bugün

dandik fakültedir, en dandik bölümüde radyo sinema tv bölümüdür. ayrıca öğrencileride yarısı kıro yarısıda concondur. gazetecilik bölümü diğer bölümlerine göre daha kalifiye elemanlar yetiştirir. zaten okul gazetecilik üzerine kurulmuş. kaliteli hocalar olmasına rağmen dandik hocalarda vardır.
radyo sinema tv bölümünden mezun olduğum fakülte. rst bölümü en yüksek puanla öğrenci almasına rağmen fakültenin en dandik bölümüdğr. nerde maloz varsa toplanmış buraya. okulun gazetecilik bölümü diğer bölümlerine nispeten daha kalitelidir. halkla ilişkiler bölümü 2-3 dersle idare ediyor ama yinede rst bölümünden iyi.tercih yapmak isteyenlere tavsiyem burayı seçmeyin ya da gazetecilik bölümünü seçin.
eğitim kalitesi müthiş düşük olan sadece ismiyle kendine yer bulmuş olan yurdum fakültesi.bu yıl tercih yapacak arkadaşlar bir kez daha düşünsün.*3 yıl hocaların ne kadar başarılı ve mükemmel ! insan olduklarını kendi ağızlarından dinlemekle geçti. * Gazetecilik düşünen, gazeteci olmak isteyen arkadaşlara, gazeteci olmak için gazetecilik okumanın farz olmadığını hatırlatır kendilerini hukuk ya da siyasal bilgiler fakültesine yönlendiririm.*
bir marmara iletişim değildir.
istanbul üniversitesi kısmından pek bir feyz alamamış fakültedir. istanbul üniversitesinin adı var yani sadece anlayacağınız. fakültede numara yok pek fazla.
sanılanın aksine en iyi iletişim fakültesidir. her ne kadar işin pratiğini öğrenemeseniz de felsefi bir takım şeyleri çözerek bu okuldan mezun olursunuz. ama bu okulda ingilizce öğrenemezsiniz kamera kullanmak veya bir takım programları öğrenemezsiniz. ne varki bu saydığım şeyler zaten 6-7 ayda öğrenilecek şeyler önemli olan işin felsefi boyutunu öğrenmektir. ayrıca hiçbir iletişim fakültesinde bu kadar işin uzmanı kişi bulunmaz. derslere giren hocaların çoğu bir yerlere gelmiş kişilerdir.
gazeteci mi olmak istiyorsunuz? burası size göre değil.
bu aralar (3-4 haftadır) şantiye vaziyetinde olan bir bilim yuvası.
tadilat yapılıyor okulda. derslikler, amfiler, odalar baştan başa elden geçiyor. duvarların kaplamaları değişiyor. merdivenlerde inşaat iskeleleri kurulmuş, alçı ve diğer malzemeler ortalık yerlerde. çekiç ve matkap sesleri sabahtan akşama kadar durmuyor.

bırakın ders saatlerinde işleri durdurmalarını, geçtiğimiz vize haftalarında bile herşey aynen devam etti.
ey aydemir okay, neyin telaşı bu hocam? ya da koskoca sömestr geçti o zaman yaptıramadınız mı? acilen bir şirkete para mı gerekmiş? ya da giderek yaklaştığımız şu seçim günleri öncesinde, mevcut rektör için fakültede "bakın bize çok para verdi biz de okulu yeniliyoruz sayesinde" diye lobi mi yapıyorsunuz nedir?
bir fakülteden başka her şey.mesela şu an şantiye.başımıza bişey gelmese bari.*
--spoiler--
Kazandığımda bende hayatımın değişeceğine inanmıştım bir aydın olacak ve de eğitimimle anılacaktım. ilk senesinde heyecan ve korku ile girdiğim dersleri can kulağı ile dinleyip hiç bir kelimeyi kaçırmamaya çalışıyordum. Her dönem heyecanım bıkkınlığa, korkum ise şaşkınlığa dönüşmeye başladı. Okulun sonrasında tam 4 yıldan söz ediyorum ki bu önemli bir zaman dilimi, elimde kalan çok azdı. Okulun bana verdiği kendi iradem ve arzumla edindiğim bilgilerin yanında kaybolup gidiyor. 4 ya da 5 hocanın anlattıkları ve önerileri dışında bana iletişimci olarak bir şeyler öğreten hoca yoktu.
--spoiler--

