bugün

üniversitede gününü gün eden, baya takılan, özgürlük ayaklarına yatan, istediği hayatı yaşamayı seçip yalnız olmayı tercih eden, evlilikten ve her türlü aile kurma düşüncesinden uzak kızların, son sınıfa gelince koca avcılığı yapmalarıdır.
genellikle tartışmalarda cool olmak için söylenen kelimedir.
bir şey sorcam ya nasıl entry giriliyor?
bu yaşıma kadar hiç bir erkekle yapmadığım şeydir.

(bkz: ayık olun)

görsel
sözlükteki çoğu spastiğin anlamadığı gerçektir.
3 yasindan kucuk cocuklarin evde tek basinayken denememesi gerekendir.

Hele de benim nickaltimda.

Oglum bogaziniza ufak parcalar falan kacar mazallah,

Bi de hastane hastane kosturmayalim.
zeki olduğunu iddia eden insanların genellikle farkına varamadığı olgudur.

misal "dünya dönüyor olsaydı zıpladığımda olduğum yerden daha başka bir yere düşerdim" tarzı bir söylemle,

dünyanın dönmediğini iddia eden bir kişi ironi yapmıştır. (yok ciddiyse zeka problemi vardır).

bunun üzerine celallenen "zeki" insanlarda "olur mu yahu dünya döner de, şöyle de böyle de" diye açıklamalar yapıp,

komik duruma düşerler.

sanki bir tek sen biliyorsun derler insana.
anlamayınca rezil eden şey. test edildi onaylandı.
ingiliz komedilerinde oldukça güzel kullanılır.
pek çok zihince kavranamayan.
anlamak için belli bir iq gerektiren söz sanatı. Bu sitede pek anlaşılmıyor.
Demin saçma sapan düşünceler ile internette gezinirken şu yazıya rastladım http://www.doktormurat.ne...-icin-yapmaniz-gerekenler! Ya adam süper çok güldürdü beni allah razı olsun. Doktor haklı!!
çok ince yaptığımdır. açık ve net.
sözlükte anlaşılmamasına rağmen herkesin girdiği boktan çıkmak için ''ironi yaptım, anlamamışsın mal seni'' diyerek saçmalamasına sebep olan şey. hasssiktirin lütfen bu ülke ne zaman bu kadar coştu iq olarak? uzaya falan çıkalım o zaman.
canım memleketimdeki insanların hep bilmeden farkedemeden yaptıkları şey.

gerçi farkedemeden yapınca ironi olmuyor o kendiyle çelişmek gibi bir şey oluyor.
Şu ortamda insanların duygularının bozuk olduğu anlarda yapılmaması gereken durum.Ekstra tepki çekebilirsiniz.
ironi; Binali Yıldırım'ın demokrasiden bahsetmesidir.
bir şeyin zıttını söyleyerek alay etmektir,tam tersi olduğunu belirtmektir.
örneğin,
görsel
görsel
anarşi sayfasın da kurallara uymak zorunda kalmaktır.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
" ironinin yeni orta sınıfa özgü bir strateji olduğu konuşuluyor son zamanlarda. Her şeyi kaygısız bir neşeyle paranteze alan, her olaya aynı umursamaz mesafeden bakan yeni orta sınıfın küçümseyici, dışlayıcı alayının bir görünümü.
Her şeyi anında parodileştiren, akıl yürüterek yenemediğini şakanın gücüyle değersizleştiren, inançsızlığı başkalarını eleştirmeye değil, küçük düşürmeye adamış sinik alaycılık. Bir bakış açısını bir başkasına yaslanarak geçersizleştirmeye dayanan bir ‘ne desem yalan’ hali. Her problemin hakkından bir sözcük oyunuyla gelen bir hafifseme tekniği. Doğruyla bağını çoktan koparmış bir maske düşürme merakı. Gerçekten de ironi son yıllarda yakın tarihte hiç olmadığı kadar rağbet gördü.
Reklam programlarından mizah dergilerine, bütün gücünü parodiden alan filmlerden deneme üslubuna, eleştirellik bir süre için bu türden bir neşeye teslim oluverdi. "
* *
Konuştun konuştun, hasiktir lan dediler "e sen de hiç anlameyon" diyerek mallığının üstünü örtme aracı.
çocukların çok sevdiği sürpriz yumurta yapımında çocukların kullanılması.

http://www.cnnturk.com/ya...lar-calistiriliyor?page=1
trollük ile karıştırılan olay.