bugün

benim. çünkü macbook'um var. senkronizasyon açısından iPhone mantıklı. teşekkürler.
sadece hava atmak için alıyorsa ahmak olabilirde. güvenlik ve işlem ve kararlılık cezbediyor. android sahte windows gibi cozutuyor format istiyor belli bir süre sonra. megapikseli yüksek olsada android cihazın kamerası iphone kamera uygulaması daha gelişmiş fotoğraf işlemeside güzel filtresi felan. tek sıkıntısı bilerek iphone telefonu çöp ediyor belli bir süre sonra, planlı eskitme ben bunu millete söyleyince bir yerleri ile gülmüşlerdi. sonradan millet kabullendi. fiyatı aşırı pahalı ama ikinci elde passat gibi güçlü.
Aynı ahmakların nike ve adidas takıntıları da vardır.

Edit; kolaysa bmw, mercedes takıntısı da yapın.
klasik teknopiçler işte.
Eğer yazılım için tercih etmişse saygı duymak gerekir.
gösteriş meraklısı kişilerdir, her yıl yenisini almak için bir ton para verir ki eskiler sürekli yavaşlatıldığı için mecburdur.

Yazılım için tercih etmiş olsa bile android in çeşitliliğini ve çoğu kolaylığını bilmediğindendir.
iphone 7 çıktı çıkalı kullanırım, her yılda değiştirmiyorum, her yıl da yavaşlatıldığı efsanedir, hala aynı hızda. Kullanımı daha kolay diye tercih ediyorum. Android ve iphone ikisinin de artıları var tartışmak anlamsız, kullan geç birader.
Bırak androidi, bildiğin en az 5000 lirası olan bir Windows işletim sistemli bilgisayara bile daw yazılımıyla midi klavye yada enstruman bağlamak istediğinizde seste gecikmeler yaşamamak için gene hatırı sayılır paraya bir de ses kartı almanız gerekirken kıytırık bir ios'un kulaklık girişinden enstruman bağlar ama asla gecikme yaşamazsınız.

Adamların koca bilgisayarda başaramadığı şeyi apple yıllar öncesinin uygulamasında bile çözmüş sen dada iPhone takıntısı diyorsun.