bugün

Türkiyede istanbula gerek turizmle gerek tarihi ile kafa tutabilecek tek şehir izmir'dir.
izmirdir net. Sadece kızlarıyla bile *mına bile koyar.
Aksaray, değildir.
Bayburt.
Yozgattır. Miker atar.
samsun hakkında illa burda da mı entry gireyim.
kocaeli. o da istanbul'dan ayrıldığın için pişman olup geri gelmesi en kolay il olduğu için.
(bkz: ulan bator)
Denizli derdim de bi bokumuz yok amk. Bi bokumuz olsa affetmeyiz yani...
yozgattır.
Çanakkale, o da iki kıtada birden yer alıyor, boğazı var bir de...
Izmirdir. istanbul ne ara kafa tutulacak bir şehir oldu ki? Izmir kafa tutmaz kafa atar eğer kıyaslanırsa.
istanbul istanbul diye diye pohpohladığınız şehirde bir tane nane yok arkadaşlar. insanları yobaz, trafiği kötü, her yer beton, doğal güzelliklerinin içine edilmesinden bahsetmiyorum bile. sadece tarihi önemine istinadense bu başlık, tarihi yarımadaya kafa tutacak tek şehir diye değiştirelim.
şu an izmirdir. ama kocaeli de çok güzel bir şehirdir. handikapı merkezin nispeten küçük olması.

ayrıca mersin ve antalya gibi sahil şeritlerimiz değerlendirilseydi ki özellikle mersin, avrupanın en güzel kıyı şehirlerinden olmaya aday yerlerdi. gidip görmeyen arkadaşlar şimdi abarttın diyecekler. mersinde merkeze kar yağmaz. ama kışın bir belediye otobüsle 20 dk içinde kara kavuşabillirsin. en uzun sahillerinden birine sahip. ama iyi değerlendirilemediği için merkeze en yakın "temiz" yüzülebilir deniz min. 50 km'den sonra başlar. En iyi ihtimalle 30 km. Narenciyenin de en ucuz olduğu şehir ayrıca. Tarihi yapıtlar konusunda oldukça da zengin(soli, cennet cehennem mağarası, kız kalesi, silifke kalesi v.s antik kentler) yaşam da diğer şehirlere göre ucuz sayılabilecek kapasitede. en büyük sorunu etnik köken dağılımı. 70lerde aldığı göç ile nüfusun %40 gibi küsürü kürtlerden oluşuyor. Şehrin doğu tarafına yerleşmiş durumdalar. Doğu tarafı daha eski binalarla oluşmuşken ve daha çok kürt nüfusuna sahipken ve orantılı olarak asayişin daha düşük olduğu yer olurken batı tarafı daha modern yerleşkelere, daha güvenli yaşama sahiptir. zamanında iyi değerlendirilseydi çok güzel şehir olabilirdi mersin işte ama devlet babalarımız sağolsun.

antalyaya bir kere gitmiş olmamdan dolayı ise pek yorum yapmıyorum. ama konya altı türkiyenin en güzel sahillerinden birisi diyebilirim.
izmir diyen malum şahislari göruyorum. Şaka gibi a aa.
(bkz: izmir)
gönül ister konya olsun ama olmuyo.

bursa, ankara, kocaeli vb.

izmir olmaz çünkü cehape var orada. potansiyeli olabilir ama iş yapan adam lazım izmir e.
aydın olmadığı kesin.
iskenderun-hatay. türkiyede kafa tutmaya yaklaşacak tek şehir. dünyada ise çok var.
Gotham citydir.
yok öyle bir şehir yok... istanbul dünyanın en güzel şehridir... her köşesi ayrı bir dünyadır... eşi benzeri bulunamaz istanbul'un....
ulu sözlük yazarlarına göre eğer entryleri okursanız
budapeşte
Bursadır. bu sebepledir ki küçük istanbul denir.
izmir.

Yedek: mersin.

Gerisi boş.
Ankaradir. Bunlar hep sevdigilden dolayi.