bugün

izmirde büyüyüp, dışarıya çıkmayan adamların hadi lan oradan yarram demelerine aldırmadan, doğu, güneydoğu, ve iç anadolu türkiyenin hangi iline giderseniz gidin izmirde ki belediyecilikten 10 gömlek üstte ve hastanelerde de 10 gömlek üstte olduğunu görüp, sonra izmir için gelişmiş bir köy cümlesine hak verileceği tespit.

--spoiler--
amına koyduğum karşıyaka devlet hastanesinin bir halini görün, güneydoğuda ki hastanelerden daha rezil bir durumda, böyle bir şey yok. bu şehri kim böyle yaptı ise, onun ben amına koyayım. izban desen 8 yılda anca tamamladılar. çevre temizliği 0, hele yağmur yağınca logar kapaklarının açılarak boklu izmir olmasını hiç söylemiyorum bile.
--spoiler--
ilk başta eksilediğim sonra hak verdiğim durum oldu. belediyecilik anlayışı sıfır güzel şehrimde.
örnek vermek gerekirse,
şehrin en lüks sayılabilecek yerlerinden olan mavişehir e tramway hattı yapılıyor. orada şu an trafik felç durumda.
düşününce oradaki herkesin zaten aracı var. hadi yok diyelim metro var 200 metre ileride.
akşam iş çıkışları eve gitmek çok büyük eziyet halini alıyor. bir de yağmur yağarsa altyapısı sıfır olan kent atlantise dönüyor.
ama yine de istanbul trafiğini yaşamış olan birisi olarak şükür demekte fayda var.
Ankara kadar mı? Hep düşünüyorum Ata'm başkent yapmasaydi ne olurdu diye. Begenmeyen gelmez yasamaz olur biter. Çamur atmayalım lütfen.
doğrudur. izmir bir köydür. ankara kadar ihtişamlı ve görkemli olamaz.
şu aralar artık tam bir köy diyebileceğim yerdir.

(bkz: lanet olsun izmir büyükşehir belediyesi ne)

seçimler yaklaşırken, biraz sağı solu kazayım'da, yıllardır bu gezizekalıların oylarını topladığım gibi, yineleyerek göz boyama usulü ile tekrar oy toplayayım düşüncesi ile hareket edip, izsu borularını döşerken, şehri en işlek kavşağına çıkan yolun/yollarına *mına koyma durumudur. böyle belediyecilik olmaz olsun.

buyurun malum resim.
resim gaziosmanpaşa kavşağında mukim 275/6 Sok bayraklı/izmir megaron apartmanından çekilmiştir.

görsel
Buca ilçesi için geçerli bir önermedir.
hak verdiğim cümle.

chp'nin izmir'de koyunu aday gösterse kazanacak durumu var ama işini yapan düzgün aday sunmuyor. böyle giderse çok oy kaybedecekler bb seçimlerinde.
Afedersiniz ama izmirlilere bu az bile.
görsel
görsel