bugün

finalinde insanın içinde buruk bir yaşama sevinci bırakan film. son zamanlarda izlediğim en iyilerden.
orjinal adı "intouchables" olan, kültürlü bir zengin ve eğlenceli fakir bir gencin dost oluşunu anlatan, ailecek izlenesi fransız yapımı komedi.
Fransız filmlerini sevmeyenleri şaşırtacak derecede başarılı bir film. Senaryo ve oyunculuk açısından çok başarılı.

Başından son 30 saniyesine kadar eğlenerek ve gülerek izlediğim bir filmdi ancak son 30 saniyesinde hüngür hüngür ağladım iyi mi ?
fransız yapımı , dram ve komedi türünde bir filmdir.zengin aristokrat philippe , cezaevinden çıkmış driss'in insanı derinden etkileyen hikâyesi anlatılır.
Ludovico Einaudi - una mattina soundtrackını aylardır dinlettiren filmdir.

Biraz daha hareketlisini de ariyosaniz;

Ludovico Einaudi - una mattina (Alex d remix)'i dinleyebilirsiniz.
Lan çok güzel filmdir. başka bir şey demeyeceğim. çok güzel.
Aslında nereden başlayacağımı bilemiyorum herhangi bir sahneden mi girsem diye düşünüyorum ama olmuyor her neyse. Film o kadar sade ki başladığınız zaman kendinizi bir boşluğa bırakıyormuş hissi veriyor akıp gidiyor film zamanla birlikte, izleyiciyi böylesine yormayan, hem çok kolay bir film, hemde çok zor bir film. Gerek driss'in ot vermesi, phlippe'ye hitler sakalı yapması.

Özet geçmek gerekirse, insanın içini bu denli ısıtan çok az filmler var ve bu onlardan biri.
duygusallağını falan filanı bilmemde zenci reyisin iyi trollük yaptığı film.

--spoiler--

zenci reyisle, entel engelli eleman, engellinin mektup arkadaşı hakkında konuşurlar.

+nasıl birisi olduğunu merak etmiyor musun, sorsana.
-bunu sormak hoş olmaz bık bık bık.
+bence sormalısın, ya şişmansa, çirkinse daha kötüsü engelliyse. *
--spoiler--
aynı tepkide benden geliyor, net.

(#18532171)
hakkında benzer düşünceler içinde olduğum film. #18639095
mükemmel bir fransız filmi.

arkadaşlarla sinemaya gittiğimizde hakkında hiçbir şey bilmeden girmiştik, iyi ki de girmişiz diyorum hayran kalmıştım filme.
o ne güzel bir zenciydi, onlar ne harika müziklerdi...
gerçek bir hikaye olması ve hala öyle insanların olması umut verici.
çok harika bir filmdi. imdb puanı da güzel, hakediyor.
güzel filmdi be. gidip abuk sabuk hollywood filmlerine verdiğiniz şansız bir de buna verin işte. valla pişman olmazsınız.
zengin bir beyaz ile hapishaneden çıkmış zenci bakıcısının zamanla dostluğa dönüşen hikayelerini anlatan süper ötesi filmdir. ucuz dramatizasyon çabaları görülmez bu filmde. çok komik sahneleri de vardır.
''dokunulmazlar'' şeklinde çevirisi de olan bir fransız filmi. izlemeye değer gerçek bir hikayenin beyaz perdeye yansıması ve komik.
forrest gump lezzetinde olan, yine yaşanmış bir hikayeden alıntı filmdir. 1saat 52 dk süren film rüzgar gibi geçer hiç sıkılmadan tek solukta izlersiniz.

izledikten sonra insanın psikolojisini düzelten tarzda filmlerdendir.
arkadaşlarınızla tekrar tekrar izleyip filmi siz çekmişsiniz gibi gururlanmanızı sağlayacak müthiş bir film.
dostluk bu kadar güzel anlatılamazdı. avrupa sinemasından izlediğim en iyi 10 filmden biridir.
bu insanlar neleri film diye izliyor anlamıyorum, bu film hakkında yalnızca bu kadar mı görüş olur, film, gerçekten uyarlanmış ve iki insanın dost olabilmesi için 4 ayak, 4 el gerekmediğini o kadar iyi izah ediyor ki vay amına koyim diyorsunuz. izleyin, yavaş yavaş film nedir diye diğer filmleri sorgulamaya başlayacaksınız. mükemmel bir film.
ciddi anlamda etkilendim, daha önce de birçok filmden etkilenmiştim de bu çok farklıymış meğersem. izleyin, izlettirin.
Gerçek bir hikayeden uyarlanmış filmdir. Filmdeki her iki karakteri ve dostluklarını hayranlıkla seyredersiniz.
güldürürken ağlatan, düşündüren, içerisinde dostluk ve insan sevgisi adına inciler barındıran film. Mükemmel kelimesi bu film için yetersiz kalacaktır.
biz bize uyarlayıp böyle bir film yapsak, alt mesajlarıyla on üç milyon dokuz yüz seksen iki tane sosyal mesaj veren mahsun kırmızıgül yapımı film gibi olurdu, gavur yapınca cuk oturmuş.
dudak uçuklatan bütçelere ihtiyaç olmadan da şahane işler yapılabileceğinin kanıtıdır bu film. oyunculuklar doğal, senaryo eğlenceli bazı bazı duygusal. diğer fransız filmlerine oranla izleyeni daha çok kendine çeken bir film olmuş. üçüncü kişi gibi değil, olayın içindeymiş gibi hissettiriyor çoğu zaman. hiçbir şey kasıntı değil. diyaloglar akıcı olay akışı iyi dizayn edilmiş.

kısacası izleyin. mutlaka.
the shawshank redemption tadında, ancak ondan çok daha iyi mizaha sahip olduğunu düşündüğüm fransız filmi. opera sahnesini izlerken eşimle, gülmekten filmi durdurmak zorunda kaldık.
sıcak bir arkadaşlık ilişkisi, komedi, dram bir arada bir film. izlettiriyor kendini, baymıyor, kahkahalar attırdı öldük bittikte diyemem.