bugün

milliyetçilik duygularını alet ederek başlatılan yeni bir müslümanlığı linç girişimidir. bu konuyu sözlüğe taşıyanın da niyetini ortaya sa(ı)çmış bulunmakta. ben türküm dinim şamanizm diyenlerle aynı kafayı yaşamaktadır.
zira o marşı yazan ulu kimsenin müslümanlığıyla yarışabilecek kişi sayısı pek azdır. marş da tam anlamıyla bir türk-müslüman marşıdır(yazarının etnik kökeni farklı olsa da). bu söylem gerçekse söyleyen ya müslümanlığı bilmiyor ya da marşı hiç okumamış(!).
"mehmet akif kadar müslüman mısın piç?" sorusu ile karşı karşıya kalabilir.
Hakk'ıdır hakka tapan milletimin istiklal diyorsun ve müslümanım diye istiklal marşını okumam diyorsun. Alevi söylemidir diyeceğim. Alevilerde müslümandır. Allah'a inanırlar.
aklı başında hiçbir müslümanın kurmayacağı cümledir.
anasının amıdır efenim hemde En okkalısından. Böyle zihniyetin gelmişini geçmişini geleceğini sikerimdir. Bu zihniyetle aynı ülkede yaşamaya utanıyorumdur.
Not: hiç bir entariyi okumadan yazıyorum. Ayrıca Hadi basın eksiyi, fazla gecikmeyin. Ne mutlu TÜRKÜM diyene ulan.
sallama ! istiklal marşı yazarına bak da öyle konuş. neden bahsediyorsun sen !
muhtemelen daha önce yazmışımdır ama 90larda çevrede çokça gördüğümüz Milli görüşçü, tarikatçı, cemaatçi tiplerin ettiği tümcedir. O yıllarda cübbeli, çarşaflı insanlar herhangi bir ortamda istiklal marşı okununca ayağa kalkmaz, kalabalıklarsa da hakaret ederlerdi. Müdahale edildiğinde de bu köpekçe davranışları üzerine "çarşafıma, cübbeme, türbanıma karışıyorlar, cemaatime, tarikatıma saldırıyorlar" derlerdi. Ama tabi bugünkü Arap-Kürt iktidarı yepyeni bir medya üretti, geçmişi insanların aklından silmeye çalışıyorlar. istiklal Marşı düşmanlarını mazlum gibi gösteriyorlar. He koç he.
Bunu diyen sen ne Türk'sin ne müslüman.
Sen hiçsin kardeşim.Ulan deyyus! istiklal Marşını cephede senin gibi piçler de özgür olsun diye müslüman kadınlar müslüman erkekler yazdı.
hay aklını seveyim ne şekersin sen öyle.

beyin bedave insan söylemi.
tamamen aile terbiyesinden kaynaklanır.
müslüman olmanın ilk şartı özgür (hür) ve akıl sahibi olmak.Bu şartlar olmamışsa inanç olmaz.
emin olun m.akif de Müslümandı.
okumazsan okumadır..! Emin ol ki o yüce marşı okuyacak 1 kişi eksilecekse, onun yerine 100.000 kişi gelecektir. Anladık kendine saygın yok ama bari bu vatan için gözünü kırpmadan şehit olanlara saygın olsun.

görsel

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al
sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en
son ocak. O benim milletimin yıldızıdır,
parlayacak;O benimdir, o benim milletimindir
ancak.

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı
hilal! Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet,
bu celal? Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra
helal... Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin
istiklal!
ulan ne kadar serefsizsiniz asıl ateistler okumaz istiklal marsini her mısrasında yuce dinimiz islamı yucelten bir istiklal Marsimiz var.
Her ne kadar dinsizler utansada bu ulkenin ilelebet Marsi olacaktir Allah bu millrte bir daha istiklal marsi yazdirmasin .
istiklal marşını hazmederek ve anlayarak okumuş bir insanın söyleyebileceği bir söz değildir. bunu yapanın amacı fitne çıkartmak, provakasyon benzeri insan şerefini yerlere seren işler yapmaktır. kısacası (bkz: orospu çocuğu) olmaktır.

edit: eksilenmek değil de, bu orospu çocuklarıyla aynı ülkede, hatta dünyada yaşamak zoruma gidiyor. ben bunları yazdım diye doğruyu söyleyen olduğum için eksilenirim, ama sen ne yapsan bu orospu çocukluğunu ebediyen üzerinde taşırsın.
"Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli"
cümlesinden bihaber istiklal marşını bilmeyen provakasyoncu insan söylemi.
Beyin amcıklamasına güzel bir örnek.
tersten okuturuz o zaman deyip çük ü sıkılası müslümandır.
....
Ruhumun senden ilahi şudur ancak emeli:
Değmesin ma'bedimin göğsüne na-mahrem eli;
Bu ezanlar -- ki şehadetleri dinin temeli --....
.
O zaman vecd ile bin secde eder -- varsa -- taşım;
Her cerihamda, ilahi, boşanıp kanlı yaşım,....
Hakkıdır, Hakk'a tapan, milletimin istiklal.

istiklal marşından alıntı olan bu dizeler de Türklüğün Müslümanlığa engel olmadığı yeterince görünür zaten.
getirin o bacaksız veledi bana lütfen.
istiklal marşında dinimiz olan islam övülmüştür ki, okunmasında dinen bir sakınca yoktur.
müslümanların istiklal marşı okumaması gerektiğini düşünüyorum çünkü ben geri zekalıyım.
nutuk okumam çünkü ben atatürk'çüyüm...