bugün

dittirsin gitsin hayatımdan.
Olmak kolay.
Bu aralar işten çıkarıldığım için pek göremediğim tostlardır.
yeryüzündeki insanların hemen hemen hepsi (hepimizin arkasından böyle seslenen en az bir kişi olmuştur).
bir karma sıfatı.
az önce bir yazarın karmasında bunun yazdığını fark ettim
görsel
Anlayamiyorum neden boyle. Beraber birsuru ani biriktirdiginiz onun kotu anlarinda yaninda oldugunuz surekli gulup eglendiginiz o arkadaslariniz basiniz gercekten derde gireiginde veya dertlescek birini aradiginizda kayboluverirler veya "hmm anladım cok kotu olmus ya uzulme" diyip yalandan bi iki soru sorup konu degistirirler. Oysa siz onunla aranizdaki samimiyetin daha ileri boyutlarda olsugunu zannetmektesinizdir. Insana cok koyar. Dertlesceginiz olaya uzulmekten cok dostunuzun bu davranisina uzulur derdinize dert eklersiniz. Ama biryandan kime deger verdiginizi gordugunuz icin buruk bi sevinc yasarsiniz. Turnusol kagidi gibidir bu tur kotu gunler.
sayfamda yazan şey ulupuanin olduğu yerde yazıyor .
su anki karmam. Toroglundan daha guzel bence.
Bence iyi gün dostu, kötü gün dostundan daha önemli.

Kötü günde herkes yanınızda olur ama iyi gününüzde kıskanmadan, çekememezlik etmeden yanınızda olacak; sadece mutluluğunuzla mutlu olabilecek kişi bulmak zordur.
Ben degilim hem iyi hem kötü gün dostuyum yani komple dostum.
Aslında dostun en hasıdır.

En mutlu olduğun, meselâ terfi aldığın, şahane bir iş teklifi aldığın ya da ne bileyim piyangodan büyük ikramiyeyi kazandığın gün, kıskanmadan, hayıflanmadan yanında olup, sevincine ortak olan, senin ićin gözleri dolan, sımsıkı sarılan insan senin dostun hatta dosttan ötesidir.

Bak bi düşün, bana hak vereceksin.
Benmişim sonradan farkettim,yanında olamadığım zamanlarda başına gelenleri duyduğumda.
Kötü gününüzde yüzünüze bile bakmayan, iyi gününüzde yanınızdan ayrılmayan insanlardır.

Onca derdi, kötü günü yaşadım yoktunuz. Dostu değil misiniz iyi günlerimin? iyiyim işte buyurunuz.
hiç hak etmediğim karma...
iyi günde var olup zor günde olmayanlardır. yahu dostun güne göre şekilleneni nasıl olabilir?
Sanılanın aksine iyi gün dostudur en kıymetli dost.
Şöyle ki,
Mutluluğunuzu, terfinizi, başarınızı zerre kıskanmadan, sizin adınıza aynı coşkuyla sevinen dosttur en iyi olan dost.
Ve o iyi gün dostu, en kötü gününüzde de yanınında olacak nefis bir kötü gün dostudur aslında...
Kulağınıza küpe edin bu tespiti... Demedi demeyin...
iyi zamanımızda bunu tek başımıza yaşayacak kadar mütevazi olamamamız, kötü zamanımızda da daha iyi hissetmek için başka insanlara bel bağlamamız bu kavramı ortaya çıkarmıştır. eh kaka, pistir, kötüdür dediğin bu insanı sen yarattın aslında. çıkış yolu da bunun gayet farkında ve bilincinde olmaktır böylelikle üzülmez, üzdürmezsiniz kendinizi.
nerdesin honey.
Sigara paketindeki dal sayısı kadar hissedilen varlıklardır.
Tanım: bir insan çeşidi.

Dost değildir. Çıkarcı pezevengin ta kendisidir.

Böyle birini gördüğünüz zaman en başından hayatınızdan 300 km hızla atın.
Beni tanımlayan başlık.
atın bunları okyanuslara.
kaypak biridir. zamanında size ve çevrenize yamanmış sonra da utanmadan size kusur bulabilen bir karaktersizdir. farkedildiği an yol vermek gerekir yoksa sizi kendine bağımlı sanacak ve iyice götü kalkacaktır.
eksiye yakışmayan karma.