bugün

konumu itibarıyla bırakın 90 milyon yolcuyu senede 50 milyon gelse yine iyi..
kışın it gibi titreyip kombinin düğmesine dokunamıyorsun

gaz faturasının, kaç şekilde domaltacağını düşünüyorsun.

kasaba gidip 250 gram kıyma istedin diye fırça yiyorsun

çünkü 300 gram alacak paran yok.

ama ne idüğü belirsiz sadece yancı güzelleştirmek için

yapılmış şeye çok seviniyorsun.

osman gazi köprüsü ve diğerlerine de seviniyordun

sonra akbili dolduramayınca akşamları eve yürümeyi keşfettin

hemde spor olur ayağına.

o köprüler her gün ? her saat ? kaç para zarar yazıyor ?

reyizin cebinden mi veriyor ?

bu hava alanı için yancıya ne garanti verdi ?

sana ne kadar girecek onu düşün ?

şimdi sabah işe giderken de yürürsün

sabah sporu olması bakımından.

reyiz var, gam keder yok.

devam evladım devam.
parasını kim vermiş bunun? birisi cevabını versin ben zaten başka yorum yapmam efendim. arz ederim saygılar sevgiler.
gözün yeşilköyde ki,

dünyanın en kıymetli arazilerinden birinde olunca

atatürk hava limanına zerre bile yatırım yapmaz

hatta millet zorluk çeksinde

yeni bir havalimanını çok istesin diye

pistlerden birini de kapatırsan

kapasite sorunu olması doğaldır.

türkiye de her hangi bir aviation malzemesinin

üretildiğini duymadım. hepsi belli markalardan alınır

çin diye merdiven altı malzeme kullanamaz

iata ve çeşitli kurumların onayını almayan

yere kimse uçak indirmez. sonuç olarak fiyat bellidir.

çin de büyük şehirlerde ki

arazi fiyatları buradan daha pahallıdır.

17 senedir her gün yalan söyleyen akabeden

doğru söylemesini beklemek akla ziyanda

raylı sistem bağlantısı olmayan yere

büyük (a grup) şirketler uçak indirmek istemeyecektir

bunlarda sözde uyanık ya ? atatürk havalimanını kapatıp

ölümü gösterip, sıtmaya razı edecekler.

sıkıntı da o zaman çıkacak.

zira akabenin tek derdi bir an önce

o muazzam araziyi yancısına peşkeş çekmek.
elektronik sistemleri siemens, vinçler liebherr, ucak köprüleri thssenkrupp tarafından yapıldı. dutty free mağzaları gebrheinmann işletecek. dhl en büyük bölge üssünü kuruyor. thy danışmanı münih havalimanı. hafriyatını kazan iş makinaları catterpillar. hafriyat taşıyan kamyonlar mercedes, kule vinçler raimondy. toplu taşıma, metro, otobüs yok tek alternatif taksi. yersen yerli ve milli havalimanı. siee. swh
işine gelirse mal bu..
taksim'den 105 lira yazan havalimanıdır.
Kafada bir çok soru işareti bırakan havalimanıdır ama vatan haini damgası yemekten korkutuğum için susuyorum. Hayırlı olsun vatana millete.
kolay mı snırsın büyük projeleri hayata geçirmek çok zor iştir.
vatana millete hayırlı olsun demek benim bizim insanlığımızın görevidir.
Havalimanına varmak için helikopter kiralamak gerekecek bir konuma inşaa edilmiştir. Karadan gemi yürüterek ulaşımı sağlayacak artık vatandaşlar...
reis tüm dünyaya kobrayı salmıştır.
görsel
Yaşanan son yağışlardan sonra bu duruma geldiği iddia edilen havalimanımızdır. Görüntüler ortada, yorum yok.
hatalı bir projedir.

istanbul gibi 20 milyonluk ve dağınık bir şehre tek bir havalimanı yapılırsa akıbeti esenler otogarı gibi olur.

esenler otogarı da koca istanbul'a tek bir büyük otogar yapılsın düşüncesi şeklinde öngörüsüz bir hamleydi.

yapılması gereken sabiha gökçen'e metro ulaştırmak ve atatürk havalimanını da saklı tutarak, 3. havalimanını ikitelli arkalarına verimli bir büyüklükte yapmaktı. akıl ve mantık bunu gerektirir.
inşaatında 5 yılda 52 işçi hayatını kaybetmiştir.

https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening

30 işçinin iş kazası, 25 işçinin de doğal nedenlerden dolayı yaşamını yitirmiş.
https://www.memurlar.net/...er/803177/?source=twitter
Bazen ucak inen bazen inmeyen Havalimanı.

