bugün

bakırköy'de tam da meydanda mal gibi ortada kalmaktan son anda kurtulduğum yağmurdur. ev meydana yakın allahtan yoksa yiyorduk yağmuru.
-deli gibi yağıyor efenim, durduramıyoruz.
kocamustafapaşaya 5 dakikada 1 yıldırım düşme ortalamasını yakalayan yağmurdur.
cumartesi gecesi sevişgenlerini pazar sevişgenleri olmaya zorlayan yağmurdur.
an itibariyle göztepe'de feci derece bastırmıştır bize kış ayını aratmamıştır. sel oldu sahilyolu.
alibeykoy'de arap kizi camdan kombine aldi.
bildiğin yağmurdur. yağar. dışarı çıkan ıslanır falan öyle yani.
kışın böyle yağmur yağmamıştır.
romantik felan olmayan yağmurdur. ulan ne klişe insanlarsınız. her yağmur yağdığı zaman, yok romantik yok bilmem ne bla bla bla... sonra şemsiye ile çıkarsınız dışarı. e noldu romantizm? işin özü traş...
(bkz: travesti ıslatan yağmuru)
görmediğim belkide hiç göremeyeceğim ama bi entry açacak kadar büyük bir olay olduğunu tahmin ettiğim yağmurdur yağsın yağsın rahmettir.
çoğu kış gününe oranla bir yaz günü daha fazla yağmur yağmıştır istanbul'a. soğuk rüzgar esmediği için izlemek veyahut altında yürümek daha fazla keyiflidir.
(bkz: 8 haziran istanbul sular altında)
görgüsüz gibi yağmıştır.
ne hikmetse okulların öğlede tatil olmasına sebep olarak öğrencilere bayram yaptırtmıştır.
yağmur yağıyor, seller akıyor
arap kızı camdan bakıyor...
deme isteği uyandıran yağmurdur. gerçekten de seller akıyordur çünkü.
şiddetli olmasına rağmen insana ilham kaynağı olan yağmurdur.örneği aşşağıdadır;

yağmurdan fışkıran isyan

dışarda yağmur, fırtına kopuyor
damlarda kuşlar tir tir titriyor
ama herseferinde imdadına eşi yetişiyor
off ulan off vakitte aldı başını gidiyor
daha ne bekliyorsun ıslanırken hala neden yalnız neden mutsuzsun.
bu çekingen, bu asi tavırların neye, kime...
vaktin varken üşümenin ıslanmanın tadını çıkar.
tadını çıkarmak için daha nekadar zamanın kaldı ki hala kendini tutuyorsun.
biliyormusun aslında aptalların başında geliyorsun.
trafiği felç etmiştir, sayesinde okullar tatil olmuştur.
ne bu ya yirmi dakikalık bi buçuk saatte gittim.
gökten yağan yağmurdur.hemde istanbul üzerine.
an itibari ile anadolu yakasında etkili olan yağmurdur. sanırım panama yağmur ormanlarında böylesine bir yağmur görülmemiştir. 10 dakika oldu en ufak bir azalma yok.
sabah sabah bana tecavüz eden yağmurdur. donuma kadar girdi şerefsiz. saçlarımdan sular süzülüyo. halbuki ben kendimi kocama saklıyordum. hühühühühüh. kıydı bana.
yaklaşık bir saattir aralıksız devam eden, markete bile gitmeme izin vermeyen yağmur.
aslında haziran'ın başındaki bu yağmur berekettir.

ama istanbul'un altyapısı iyi olmadığından korkulmaktadır.

temmuz da ağustos ta sıcaktan pişerken "keşke yağmur yağsada serinlesek" diyeeğiz, o yüzden bugünlerin kıymetini bilmek lazım.
haddini aşmış bir yaz yağmurudur. duraktan ofise gelene kadar 5 dakikalık mesafede beni sudan çıkmış balığa çevirmekte hiç zorlanmayarak, tabir-i caizse donuma kadar ıslatmıştır. *
rabbim evsizlere, dışarda olanlara yardım etsin....
ilk ve orta öğretim okulların tatil olmasına sebep olan yağmurdur.