http://eceulusum.blogspot...ltesi-mezununun-sonu.html
kolonları kelepçelerle ayakta tutulan fakültedir. umarım bir gün öğrencilerin tepesine çökmez.
yapılan tüm kötü eleştirilere rağmen hala ısrarla ve saçma bir tutkuyla gitmeyi istediğim okuldur, fakültedir. ayrıca, dün dershane tarafından yapılan bir sınav için oraya gittim, gerçekten binaların tadilata ihtiyacı var. bundan pek şikayetçi olmak iyi değil gibi geliyor bana. gerçi ders zamanı yapılmasaymış iyiymiş, tamam ya sanırım haklısınız şikayet etmekte. bu arada tam da aklımdan burayı geçiriyordum sol framede çıktı. telepatimi seveyim.
iletişim fakültesinde okumak isteyenlerin tercih etmemesi gereken fakültedir. bir iletişim fakültesinde olması gereken teknik imkanların neredeyse hiçbiri yoktur.
ben mezun olduktan sonra okula bi' can geldi. özellikle ilkay nişancı stüdyonun başına geçince yeni yapılanmaya gidildi. güzel yönetti stüdyoyu, bazı şeyler için ön ayak oldu. ilkay hocayı tebrik etmek lazım. bizim zamanımızda oralar hep dutluktu.
Ajans faaliyetini neredeyse bitirdiği için öğrencilerine derslerde olduğu gibi pratikte de gazeteciliği öğretmekten uzak okul.
mezun olduktan sonra "ben bu oyunu bozarım" diyenler ve okuldaki öğrenciler birleşip gazete çıkarmaya karar verdi.
bir fikir savunmak ve yaymaktan uzak sadece hedef kitleye yönelik, şuan ki medya standartlarında haberler yapılıyor.
tuhaftır böyle bir şey bekleniyormuş gibi okul destek çıktı! maddi ve manevi desteği verse de haberlere karışmamak konusunda anlaştılar.
duvar ve elektronik gazete olan self haber neymiş diyorsanız
http://self-haber.blogspot.com.tr/
Yazmayın, gitmeyin, hata etmeyindir.
Logosu bu; http://iletisimgaleri.ist...edu.tr/images/logolar.png olan okuldur.

Benimde halkla ilişkiler ve tanıtım bölümünü kazandığım fakültedir.

Yok mu bana arkadaş, bölümdaş, okuldaş bir mesaj atın ya hu.
halkla ilişkiler okumakta olduğum nacizane fakültemdir kendileri. sol frame de görünce garip bi şaşkınlık yaratmıştır.
Bi sike yaramaz fakültedir.
yeni dönem gençlerinin herhangi bir kameranın rec tuşuna bile basmadan kazanıp okuduğu bölümdür.
iletişim kurmayı bilmeyen hanzolarla dolu fakültedir vesselam.
duvarları full kopyayla doludur yazı olmayan duvarı yoktur neredeyse.
panasonic salonu bildiğin sinema gibidir. giriş kattaki koridorlarında fotoğraf makinelerinin dedeleri sergilenmektedir. bahçesi diğer fakültelere göre oldukça küçüktür.

peşin edit: i.ü. mezunuyum ama farklı bir bölüm mezunuyum bölümdeki derslerle alakalı bilgim yoktur.
bugün mezun olduğum -eski- okulum. hakkında söylenecek çok şey var da, hele bir soluklanayım.
hukuk fakültesinin hemen yanın da yer alır. diğer üniversitede iletişim fakültesinde okuyan arkadaşların acımasız yorumlarına maruz kalırlar. sebebi açıktır ilk tercihleri olan iü iletişim fakültesine sıralamaları yetmemiştir.

okulun yüzlerce gurur kaynağı mezunu ve medya alanındaki bir çok yönetici bu okulun mensubudur. hukuk mezunu biri olarak söyleyebilirim ki türkiye'nin en iyi iletişim fakültesi galatasaray ve istanbul üniversitesidir.
Bugün, yıllar sonra bu sabah gidip diplomamı aldığım son okulum.

Her şey bir yana, bu okulun fıstık gibi kızları vardı. Yeni nesilde fıstığı geçtim, yüzüne bakılır birkaç hatun var. Yazık, neredeeeen nereye!