle düşünceler yüzünden türkiye bu hale gelmiştir. düşünce özgürlüğünü olumlu yönde kullanmak gerek. saçmalamak değil.
tehlikeli öneridir. insanların bilinç altına girmesi bile, psikolojik olarak etki bırakacaktır.
bölücülüğün boyutudur. izmir candır, ciğerdir. Aşktır, yaşam felsefesidir. Ancak ayrı bir ülke değildir, olamaz. Biz burayı kola karşılığında almadık, onlarca atamızı şehit vererek aldık.

Dolayısıyla en abes düşüncelerin başında "izmir'in ayrı bir ülke olma ütopyası" gelir. *
(bkz: laikland)
(bkz: adana cumhuriyeti)
(bkz: türkiye den sıkıldığım zaman izmir e giderim ben)
yazılanlara bakıyorum da güneydoğu özerk olsun diyenlere gıkını çıkarmayanlar, bu başlığa kin kusmus. o kadar ulusal bütünlükten yana iseniz ilk önce bdp'nin küstahlıklarına ses çıkarın da, sonra gelin bu başlığa böğürün.
ülkenin .mına koyup zarar verenlerin gitmesini, ölmesini isteyince "faşist" damgasını yiyen kişilerin en son çözüm olarak "bari biz ayrılalım" demesidir.
ama o olmaz, bu olmaz. zorunda mı izmirliler bu ekonomik baskıyı, bu göçü çekmek?
eskiden karşı olduğum, ancak artık destek verdiğim kampanya.
her iki tarafında bu kadar farklı eğilimler gösterdiğini görünce, her gün binlerce entry'nin bu yönde girildiğini görünce, doğal olarak çözüm budur. veya ülke bölünmesin; onlar yunanistan'a göçsün.
(bkz: ion uygarlığını yeniden canlandırıyoruz beyler)

700 tane mal toplanmış işte. kafaya takmaya gerek yok pek.
Güldüren başlıktır. izmirden ülke olsa güvercinler insan yerdi.
bir de türkiyeye vize uygulasa tadından yenmez.
izmir ülke olsun demek, "türkiye izmir olsun" demek anlamına da gelebilir.
izmir ülkedir, hakkari gibi, uşak gibi, tokat gibi, diyarbakır gibi, antalya gibi ülkedir, ülkenindir, bizimdir.

ali, insandır.
ayşe de insandır.

şehirler de farklıdır ama ülkemindir.

(bkz: izmirliyim)
yok olsun daha iyidir.