bugün

hâlbuki öğle değil...

fatih okey. tarihi yer.

eyüp okey. tarihi yer.

beşiktaş okey. tarihi yer.

beyoğlu-taksim okey. tarihi yer.
.

eski istanbul bu 4 yer. bu 4 yeri gezdin mi tamamdır istanbul turu....

istanbul'un çoğu yerini gezdim. abartıyorlar. yok gezilecek yeri çokmuş falan filan.

öyle değil. çoğu yer dedikleri sosyal medyadan ordan burdan popüler olmuş mekanlar cartlar curtlar. bu kadar yani.

gidip oraya oturuyorlar çay kahve falan içiyorlar. gezilecek görülecek yerlere ekleyin diye paylaşım yapıp daha da oraya gitmiyorlar. bu kadar basit.

arkadaşlar istanbul dediğin yukarda saydığım 4 yerdir. bu 4'ünü gez dolaş. buralarda biraz takıl. daha da istanbul'a gelmezsin. gelenler ise şehrin hareketliliğini seviyor o kadar. bide her şeyde çok çeşitlilik var. ondan geliyorlar. gerisi yalan yani...

adalar bölgesi var bide. o da bayramdan bayrama ziyareti çok olan bölge. daha da giden yoktur. ada bu mk hareketlilik yok. sakinlik var. kafa dinlenmek isteyen gider arada. gerisi yalan...

siz siz olun şu şehri abartmayin. ben bezdim burdan...
Ben istanbul'da ikamet ediyorum. işten bulduğum vakitlerde şu şehri geziyorum. Gezdikçe baymaya başladım. Çünkü bir süre sonra şehri gezmek sıkıcı geliyor. Niye? hep aynı yerler çünki...

Bir turist gözüyle gezdim şehri.

Yerlilerin çoğu sahillerde, park ve bahçelerde takılıyor. Bir de popüler avm'leri gezip gününü gün ediyorlar.

Turistlerin çoğu ise turistik yerleri gezip yiyip içip sıçıp alışveriş yaptiktan sonra ege ve Akdeniz'e doğru yol alıyorlar...

Eğer bu şehir bir süre sonra sıkıcı olmasaydı tatillerde ege ve Akdeniz'e giden yerli turistler olmazdı. Gerçekten oturduğumuz şehirler bir süre sonra bayiyor. Başka yerlere gidip yeni şeyler görmek istiyoruz. O da bu devirde zor malum...

Swh...

Siz siz olun insanlara bu şehir çok güzel gezilecek yerler çok. Şöyle böyle darlamayin. Zamanla siz o şehirde darlanacaksiniz...

Swh...