bugün

gitme oralara.
esenler otogarında inmeyin. bakırköy de çiçekçilere yakalanmayın. bağcılar , esenyurt ve esenler e uğramayın yeter. he bu arada bu kıyağımı da unutmayın.
gelmeyin, yeterince kalabalık zaten.
gündüzleri saat 11 den önce akşamları 18.00 dan sonra trafiğe çıkmayın, akşamları heveslenip taksime gitmeyin giderseniz de istiklal caddesinden ayrılmayın, hiç tanımadığınız tipler size gülücük falan atıyorsa oradan derhal uzaklaşın, otogara yolunuz düşerse fazla takılmayın, 1 liran var mı diye yanaşanlara para vermeyin çünkü onların banka hesapları sizden kat be kat fazladır, şehir içerisinde gezecekseniz raylı sistemleri veya metrobüs seçeneğine yönelin, yanınızda birisi yokken özellikle gündüz vakti şirinevlerden uzak durun kaybolursunuz gibi tavsiyelerdir. daha çok fazlası da yazılabilir tabi..
yürüyen merdiven kullanırken, yürümek istemiyorsanız merdivenin sağ tarafında durun. Metroya binecekseniz önce inenlere yol verin.
taşı toprağı altın değil. kesin bilgi.
istanbul'u yenemezsiniz, belki o size tahammül edebilir.
gel kardeş gel, panayır var gel.
Hemen kendinizi istiklal'e atmayın.. Zaten tüm tabelalar arapça olmuş..
gitmeyin. inanın dışarıdan daha güzel. içeride bir bok olduğu yok. bazı güzellikleri uzaktan seyretmek daha iyidir.
Gelin gezin iyi hoştur ama yerleşmeyi düşünmeyin artık gerçekten biz sığamıyoruz şehre. Taştık artık her yer çok kalabalık. Okula normalde 15 dk'da yetişebilecekken insan selinden dolayı 20 dakikada ancak varabiliyorum yeter..
aracınızla gelmeyin. trafiği artırmayın.
Arabanız varsa navigasyona ihtiyacınız var.Yoksa kaybolursunuz. Metrobüse asla binmeyin, inemezsiniz. Şaka yapmıyorum. Yanınızda yüklü miktarda para taşımayın, 5 dakikaya hafiflersiniz. Telefonlarınıza dikkat edin. Kavgalara kesinlikle karışmayın. Uzun süre hayatta kalamayabilirsiniz. Mümkünse az gezin, her an bomba patlayabilir. Silahlı çatışmanın ortasında kalabilirsiniz. Her türlü pisliği barındırır bu lanet şehir.
gelmeyin. burası çok kalabalık.
Bilindik yerlerden ziyade bilen bilen birisiyle seçimleri ona bırakarak gezin. istanbul'a gelen hep aynı yerleri gezmek istiyor.
Aklın varsa gitme insan çöplüğünden başka bir şey değil.
Beykoza gidin. Hidiv'e çıkın.
Termosunuza cayinizi doldurup kuleliye cokun.
sakın gelmeyin bi halt yok.
not: ben sonradan gelmedim burada doğdum.
kızlar bana mesaj atın, gezdiririm belki.
Gitmeyin.
Ayakkabi boyacıları ve çiçekçilere dikkat. Özellikle kadıköy haldun taner civarında.
ulaşım araçlarını kullanın o rezillik içinde istanbul un tadını tam anlamıyla alırsınız.
geldiğiniz gibi gidin. evet.
kadıköy'e gidin,güzel.