Pilotlar abi bugün Atatürk havalimanına kır direksiyonu bi daha ki sefere oraya mi Kırarız diyolar anlamadım hala ikisi de açık.
görsel

Bu d0ru mu?
hala bazı hıyartoların "su bastı yüzüyor herkes ehi ehi" diye ağlamasına neden olan havalimanıdır.

arkadaşım su basan yer şantiye, şantiyenin havalimanına uzaklığıda 9 kilometre. hayır sende biliyorsun da su basmadığını, işine gelmiyor tipik chp kafası.

https://www.google.com/se...YKYo#imgrc=YmXAt9XIFGticM:

hadi gerçekten su bassın, yokta öyle bir durum ola ki gerçekleşti,
eee? düzeltmeyecekler mi hataları? varsın eksiklikleri gidermek birkaç ay daha sürsün. ya sonra? o havalimanı açıldığı vakit ne yapacaksınız? tam olarak işleyişe geçtiğinde ne olacak?

sıkıntı nedir? ben söyleyeyim bunun siniri taa 2013 gezi olaylarına kadar dayanıyor, orada almanya ingiltere cia falan kulaklarına üfledi bunların "3. havalimanına engel olun" diye.

5 senede engel olunamadı, olunamadıkça hırslandı chp liler, sinirlendi öfkelendi, kan davasına dönüştürdüler.

sonuç ortada, havalimanı hazır. son rötüşlardan sonra %100 işleyişe geçecek.
türkiye´de yayınlanmıyo ama, alman kaynaklarına göre çok pis rüzgar alıyomuş orası. yılın 100 günü, yani beş günü falan diil aga resmen 100 günü uluslararası havacılık rakm verilerinin 3 kat üstünde fazla rüzgar alıyomuş. ayrıca sabahları da yoğun sis oluyomuş orada.

lufthansa, air france falan bu havaalanının uçuş güvenliğinden şüphe duyuyolarmış ve araştırttırıyolarmış...

ayrıca havayolu şirketlerinin hiç hoşuna gitmeyen bir başka durum olarak, o havaalanına iniş yapan bir uçağın bulgar hava sahasını kullanması gerekiyormuş, batıdan gelen uçaklar tamam da, doğudan gelen uçaklar için ekstra bir ödeme kalemi demek bu.

zor o havaalanının işi. aynı yaptıkları formula 1 pistinin akibeti gibi olursa hiç şaşırmam açıkçası. biliyosun formula bir pistinde bugün çocuklar bisiklete biniyo.

yakın bir gelecekte de o havaalanının pistinde gençler motosiklet yarışları falan yaparlar belki.

yılın 100 günü 100-120 km süratte poyraz alan bi havaalanına air france falan bi kere uçar aga. sonra sabiha gökcen´e yönelir. lufthansa da öyle yapar, atatürk havaalanı tedavülden kalkacaksa, büyük ihtimalle öyle olur.

inşallah yanılırım, ama bisürü adam o havaalanının "ölü yatırım" olduğunu söylüyosa, o işin arkasında bi dümen mutlaka vardır.

zaten ihalesinde bile büyük dümen dönmüş onun.

ama dediğim gibi, inşallah yanılan ben olurum, ve o olay ölü bi yatırım diildir.
tam işlerlik kazanmasını beklediğimiz hava limanımızdır.
tam işlerlik kazanmasını beklediğimiz hava limanımızdır.
güvenlik önlemleri yeterli olmadığından, insan canı hiçe sayıldığından 30 kişiye mezar olan havalimanı, inip kalkacak uçakların amına koyim 30 ailenin vebalini nasıl ödeyeceksiniz?
açılışının yapıldığı 29 ekim 2018 den itibaren vızır vızır çalışandır. nasıl derler, iğne atsan havaya çıkmaz mı ne öyle bişi vardı ya.

görsel
yoğunluktan gökyüzünün görülemediği yerdir. kudurun almanlar.
ingiltere dahil bir çok avrupa ülkesi olaya henüz rezerve olmamış.
Umarım 6 nisan tarihi konusunda bir sıkıntı yoktur.
Uçak kullanma oranımı azaltacak olan havalimanı. Eskiden ankara'ya uçak ile giderken artık otobüs veya tren kullanacağım.