bugün

çorapla ıslak terliğe basmak.
intihar etme eyleminin, sizin dışınızdaki insanlar için önerilemiyor oluşu. evet, doğrudur, intihar etmek pek çoğumuzun aklına zaman zaman düşüyor. (en azından 90 kuşağı sonrası için durum bu. çalışma grubum : ben ve arkadaşlarım. 90 kuşağı öncesi için durumu bilmiyorum.) evet, intihar edelim. bazılarımız, mesela cioran: bu fikirden ailemizde oluşturacağı üzüntü sebebiyle vazgeçiyor. felsefeci, gerçekten de ailesi hayatını kaybettikten sonra intihar etti. (çocuğu yoktu.) harbi bir insandı. öldükten sonra arkamızda bıraktıklarımızı önemsemeyelim, pekala, bunu da geçelim. ne de olsa gitmekteyiz. intihar edelim. peki güzel kardeşim! annemizin babamızın arkadaşlarımızın bizim arkamızdan üzülmelerini de önemsemedik de, kendimize şunu da sormadan gitmemeli: bu insanların hiç mi derdi yok? babamız, annemizle kavga ettiği bir aralık, aynı gün diyelim ki işinde de patronuyla kavga etmiş ama çoluğu çocuğu var diye posta koyup istifa edememiş, işten çıkınca bir iki bira içeyim demiş ama o gün kayınvalidesine gitmek zorunda, içememiş, üstelik daha dünkavga ettiği aşırı tripli bir kadınla... diyelim ki o gün yatmadan önce intihar etmeyi düşünmüş. bu adam o gün intihar etmediyse bizi ondan daha özel kılan ne olabilir ? kibir mi, boşluk mu, sevdiğimiz kadının gitmesi mi, işten kovulmak mı... intihar eylemi kendimiz dışındaki bir insan için önerilemez, evrenselleştirilemez, çünkü yaşama içgüdüsüyle karşıttır, var olmayı inkar eder... manas destanından aktarıyorum. yaratıcı tanrı şöyle uyarır : 'var olana yok deme. var olana yok diyen de yok olur.' intihar etmek bir fantezidir, yaşama herhangi bir anda coşkulu bir evet diyemeyen biz 90 kuşağı sonrası için coşkulu bir hayırdır, savunulmalıdır, fakat uygulanmamalıdır. bırakalım zayıflık bizim şanımız olsun yenilelim. dücane cündioğlu: '...fikrim beni yorarsa acz benim şanımdır, keremini üzerime dökerse, lütuf O'nun şanıdır...'
insanlar dış engellerini görebildikleri halde, iç engellerini göremezler, iç engellerini göremedikleri için , dış engelini suçlarlar. Çaresizlik enkazını kaldır. Bu benim meselem derin mesele diyen müslüm gürseside saygıla anıyoruz.
(bkz: yaşamak umrumdadır)
Benim için (bkz: 404 not found)
yarının belki de çok güzel bir amaç verebileceği düşüncesi.
Alışmak. Herşeye alışmak.
Ne intihar etmeye ne de mücadele etmeye halinin kalmaması.
Hayat herşeye rağmen güzel ve sonuna kadar da hayallerimizin peşinden gitmeye değer , hayallerimizi ve umutlarımızı kaybetmediğimiz sürece.
Sevdigin grubun sarkilari ve bir daha dinleyemeyecek olman mektup bile hazirdir ama gidemezsin.
mevzu benim hayatımsa, hiçbirşey daha değerli olamaz.
en kötüsü bu başlığı okuyunca durup düşünüp düşünüp bir neden bulamamaktır.
1: siyasi dava
2: siyasi dava
3: siyasi dava.

gel kardeşim, akp'nin kirlenmemiş kucağına, kollarına gel. biz yaranı sararız.
inanç, Doğa, aile..
Üç değil de bir tane geliyo benim aklıma arkadaşlar.

(bkz: göt korkusu)
allah yok
dinler yalan
aşk
Annen baban kardeşin.
http://m.milliyet.com.tr/...pByCode?Code=PPD7yrQtT0VH al bakalım.
Neden üç anlatana biraz.
Hayat güzel.
Hayat çok güzel.
Hayat yaşamayı bilirsen güzel!
nefret.
sevgi.
bilinmezlik.
tek bir neden soylesem yeter, geri donusu yok!
Önce günahı sonra korkusu son olarak umutlar. Vazgeçebilecek misin umutlarından ?
bi siktir git ne tarafa öleceksen öl. Kendi nedenlerini kendin bulamıyorsan boşuna zaten senin yaşaman.

Edit : Nolur öl lan ddsgfghhfjg.
1- gezmek

2- güzel insanlarla tanışmak

3- yaşamak!

james dean'in bir sözü vardı; her an ölecekmiş gibi yaşa, hiç ölmeyecekmişçesine hayal kur.

bildiğimiz kadarıyla bir kere yaşıyorsun bu hayatı. ama acı, ama tatlı, yaşamak güzel şey be.
1.günah
2.ben olsam kendime Kıyamam
3.hayat her haliyle güzel kalıp savaşmak gerek