bugün

camii sorarken sıkıntı çekilebilir.
bişey olmaz. 40 plaka ile gezilmiştir, sıkıntı çıkmamıştır.
yanlış yere park edilirse çekilebilir.
Yozgat plakalı araçla geçmekten iyi olandır.
insana tarifi imkansız rezaletler yaşatabilecek badire.

Efendim,

Paşa torunu olduğum ve devlet - i aliyye'ye olan bunca sevgimi hala daha bilmeyen yok.

Malumunuz şu dünyada bir fes bir takke ile hayatını idame ettiren, elinden üç hilalli osmanlı bayrağı düşmeyen feyiz dolu, iri penisli bir paşa torunu olarak dünyevi işlerle pek alakam yoktur. Lakin paşa dedemin akıllı yatırım yaparak izmir'den aldığı arsaya talip çıkınca izmir'e yolum düştü. Bu vesileyle çiğdem hanım'ı görürüm deyip atladım hususime. Ki o olayın detayını da bir başka sohbetimizde naklettik.
(bkz: Denize düşen fesin fötr şapkaya dönüşmesi)

Efendim izmir'e girdiğim gibi bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım. Zira dip diri göğüslü genç bayanların keskin bakışları hususimin camlarını delip geçmekteydi. Ben ve penisim bu durumdan rahatsız olsak da belli etmemeye özen gösteriyorduk. Eee yaban ellerdeydik, naçardık.

Efendim, insanlık hali olarak en nihayetinde bir kırmızı ışıkta durmam gerekti. Gözüm ışığın altında bekleyen meraklı ve bir o kadar kıvrımlı vücutlu bayanlara ilişti. Paşa hislerim beni uyarsa da artık bir şeyler yapmak için çok geçti.

Işıkta durur durmaz bu kızlar gelip camıma tıklatmaya, efenim hususimin üzerine abanmaya başladılar. Her konya beyedendisi gibi camı aralayıp dertleri ne öğrenmek istedim.

-buyrun evladım.
+ımmmm, şey beyefendi... acabaa.. acaba konyalıların penisi gerçekten efsanelerdeki kadar büyük mü?

Fesim başıma yıkılmıştı. Resmen diri vücutlu bayanlar tarafından araştırma konusu olmuştum. Viyana kapılarını kuşatan paşa dedemin torunu olarak böylesine mesnetsiz bir ifadeye karşı ne yapacağımı bilemez haldeydim.

+bayım, lütfen söyler misiniz bu doğru mu?
-sen ne dersin be bre mel'un!

, deyip gaza bastım ve oradan uzaklaştım.

Aahh devlet-i aliyye ah. Yaşasan da görsen ülke ne hallere düştü, koskoca cihan devleti kimlere kaldı?!
izmir'de 42 plakalı arabayla gezmektir.
sıkıntı yaratacak bir olaydır hele birde plaka 42 R ile başlarsa tam efsane olur.