bugün

kantini pek bir güzeldir, sarıca anfisinde en arkada kaloriferlerin üzerinden boğazı izlemek güzeldir, rauf versan'dan bütünlemede geçmek güzeldir, ha bir de girişte sağdaki heykel pek bir güzedir, son senemdir, seviyorumdur.
gerek türkiye çapında işinin ehli hocaları gerek kurum sınavlarında başarılı olup türkiye nin bürokrat ihtiyacını karşılayan öğrencileri ile ülkenin en kaliteli fakültelerinden biridir, bunu körler sağırlar birbirini ağırlar kisvesi altından sırıta sırıta söylemiyorum muhakkak bir gerçeğe parmak basıyorum, kantininden, öğrenci işlerindeki çıldırtan kırtasiyeciliğinden, kışın göt donduran alt katından ve eski zindan bozması amfilerinden inanılmaz haz aldığım fakültedir, mezunu olacağım bu sene itibariyle de hem ayrılığın verdiği hüznü taşıyor hem mezuniyetin haklı gururunu hissediyorum, son olarak anlatılmaz yaşanır diyorum efendim.

(bkz: rauf versan)

(bkz: naz çavuşoğlu)

(bkz: ersan şen)
Şaka maka 3 yılımı doldurduğum fakültedir. Kantini tartışmasız üniversitenin en güzel kantinidir.
3 tane bölümü olması ve kalabalık olmamasından kelli fakülteye sükûnet hakimdir.
Son 2 dönemimi çok büyük bir heyecanla geçireceğimdir.
3 yıldır okumakta olduğum, osmanlıdan bozma fakülte.
içerde hep bir kendini beğenmiş insanlar var, sevemedim bir türlü burayı.
berbat bi fakülte, hayal kırıklığı.
ilk senesinde dünya'nın, ikinci senesinde ülkenin, üçüncü senesinde fakültenin, son sınıfta ise kendisinin kurtulması için çalışılan fakültedir.
bu sene bitirdiğim fakültedir, eğer ki bir yerlere gelirsem, işe girersem buraya gireceğim.

(bkz: geleceğe güdümlü entry)
orjinal mülkiye dir. yani harward üniversitesini washington a taşısak ona harward üniversitesi diyebilir miyiz? ankaradaki okul bir memur meslek okulu olarak açıldı öylede kaldı.zira mülkiyenin efsane hocaları tahsin bekir balta hariç ankaraya gitmediler ve istanbul da kaldılar.ankara memur okulunun akademik faaliyetleri ideoloji özürlüdür.political science siyasal bilimler demek tir ve o istanbul siyasaldır. başlangıcını enderun olarak alabilirsiniz.feyz alın kıskanmayın.
üst düzey bürokratların yetiştiği okul.
Naylon mülkiye.
mülkiye demek ayıptır. mülkiye ankara sbf ile bütünleşmiştir. burası naylon sbf dir.
4 yıldır öğrencisi olduğum ve bir dört yıl daha okuyarak 8 yıllık tecrübemle muhtemelen en kıdemli öğrencisi olacağım fakülte. *
çakma mülkiyedir. (bkz: ezikliğin bu kadarı)
8 yıl okuyup siyasal bilgilerin bölüm değil de fakülte olduğunu bilmeyen öğrencilerin bulunduğu fakülte.
ama tabii ki azınlıktadır bu tip öğrenciler hatta tek tük'tür. son dönem kayakamların önemli bir bölümü bu fakülteden çıkıyor. o bakımdan tebrik edilesi.
hocaları ve öğrencileri barış sürecini yorumlamışlar:
http://bianet.org/bianet/...ilgiler-sureci-yorumluyor
Istanbul Üniversitesi'nde genelde öğrenci işleri vb şeyler pek işlek değildir, islemez kendi fakültemizin öğrenci işlerinden bilirim.
kamuya kapağı atamassa aç kalacak mezunlar veren fakültedir.
mekanı en güzel fakültelerden biridir. üniversitede hayatı yaşamak isteyenler için ideal. gelecek yönünden ise pek bir şey denemez. kızları komşuları olan hukuktan iyi iktisattan kötüdür.
binasındaki tadilattan dolayı öğrenci işleri ve yüksek lisans-doktora derslikleri istanbul çocuk mahkemeleri'ne, lisans derslikleri ise esnaf hastanesi'nin arkasındaki prefabriğe taşınmıştır. yeni gelecek öğrenciler için biraz hayal kırıklığı olabilir bu durum. ama 1-2 seneye kalmaz eski yerine geçecektir.
resterasyon nedeniyle derslerine 3 katlı, 6 sınıflı anti-modern olan ve dershaneyi andıran bir prefabrik kulübede devam eden güzelim fakültem..
Açıklanan son kaymakamlık sınav sonuçlarındaki 60 kişi arasına 11 kişi sokmayı başarmış fakülte. Birinci de iü sbf'den.

Yükselişi devam ediyor.
içimin derinliklerinde her zaman yatacak olan bölümdür.
devam zorunluluğu var mı burada? bilenler yazsın lütfen.
bugün itibariyle işletme bölümüne kaydolduğum fakülte. gülhane yerleşkesi harika ama 1 veya 2 sene prefabrikte ders göreceğiz. ilerleyen zamanlarda gidişata göre editleyebilirim. hayırlısı olsun.
http://iutercih.istanbul....ye_bu_kapidan_girilir.pdf